Архитектонски квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Ahoy, 6 јуни 2020.

 1. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  11.387
  Пол:
  Машки
  Затоа што забележав дека во темата "Моден Квиз" понекогаш се става тема во врска со ахритектонско уредување, мислам дека вреди се направи тема за Архитектонски Квиз.
  Правилата се следни:
  - Победникот од претходната тема избира нова тема;
  - Победникот се избира по најмалку 10 поставени мислењ, а го избира претходниот победник;
  - Како што кажува и самиот наслов, секоја тема треба да биде поврзана со Архитектура, односно ентериерско уредување, надворешен дизајн на градби, дворско уредување и сл.

  Еве, ќе започнам јас, па да започнеме.

  Прва тема: амбиентално осветлување во домот.

   
  На burthdaykake му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  11.387
  Пол:
  Машки
  unnamed (2).jpg
   
  На SummerGirl, WildMk, S.W.A.G и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  902
  Допаѓања:
  7.139
  Пол:
  Женски
  original (20).jpg
   
  На SummerGirl, Snowflake97, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.076
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓа темава :clap: 20200606_225701.jpg
   
  На SummerGirl, Safira26, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.232
  Пол:
  Женски
  Interior- Design- With- Ambient -Lighting -2015- 2.jpg
   
  На WildMk, Ahoy, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 6. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  835
  Допаѓања:
  2.618
  Пол:
  Женски
  A Luxurious Open Plan Architectural Villa in Sweden — THE NORDROOM.jpeg
   
  На Emma2, SummerGirl, Safira26 и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Nane2356

  Nane2356 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  980
  Пол:
  Женски
  254874190df72265696ac433a84df0d9.jpg
   
  На SummerGirl, lovemme, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 8. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Home-Lighting-Hacks-That-Will-Change-Your-Life-1.jpg
   
  На SummerGirl, Ahoy, ohlalalala и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  1.770
  Пол:
  Женски
  a3443576428393.5c69d6b236aab.jpg
   
  На SummerGirl, Safira26, Ahoy и 3 други им се допаѓа ова.
 10. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.279
  Пол:
  Женски
  download.jpg images.jpg home-improve5.jpg PH_Lighting-Party-Scene.jpg IP44-LED-Bathroom-Mirror-with-Ambient-Lighting.jpg
   
  На SummerGirl, Ahoy и S.W.A.G им се допаѓа ова.
 11. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  11.387
  Пол:
  Машки
  @ohlalalala дозволено е учество со само една фотографија. Избери со која сакаш да учествуваш од сите 5 кои ги објави? :)
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На SummerGirl и Ahoy им се допаѓа ова.
 13. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  11.387
  Пол:
  Машки
  @marija305 честитки! :party::D
  Чекаме нова тема. :)
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  902
  Допаѓања:
  7.139
  Пол:
  Женски
  Благодарам:hug:
  Следна тема: Огледала во домот
  original (6).jpg
   
  На SummerGirl, Nane2356 и Ahoy им се допаѓа ова.
 15. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.294
  Допаѓања:
  11.387
  Пол:
  Машки
  4f2dcf3870c7ad4e21c9c93cb67e65fd.jpg
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  $_86.JPG
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.617
  Допаѓања:
  19.216
  Пол:
  Женски
  4C4C3A83-DA7C-4812-A375-F0D90939D78D.jpeg
  обожавам огледала :inlove:
  За мирор селфи секако :lol:
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.694
  Допаѓања:
  50.188
  Пол:
  Женски
  HTB1CWgax8mWBuNkSndVq6AsApXav.jpg
   
  На SummerGirl и tijanana им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.112
  Допаѓања:
  18.358
  Пол:
  Женски
  483546AD-16CA-4E4E-B9C1-353F41FA1756.jpeg
   
  На SummerGirl, lovemme и Safira26 им се допаѓа ова.