1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Архитектонски квиз

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Ahoy, 6 јуни 2020.

 1. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  7.080
  Допаѓања:
  27.895
  Пол:
  Машки
  Затоа што забележав дека во темата "Моден Квиз" понекогаш се става тема во врска со ахритектонско уредување, мислам дека вреди се направи тема за Архитектонски Квиз.
  Правилата се следни:
  - Победникот од претходната тема избира нова тема;
  - Победникот се избира по најмалку 10 поставени мислењ, а го избира претходниот победник;
  - Како што кажува и самиот наслов, секоја тема треба да биде поврзана со Архитектура, односно ентериерско уредување, надворешен дизајн на градби, дворско уредување и сл.

  Еве, ќе започнам јас, па да започнеме.

  Прва тема: амбиентално осветлување во домот.

   
  На burthdaykake му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  7.080
  Допаѓања:
  27.895
  Пол:
  Машки
  unnamed (2).jpg
   
  На SummerGirl, WildMk, S.W.A.G и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.668
  Пол:
  Женски
  original (20).jpg
   
  На SummerGirl, Snowflake97, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Многу ми се допаѓа темава :clap: 20200606_225701.jpg
   
  На SummerGirl, Safira26, WildMk и 5 други им се допаѓа ова.
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.337
  Пол:
  Женски
  Interior- Design- With- Ambient -Lighting -2015- 2.jpg
   
  На WildMk, Ahoy, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 6. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  860
  Допаѓања:
  2.695
  Пол:
  Женски
  A Luxurious Open Plan Architectural Villa in Sweden — THE NORDROOM.jpeg
   
  На Emma2, SummerGirl, Safira26 и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Nane2356

  Nane2356 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  1.123
  Пол:
  Женски
  254874190df72265696ac433a84df0d9.jpg
   
  На SummerGirl, lovemme, WildMk и 3 други им се допаѓа ова.
 8. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.640
  Пол:
  Женски
  Home-Lighting-Hacks-That-Will-Change-Your-Life-1.jpg
   
  На SummerGirl, Ahoy, ohlalalala и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. burthdaykake

  burthdaykake Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2020
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  2.314
  Пол:
  Женски
  a3443576428393.5c69d6b236aab.jpg
   
  На SummerGirl, Safira26, Ahoy и 3 други им се допаѓа ова.
 10. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  513
  Допаѓања:
  3.291
  Пол:
  Женски
  download.jpg images.jpg home-improve5.jpg PH_Lighting-Party-Scene.jpg IP44-LED-Bathroom-Mirror-with-Ambient-Lighting.jpg
   
  На SummerGirl, Ahoy и S.W.A.G им се допаѓа ова.
 11. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  7.080
  Допаѓања:
  27.895
  Пол:
  Машки
  @ohlalalala дозволено е учество со само една фотографија. Избери со која сакаш да учествуваш од сите 5 кои ги објави? :)
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На SummerGirl и Ahoy им се допаѓа ова.
 13. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  7.080
  Допаѓања:
  27.895
  Пол:
  Машки
  @marija305 честитки! :party::D
  Чекаме нова тема. :)
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.035
  Допаѓања:
  7.668
  Пол:
  Женски
  Благодарам:hug:
  Следна тема: Огледала во домот
  original (6).jpg
   
  На SummerGirl, Nane2356 и Ahoy им се допаѓа ова.
 15. Ahoy

  Ahoy Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  7.080
  Допаѓања:
  27.895
  Пол:
  Машки
  4f2dcf3870c7ad4e21c9c93cb67e65fd.jpg
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. tijanana

  tijanana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  3.640
  Пол:
  Женски
  $_86.JPG
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dax

  Dax Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2017
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  160
  Пол:
  Машки
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  6.483
  Допаѓања:
  20.919
  Пол:
  Женски
  4C4C3A83-DA7C-4812-A375-F0D90939D78D.jpeg
  обожавам огледала :inlove:
  За мирор селфи секако :lol:
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.625
  Допаѓања:
  59.483
  Пол:
  Женски
  HTB1CWgax8mWBuNkSndVq6AsApXav.jpg
   
  На SummerGirl и tijanana им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  5.157
  Допаѓања:
  20.810
  Пол:
  Женски
  483546AD-16CA-4E4E-B9C1-353F41FA1756.jpeg
   
  На SummerGirl, lovemme и Safira26 им се допаѓа ова.