1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Асиметрични гради

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Counter Girl, 22 септември 2017.

 1. Counter Girl

  Counter Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Здраво Феминки, не видов ваква тема но ако има слободно може оваа да лета во канта. Сакав да прашам дали некоја од вас има асиметрични гради т.е една поголема од другата? Значи јас имам и затоа ја и отворив темата да ми каже нешто повеќе некој ако знае за мојот проблем. Имам 14 год. и деветто сум и левата града ми е поголема од десната. Знам дека сето оваа е нормано а и плус во пубертет сум но не ми изгледа убаво и не се чувствувам пријатно, ни една моја другарка нема проблем како мојот, а и плус кога ќе пораснам и кога ќе почнам да си купувам работи што се носат без прслук нема да изгледа убаво бидејќи се гледа дека се различна големина градите. Читав негде дека као ќе ми порасне градата и ќе бидат иста големина само да почекам иако јас во тоа не верувам баш, а единствен начин да ми бидат иста големима е пластична хирургија кога ќе порасна ама јас тоа искрено не го сакам. И сега сум загрижена. АКО ЗНАЕ НЕКОЈ ПОВЕЌЕ НЕКА МИ ПОМОГНЕ ВЕ МОЛАААААМ!!!
   
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.017
  Допаѓања:
  33.592
  Пол:
  Женски
  Ќе се изедначат, можеби не целосно еднакви но нема толку да се забележува. Тоа се ти е од пубертетот и хормоните, не се замарај, ќе видиш на 19-20 години веќе ќе се намали разликата.
   
  На Counter Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  Дали носиш ташна за на школо само на едно рамо?
   
 4. Counter Girl

  Counter Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Хммм па понекогаш амаа многу ретко повеќе си го носам на двете рамења
   
 5. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
  мене ми рекоа дека ми е од тоа, кога бев 8 и средно не сакав ранец - носев се на едно исто рамо.
  А знам дека многу девојки го имаат тој проблем, негде помалку негде повеќе се познава и зависи која како се изборила со тој проблем.

  Избори се и ти, труди се да носиш ранец сега додека растиш или ако приметиш дека го носиш од страна на поголемата града смени рамо.
  И вежби за гради види си на ју туб.
   
  На Arthur и Counter Girl им се допаѓа ова.
 6. Counter Girl

  Counter Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2017
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  6
  Фала ти многу ми значи ! <3 <3
   
  На jasmina00 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.324
  Допаѓања:
  5.371
  Пол:
  Женски
  И кај мене е вака дури понекогаш ме фаќа страв и така да во план ми е да одам на преглед.
  Може не е ништо страшно али јас паничам па сакам да бидам мирна.
  Едната расне града другава слабо некако.
  Незнам што да применам барем да нема толкава разлика
   
  На Counter Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.861
  Пол:
  Женски
  И забите кога растат првите години не се сите исти па после се израмнуваат (глупа е можеби споредбава ама така е.

  Истото го имав како тинејџерка, видна разлика беше но ете сега скоро и да не се забележува. И брадавицата едната може да е поголема едната помала. Кога ке пораснеш ке видиш ако има голема разлика а не би требало да има, па не мора блузи без градник да носиш не е тоа ништо страшно. Ни па на машко некое тоа ќе му смета .
   
  На Counter Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 9. orevka

  orevka Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2016
  Пораки:
  1.324
  Допаѓања:
  5.371
  Пол:
  Женски
  И јас додека бев тинејџерка имав така проблеми ама веќе имам 23 год и треба да е во нормала али може така и треба да биде природно едната помала,али ете таква сум паничар и затоа се распрашувам.
  И јас сум за слобода на гради ,градник носам само кога ќе искочам и кога сум на раб после слобода малце хехе
   
  На Counter Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.166
  Допаѓања:
  129.128
  Пол:
  Женски
  Додека растат градите оваа асиметричност е позабележителна прво поради големината на градите. Не се веднаш нели, големи па се познава едно балонче и едно ништо. Како што ќе растиш, ќе растат и тие, некогаш едната повеќе, друг пат другата. Никогаш нема да се изедначат, ама разликата и нема да биди толку забележителна.
  Кај мене е благо забележителна асиметричноста ама не ми смета, напротив правам често мајтапи на сметка на тоа. Ако десниот дел од прслукот ми се претура, левиот ми е таман (ова во пмс, не во пмс - десната ако ми е таман, во левата имам малку простор). Ама, носам спортски прслуци, на нив не ми се познава, а кога носам обичен е со корпа така да се си е таман.
   
  На Counter Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.798
  Јас колку што знам никој нема симетрични гради, секогаш едната е малку поголема од другата. И со стапалата исто, може не е секогаш забележително ама така е.
   
  На FVP, ЕденЧлен, Dadusicka и 4 други им се допаѓа ова.
 12. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  679
  Допаѓања:
  1.423
  Јас имам многу асиметрични гради од пубертет, па се до моиве 30 години. Многу ми пречи, секогаш едната корпа од прслукот ми е полу празна или пак другата ми прелева. Сум размислувала за пластична операција, но немам храброст. Но, читав по нет дека има и други такви девојки и жени... па што е, тука е.
   
  На Counter Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  683
  Пол:
  Женски
  Jas imam takvi gradi i za zal mislam deka odigraa klucna uloga vo bitni odluki vo mojot zivot.Blagodarenie na takvite gradi bev nesigurna vo sebe si,kasno pocnav so ljuboven zivot i propustiv bitni luge poradi sramot i stravot dali ke me prifatat takva kakva sto sum.Sega sum 32 i gradite se uste se takvi ne se izednacija,samo plasticna opercija bi bila soodvetno reseenie no so ogled deka e mnogu skapo,se pomiriv i se prifativ takva kakva sto sum.
   
  На Counter Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. anonimna.999

  anonimna.999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2017
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Дали играат улога хормоните? И дали би постоеле некои лекови за тоа?
   
 15. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  2.867
  Допаѓања:
  14.506
  Пол:
  Женски
  Нема лекови, нормално е.
   
 16. Xana1318

  Xana1318 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2019
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Devojki
  Jas ja doev kerkata od ednata grada povekke i sega drugata mi e pomala
  Za nijansa
  Dali kje se izednaci sto mislite