1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Афро виткана коса

Дискусија во 'Коса' започната од Ubavataa, 14 август 2017.

 1. Ubavataa

  Ubavataa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  9
  Здраво девојки сакам да ве прашам да не знаете како да ја направам косата афро виткана без горење и оштетување ,до сега ја имам правено со пегла и молив ама премногу се гори ,имам права коса ,отварав по интернет и пробував но не успеав многу а ми кажаа дека имало мали витлерчиња за таква коса.Да не знаете каде можам да најдам ?
   
 2. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  На Али Експрес мора да има, таму побарај :).
   
 3. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  3.982
  Пол:
  Женски
  Еве тука можеш да си нарачаш. Одбери си само големина, најмала :)
   
 4. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.589
  Допаѓања:
  1.862
  На фризер можат да ти направат трајна или како што ја нарекуваат "ладна" фризура. Не знам точно како оди постапката на правење и дали е штетно, распрашај се но после тоа ќе ти стои долго можеби месец ако не се лажам, па подобро така отколку да ја гориш на секое. А гледам многу девојки почнаа таква да прават. :)
   
 5. sj *O*

  sj *O* Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2016
  Пораки:
  1.069
  Допаѓања:
  2.515
  Пол:
  Женски
  Пробај да ја навиткаш со ластик и што подолго да го држиш на главата. :?:
   
 6. A.M.M

  A.M.M Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  122
  Пол:
  Женски
  И јас многу сакам афро коса,не сум пробала но сум слушнала дека ја виткаат со цевчиња за пиење (или сламки,народно кажано).Бобарај на јутуб некој туторијал можеби ќе ти успее.
   
 7. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.177
  Пол:
  Женски
  Јас бев родена со нешто слично, ама ми се исправи низ годините.
   
  На Espadrila му/ѝ се допаѓа ова.