1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Афро фризура

Дискусија во 'Коса' започната од zlatnaa, 31 август 2011.

 1. zlatnaa

  zlatnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  56
  Ви се допаѓа ли афро фризурата? Како ја правите? :)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Афро

  Не ми се допаѓа, а за правење, пробај со крпчиња и исчешлај ја после :D
   
 3. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Јас многу сакам афро фризура ама имам долга и густа коса и не верувам дека убаво ќе ми стои...а и незнам како да си ја направам :worried:
   
 4. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа. :shake:
  Како тенџере на главата. :D
  [​IMG]
  за оваа мислам како тенџере, другите што се како попуштени ми се океј.
  [​IMG]
  [​IMG]

  А за правење незнам, побарај на јутуб, можеби има туторијал. :)
   
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Па ако некогаш посакам да имам гнездо на главата можи и ќе си направам афро фризура :^) на фризер се прави оваа не знам како поинаку :)
   
 6. getting.started

  getting.started Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  За афро фризура не ви препорачувам.. бидејки тешка е за одржување и за извесно време ке ви здосади.
  Најдобро е да пробате да ја извиткате со крпчиња. Многу убаво доаѓа! :D
  Следно, ке се потрудам да најдам линкови на јутуб и ке ви пратам ;)
   
 7. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
 8. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Леле преубаво ми е фризурава и баш би сакала да си направам за промена и да ја носам некое време баш ми е штосна и се заљубив :inlove: навистина е прекрасна
   
 9. getting.started

  getting.started Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  13
  http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A&feature=related

  Еве да видите и изработка со свои раце :) !
  А воедно да кажам дека Michelle Phan е екстраа можете да и ги гледате и другите нејзини видеа ! :*
   
 10. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Ја обожавам. Понекогаш си ја правам со тоалетна, :lol: (бидејќи крпчиња треба милион :^) )а тоалетната ми е лесна за кинење и не мора сечење. Ставам многу на косата, можеби 100 праменчиња. Утредента ги вадам и одлучувам дали да ги раздвојувам или не. :) Го правев ова според видео. А, да, за повеќе сјај, пред да ги завиткате, ставете малку гел на предходно влажна коса. :)
   
 11. Cello-PlaYer

  Cello-PlaYer Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  23
  Дечко ми има ваква.. и прекрасна му е. Мене многу ми се допаѓа но не можам да ја направам.. многу ми е долга и тешка.. Па така користам прилика кога сме заедно да му ја фаќам косата. :lol:
   
 12. zlatnaa

  zlatnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2010
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  56
  Да ви се пофалам ја правев мојата афро[мислам братучедка ми ми ја правеше ] и ми беше преубава добив милион комплименти :D пак ке си ја правам нареден пат...иначе ми ја моташе со крпчиња саат ипол залче ама се исплатеше :D
   
 13. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  Ептен ми се допадна видеово.
  Пробав да и` направам на ќерка ми фризурче, еве како излезе( во спојлер да не фаќа простор)...малку проблем имав со врвчињата, остра и` е косата и нејќеше да соработува....ама како за првпат супер е :)
  Инаку вчера и ја правев на сестра ми, ама таа има коса до половина, излегоа преубави локни, баш афро фризура...многу и` беше убава косата, штета што немам слика да постирам.

  Кога бевме мали се виткавме со крпчиња ама оваа техника дава повиткани и поубави локни.
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1616.JPG
   IMG_1616.JPG
   Големина на фајлот:
   451,1 KB
   Прегледи:
   399
  • IMG_1623.JPG
   IMG_1623.JPG
   Големина на фајлот:
   261,3 KB
   Прегледи:
   399
  На najubava2010, Bozica1980, Hipica и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Лолита многу убаво и испаднала косичката :* Си требала само повеќе да и ги одвоиш праменчињата.. Браво :clap:
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.899
  Пол:
  Женски
  ОК, фала за советот.
  Наредниот пат ќе пробам помали праменчиња да земам, мислам дека така би била поубава, ќе пробам, па ќе кажам.
  Инаку пред да и` ја виткам, косата ја мокрев со малку водичка, ја оставив да седи така виткана 2 саати (ме удави кога ќе ја одвиткам |( :lol: )и ја засушив неколку минутки.
  Дали ако се брзам на пр. може и пократко да стои навиткана. :?:
   
 16. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  Обожавам да правам фризури, да чепкам нечија коса, да експериментирам.. Фризурава ја имам правено многу пати, не мора многу да чекаш, мој совет навлажни ја косата, стави и малку пена, но немој на цела коса :!: Бидејќи додека ги навиткаш другите праменчиња косата ќе се стврдне, значи на секое праменче пред да го свиткаш ќе ставаш по малку.. Тоа ќе ти овозможи побрзо да ја добие формата и некоја минута да ја продуваш со фен, добиваш инзворедна фризура...
  Само немој да ставаш многу пена да не биде мн тврда
  :*
   
  На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Wow, од какво косиче без волумен се доби ваква преубава фризура! Утре дефинитивно ќе пробам и јас па ако не испадне секогаш може да се измие, нели :wasntme:
  Пред 5-6 години другарките ми направија плетенки буквално низ цела коса, а имав мноооогу долга и густа коса. Ги носев еден ден и не можев да ги истрпам :lol: Па решив да ги отплетам и да си ја измијам косата, ама кога ги отплетов бев ваква :o Поубава никогаш не ми била косата!!! Не беа локнички како од плетенки него баш вакви убави! Сега ми е причично пократка и мислам дека ќе испадне уште поубаво. Едвај чекам да пробам, ептен ми изгледа добро! :clap:
   
  На MarchelineAmaru и Annie.mk1 им се допаѓа ова.
 18. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  оние тенџерскине фризури како шо вика Гарпова не ми се свиѓаат, а тие другитен поотпуштени локни може.
   
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.627
  Допаѓања:
  80.760
  Пол:
  Женски
  Обожавам локни, ама досега немам пробано вакво апла афро фризурче.
  Некако, не ми личат толку бујни локни(шта), бидејќи имам нежно лице, ама вреди да се проба, ако не чини - ќе ги отсртанам секундарно под туш! :D
   
 20. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Лолитке, супер и испаднала косичката. :)
  Јас кога правев ми испаднаа федерчиња и ми беше премногу кратка. Но баш беше афро фризура. :lol: АМа кој има храброст да ја носи. :!:
   
  На lolyta777, MarchelineAmaru и Annie.mk1 им се допаѓа ова.