1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајде да играме Милионер

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Bitter-Sweet, 17 септември 2015.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.462
  Пол:
  Женски
  Можеби е глупава темава, но јас решив да ја отворам, администраторите нека решат дали заслужува да опстане или не. Се сетив на времињата кога играв "Кој сака да биде милионер" и се заиграв сега повторно но си реков да направиме challenge. Ќе ви го дадам линкот и да напишеме кој која сума ја освоил.

  http://games.idividi.com.mk/Igra_milioner/milioner.html

  Јас освоив најмногу 32.000
  Дали ќе го имаме милионерот? :P
   
 2. Fina Tinejdzerka

  Fina Tinejdzerka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски