1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајде еден музички квиз :)

Дискусија во 'Форумски игри' започната од SanjaKirchner, 8 мај 2011.

 1. SanjaKirchner

  SanjaKirchner Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  760
  За сите љубители на музиката, ова е интересен начин да си го проверите знаењето. Секое квадратче со сликичка претставува еден светски бенд :)
  Обидете се да погодите колку можете повеќе.[​IMG]

  Одоговорот е во скриениот текст , ама не ѕиркајте одма ;)
  [​IMG]
   
 2. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  :D :D :D Никогаш немаше да ми текне .... Само може да ги поврзам :$ толку за тие пари :rofl: :rofl: :rofl: во секој случај интересно...
   
 3. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Абе квизов е супер само што треба да постираме?

  Ајде секоја нека напише по една група која ја погодила.

  Секоја наредна феминка нека пише некоја друга група, без да се повторува и така ќе се трудиме да погодиме што повеќе без ѕиркање се додека не стигнеме до крајот :)

  Еве почнувам прва.

  The Beatles
   
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  RadioHead.

  Јас предлагам секоја да става слика која асоцира на бенд или изведувач, а наредната да ја погодува.

  [​IMG]
  ??? :?:
  :wasntme:
   
 5. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  Smashing Pumpkin
  [​IMG]
  кој гледал цртани, ќе му текне :D :D

  пс. трета сликичка The Doors
   
 6. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
 7. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.651
  Допаѓања:
  5.420
  yes, yes, yes

  The Cranberries
  [​IMG]
  [​IMG]
  :?: :?:
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Ајрон Мејдн


  [​IMG]
   
 10. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  red hot chili peppers
   
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  ^ Мислам дека Mерлин ги постирање Скорпионс, ако не грешам. :)

  Бидејќи нема слика погоре:
  [​IMG]
   
 13. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Led Zeppelin :$

  [​IMG]
   
 14. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
 15. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  Gun`s and roses
   

  Прикачени фајлови:

  • indian_spices.jpg
   indian_spices.jpg
   Големина на фајлот:
   203,7 KB
   Прегледи:
   109
  • spice.jpg
   spice.jpg
   Големина на фајлот:
   545 KB
   Прегледи:
   108
 16. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  Spice girls? :^)

  [​IMG]
   
 17. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.253
  Допаѓања:
  6.026
  Пол:
  Женски
  The Saints !?

  [​IMG]
   
 18. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  ^ Garbage


  [​IMG]
   
 19. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.894
  All Saints :!:

  Wild.Child - WhiteSnake

  [​IMG]
   
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Црвена јабука? :^)

  [​IMG]