1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајде на плажа!

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Lilit, 5 јуни 2010.

  1. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Леле замислава може им била добра,ама не им испаднала како што требало :lol:
    Место да поцрнам мувла ке фатам..Блазе си му на оној штоне му смета нечистотијата ама јас не би одела :shake: :shake:
     
  2. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Па нормално дека ќе отворат уште една.
    Па нели гледате дека се грижат во случај народот да нема пари за да си го печи газот во Охрид,Струга,Дојран,Преспа или некаде на море?
    Коце бе, вака сите да ти се клањаат за идејава.
    [​IMG]
    Скопје понапредно од Дубаи ќе биди.. само во постар стил.

    Баш ме интересира колку пари чини издавањето на просторов под концесија.
     
  3. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ^ што е со сликава??? :lol: :lol: :lol: да не ја спремаат малава за
    bukkake?
    :rofl:
    шаљим се!
    он топик
    поглупава идеја од оваа плажава јас немам чуено!
    не сум отишла а и нема да отидам :D да дадам 150 денари за кафе, а за возврат да ме мавне арома на гомна ???
    не фала!
    A може имало некоја што едвај чекала за плажава, за да растресе гзенце :)
    веќе не знаат на што трошат пари :^)
    плажа бе, плажа, и тоа на кејот на вардар?!
    господе боже,прости им не знаат што прават!
     
    На GeorGinnA му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Не знам зошто ама никогаш не би ми текнало да се соблечам по купаќи на Вардар , небаре цела страна плажа ја направиле . Се сомневам дека некој до сега се соблекол , ако го направил тоа нека се пријави :D Нека направат кафичи летни или што знам јас , ама плажа побогу ? |(
     
  5. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.012
    Допаѓања:
    5.912
    има многу побитни работи отколку да се издвојуваат 300 милиони ( т0лку мислам беше ) за што друго ако не ..за плажа ..па златно езеро си имаме во Охрид беее .. далеку да не е ?! и онака нема д аможе да се плива ...или па шо , може некој похрабар ќе се најди или ќе сака да си ги покаже коцките на стомакот ..или некоја цура да го покаже стегнатиот задник ...
     
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.369
    Допаѓања:
    5.313
    па ајде втора плажа па после плажа коце имал желба да прави сплавове. хм ќе бидеме ко беоѓраѓани добродошли хехехе мислам се на се апла ми се глупи идеиве ајде една ок им било мерак али цели комплекси :x :x
     
  7. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Поарно тие пари да ги одвојат за бесплатен превоз до некое од златниве езерца што си ги имаме :) , па да се отиде на вистинска плажа, а не вака....плажа во Скопје...и тоа на Вардар...сред г.мната |( Сваштарии!!!! :tmi:
     
    На GeorGinnA му/ѝ се допаѓа ова.
  8. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Со среќа нека Ви е плажата а ние обични смртници ќе чекаме некоја друга поубава кампања.
    Дали се нормални политичарите ??? :x :x Е, не се... :clap:
     
  9. abeajde

    abeajde Нов член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    16
    Како ми се иде некаде да пливам...лелееее....може као супститут и една добра спа ...хахаххах...додека не дојде јули...
     
  10. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Па на пауза цела администрација ќе се спушти на плажа, мераци, кафенце, трт- мрт, дошло време и платичка да земат кутрите намачени државни службеници.
    Цела улица Македонија ќе се пресели на плажа, ќе се сончаат административците и ќе пијат кафенце, јас сигурно нема да се здадам таму да седам, не благодарам, си ги имам Матка, Водно, ако треба и на балкон ќе си седам ама на таа плажа не одам.

    Што, да седам на плажа, лево од мене одвод од канализација, десно...уште еден одвод од канализација, позади мене партиски војничиња во хор пеат вмро-вмро.... а јас ќе си свиркам "живот је леп"... ајде може догодина ќе одам на море, а не солта само преку сирење да ја конзумирам, малку и на кожа да ја осетам.
    А што па такви луксузи, сончај се на Вардар, и бањај се во када со морска сол ( онаа шарената убава е ), и немој секој ден така , се знае кога е евтина струјата, од 13.00 до 16.00 и после 22.00... а може и во недела, башка традиција е тоа.

    Македонија- Швајцарија на Балканот...ма каква Швајцарија....Македонија - Монте Карло на Балканот !
     
    На kristii и GeorGinnA им се допаѓа ова.
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    баш сум љубопитна како сето тоа ќе изгледа морам да признам нема мн.да должам и коментирам на темата само ќе речам све што се гради што е ново е убаво а све што се руши што се запоставува и распаѓа не е убаво па ајде да видиме што ќе бидне од плажата јас сум оптимист ;)
     
  12. beached

    beached Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.697
    малку офтопик, хаха. Попладнево кога спиев сонував дека сум била на Градска плажа , ама во Вардар било дозволено бањање. Сум била помала и на плажа постелена сум била со една другарка и мајка ми.Една девојка до мене имала пешкир со СУЗАНА ГАЗОВА и сум мислела како да и го украдам.Во Вардар имало нуркачи и еден момак извадил калашников. Сонов претпоставувам беше последица од некој муабет деновиве за градска плажа. I don't need drugs , my dreams are frightening enough :rock:

    Побогу , циркуз! Ај барем ќе има кај да се слика скопскиот крем :rofl:
    Креативноста е машинерија за пари 8)
     
    На A-j-a и GeorGinnA им се допаѓа ова.
  13. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Шанковите на првата плажа одвај му ги тупнаа на човекот со многу убедувања и напори, па еве за вторава плажа ако има шанкче доброволно се пријавувам да ми го дадат :D
     
  14. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    :^) :D :D :D ...леле како си ме насмеала, си го замислувам пешкиров, а некој момак легнат на стомак врз Сузе направил дупче во песокот кај меѓуножјето...
    Слатко ќе се смеам цел ден :D :D :D
     
  15. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Не знам, поминувам неколку пати од дотичнава плажа и како
    што гледам, не профукционирала :?: зашто ли ? :o
    Да бидеме реални замислата за плажа однапред беше осудена
    на пропаст...ама тоа е, кога имаме многу паметни и јако креативни
    глави во државава.
     
  16. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    може ќе им текне да направат и трета али оваа нудстичка :lol: никогаш не се знае Коце и се е можно :rock:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    Да имаат релаксирачка слика оние горе од новиот суд, кога препотени ќе мораат да ги носат одлуките кои им ги наметнале.
    :rofl: :D :lol:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  18. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.139
    Допаѓања:
    4.112
    Не ми се допаѓа :shake: затоа што Вардар тече и гомна влече... каква е таа плажа? За гомнари? :^)