1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ајнштајн квиз:Соседи

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Barbie-mwa, 11 декември 2010.

 1. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Овој квиз е направен од Алберт Ајнштајн и според него 98% од испитаниците нема да го решат.

  Постои ред од пет куќи, каде секоја има различна боја. Во овие куќи живеат пет луѓе од разни националности. Секој од нив има свое домашно животно, пие различен пијалок и пуши различна марка на цигари.

  1. Британецот живее во Црвената куќа.
  2. Швеѓанецот чува кучиња како домашни миленици.
  3. Данецот пие чај.
  4. Зелената куќа се наоѓа лево од Белата куќа.
  5. Сопственикот на Зелената куќа пие кафе.
  6. Личноста што пуши Пал Мал одгледува птици.
  7. Сопственикот на Жолтата куќа пуши Данхил.
  8. Човекот што живее во централната куќа пие млеко.
  9. Норвежанецот живее во првата куќа.
  10. Човекот што пуши Малборо живее до оној што чува мачки.
  11. Човекот што одгледува коњи живее до човекот што пуши Данхил.
  12. Човекот што пуши Лаки Страјк пие пиво.
  13. Германецот пуши Принц.
  14. Норвежанецот живее до Сината куќа.
  15. Човекот што пуши Малборо има сосед што пие вода.

  Кој има риба за миленик дома? (дали сте еден од 2%)
   
 2. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Квизов е интересен. На моменти мислиш дека си на прав пат, но испаѓа дека се си испогрешил :)
  Успеав да ја решам( ако ми е точна)!

  Рибата ја има
  Германецот
   

  Прикачени фајлови:

  • adsdas..gif
   adsdas..gif
   Големина на фајлот:
   25 KB
   Прегледи:
   771
 3. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
 4. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  :D :D :D и што сеа демек сум една од тие 2%?
  пхахахахахаххаххахах :D :rofl: :lol: :$
   
 5. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Воопшто не е тежок тестов, посебно ако имаш искуство во решавање интеграми за 10-15 минути се решава. Тоа дека 98% не можеле да го решат е за во времето на Ајнштајн, сега и основец е способен за тоа.
  Мислам дека повеќето се откажуваат кога ќе прочитаат дека само 2% можат да го решат.
   
 6. nate.k

  nate.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Ајм уан оф тоуЗ 2%... Ај тинк ви алл фелт спешл... ♥ :D xaxaxaxxaxa
   
 7. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  498
  Пол:
  Женски
  не сум толку паметна за да можам да го решам
   
 8. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.743
  Допаѓања:
  4.842
  Го решив!!!! :D :) :rock:
   
 9. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Податоците не ми беа скоро сите точни, но ми излезе дека германецот чува риби..хх :D :D :D
   
 10. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Размислете повторно! ;)

  http://www.amazeingart.com/fun/einstein-quiz-answer.html

  Убаво си рекол Ајнштајн дека само 2% можат да го решат. :)