1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Баба Стојна & the new technologу

Дискусија во 'Насмевка' започната од EnnieFabulous, 26 јули 2010.

 1. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Една убава пролетна ноќ, Стојна, бабичка на седумдесет години, во едно
  далечно македонско село, ги ужива благодатите од Владата и удопствата што
  ги нуди новиот проект за бесплатен интернет по селата, та мирца ли мирца до
  ниедно време на својот пи-си.

  И туку ја спотерува, та си фаќа кал под нозе (патишта во селата се' уште не
  им направија) накај полското веце.

  На синот, кој и' е одамна отселен во Австралија, на скајп му пишува: „Биди
  онлајн, ќе појда до рисајкл бино, ми се оди понадвор“.

  И си поаѓа така, пешачи троа, зашто канализација не им направија (а секои
  избори им ветуваат), а полското веце е џенем, долу в нивата, едно за три
  куќи, и попат си мисли кого уште треба да контактира на фејсбук. И кога -
  полското веце заклучено. „Пу јаз’к, рисајкл бин ис локт“, си помислува
  бабата и тропа на вратата. Од внатре се јавува соседот, дедо Митре, старче
  на осумдесет години.
  Тој ем си врши нужда ем си гледа клипчиња на јутјуб на лаптопот што си го
  турил в скут на голите колена и така си се забаил внатре во ќенефот.

  „Отвори, Митре, зорт ми е“, му вели бабата. Кутрата, не да и' се оди
  понадвор, снагата и' игра колку и' е зорт. А дедото и' одговара:„Ар ју а њу
  мембер? Ентер јор пасворд плиз“.

  „Митре, море, каков пасворд, отвори, му вели бабата, ептен ми е мака.“ Но,
  дедото е кул, баш сега најде да го прекинува Стојна кога има најмногу
  килобајти во секунда, толку години чека некој да му обезбеди бесплатен
  интернет за во полско веце, та и' вели: „Опен њу виндоу, Стојне, чекмеџето
  се заглави, посибл хардвер ерор“...
   
  На Arthur, TS-310, Lady-Love и 2 други им се допаѓа ова.
 2. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
 3. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  хаха... е то се случва благодарение на владава наша :lol:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: од кај ги наоѓате бре девојки :rofl:
   
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Ахахахха ме изнасмеа...Јако,нема што :D :D :D
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Греотка баба Стојна.
  :wasntme:
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 7. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  :D :D леле се згазив од смеење :D :D :D :D :lol:
   
 8. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Е владава и стариве ги испусти :D
   
 9. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  EnnieFabulous :y: Ме изнасмеа :D :D :D
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Пасворд,хахаххаха се изнасмеав :D :D :D :D :D :rofl: :rofl: :rofl:
   
 11. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ааахахахаха. Се изнасмеав. :rofl:
   
 12. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  36
  :D :D :D женски закон сте ,нема што ! :rock: :clap: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 13. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  :rofl: :rofl: :rofl: ох лелеле кутрата баба Стојна!
   
 14. GoldenValery

  GoldenValery Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  13
  хахах :rofl: :up: :up:
   
 15. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  Ајде ајде кај интернет има па и се жали :lol: :lol: Гаќи доле и ајде во нивата :rofl: :rofl:
   
 16. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Кога воведуваш нова технологија, пред тоа преба теренот да ти е обезбеден. :!:


  Инаку, се изнасмеав Хахахахахахахаха :D :D :rofl:
   
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Алал да ти е за ова многу ме иснасмеа хахахаахахахах :) :) :)
   
 18. Shopaholic77

  Shopaholic77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  109
  хехе :rofl: топп
   
 19. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  :lol: :rofl: :up: :up: :up:
   
 20. Angie.97

  Angie.97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  14
  xaxaxaxaaxxa :D :D :D