1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнеж во чело

Дискусија во 'Врски' започната од yummy, 18 април 2010.

 1. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  Бакнеж во чело.. го обоожавам, се чувствувам сигурно, посакувано, сакано...

  Како вие го доживувате?
   
  На Emilijaa13, vikilove6, peperutka20 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  И јас така се чувствувам. Ми се допаѓа :)
   
 3. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Се чувствувам сигурно , знак дека ќе биде тој секогаш со мене , покрај мене , се чувствувам сакано :)
   
  На Stefiks, Emilijaa13, chiquita и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.277
  Допаѓања:
  144.528
  Ух...да размислам.Ми отвара многу широки хоризонти за размислување...навистина...
  Бакнеж во чело...уууф...има повеќе начини како да се протолкува...
   
 5. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  49
  протолкувај го онака како што ти го доживуваш. замисли сега да те бакне во чело, што ќе почувствуваш? ;)
   
 6. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  I jas ubavo se cuvstvuvam koga deckomi ke me baci tamu ustvari ne bas u celo tuku po kosa blizu celoto :lol: a isto taka ubavo mi e koga ke mi ja zeme rakata da mi ja drzi i ke mi ja baci mmmm ova mnogu cesto go pravi i mnogu mi e ubavo se cuvstvuvam sigurno i sakano :inlove: :l: :*
   
  На vikilove6 и Vladus им се допаѓа ова.
 7. didija

  didija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  116
  Кога ќе го добијам бакнежот во чело сум најсреќна. Некако ми е искрен , со чувства, најубав на свет. Обожавам кога ќе ме бакне во чело, а и он тоа го знае.... :$
   
  На evitra и simonalmf им се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Омилен ми е...
   
 9. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  nekoj odamna mi kaza deka baknezot vo celo pokazuva pocit i razbiranje mene licno mnogu mi se dopaga...pravi da pocustvuvam deka sum sakana kako licnost a ne samo kako zena...
   
  На simonalmf му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  бакнежот во чело ме прави да се чувствувам сигурна и сакана кога ме гушне и ме бакне во чело се наоѓам некаде во облаците :angel:
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.497
  Допаѓања:
  195.462
  Пол:
  Женски
  Мал гест кој многу кажува за чувствата на личноста што го дава... не е за потценување! :*
   
  На Fallen.Angel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Го обожавам тој бакнеж во чело како што кажавте повекето претходно секој нема да те бакне во чело онака нежно и убаво,туку само некој кому му значиш и свесно или несвесно тој бакнеж значи верност и посакување на таа личност.И јас исто така се чувствувам сигурно и сакано кога ќе ме бакне во чело а исто така и во коса ^_^
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  Го сакам бакнежот во чело :inlove: многу ми е нежен и искрен. Дечко ми си знае да си го користи, и тоа одненадеж ќе му текне, ќе ме бакне :) Е ај не летај после :inlove: :inlove:
   
 14. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Истооо и јас :) Најсигурна и најсакана се осеќам кога дечко ми ќе ме бакне во чело :inlove: летам во облации :inlove:
   
 15. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Обожавам кога дечко ми ќе ме бакне во чело, дури му се местам да му текне да ме бакне таму :D Шо знам зошто, некако посебно е, заштитнички ми делува. Велат секого можеш да бакнеш во образ, а во чело само посебни личности :)
   
 16. Popova

  Popova Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  6
  Најубавиот и најискрениот бакнеж, секогаш се чуствувам ко да сака да ја помине цела вечност со мене :inlove:
   
 17. latinogirl

  latinogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Spored mene baknezot vo celo mi e mn prijatelski
  no sepak otvara mn horizonti :) za odgovor
   
 18. Chanel

  Chanel Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  3
  Бакнеж во цело ммммм ... тоа е најромантичниот бакнеж.
  Но, исто така сум прочитала дека тоа можеби да значи надеж, почеток на некоја нова убава романса, се зависи до личностите како би го протолкувале :)
   
 19. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  Некаде имам прочитано дека бакнежот во чело значи нешто како ветување на верност,па што знам....во секој случај ми се допаѓа... :)
   
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  се сложувам :)