1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнеж во чело

Дискусија во 'Врски' започната од yummy, 18 април 2010.

  1. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Ау да! Преубаво чувство коа ќе ме баци во чело, ама така на подолго време да застане така и да те гушне после тоа, силно... силно...
     
  2. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Бакнежот во чело е знак дека личноста те почитува, еден од најубавите и најскапоцени бакнежи...
     
    На DELFIN-15 и mime87 им се допаѓа ова.
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Мојов еднаш ме баци во чело додека се е*евме. |(
    Не разбирам, жими се.
    Дури и настрано ми е малку..... :|
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    обожавам кога ке ме бакне во чело и ке ме гушне така силно а тоа го прави често би можела засекогаш вака да останам :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  5. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Бакнеж во чело па прекрасно чуство,се чуствувам сакано,заштитено,и најубо :rofl: абе абе прекрасно нешто ;)
     
  6. lovergirl19

    lovergirl19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    24
    се чувствувам како мало дете..сакано и среќно!!
     
    На stronggirl636 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Ооооо колку ми е убаво само кага ќе ме бакне во чело многу многу се чуствувам почитувано и сакано :angel:
     
  8. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    И пак продолжува со тој негов бакнеж во чело па немој да ми правиш вака...можеби ќе се заљубам, а тоа не сакам |(
     
  9. just.a.girl15

    just.a.girl15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Mene pa ich ne mi se sviga toa...neznam zasto ali premnogu me nervira :/...da ne e pogresno moeto mislenje?!
    [mod-kirilica:10yivmj3][/mod-kirilica:10yivmj3]
     
  10. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    Не.
    И јас го замразив.
    Ми стана синоним за дволичност.
     
  11. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    да ме бацнува цуцето мое се осеќам среќно и заштитено од теков бакнеж :*
    и јас него ама кога ќе ми дојде од срце поинаку не би можела(искрена сум :lol: )
     
  12. Zaljubena111

    Zaljubena111 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    2.085
    Допаѓања:
    1.647
    Саканиот многу често го практикува тоа, најубаво ми е кога оди на работа наутро (а оди порано од мене), а јас спијам или се уште не сум расонета и само ќе се наведне и ќе ме бакне во чело, веднаш ги отварам очите :o :inlove:
     
  13. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Дечко ми само јас сум го бакнала во чело т.е. прва и за сега последна ....за бакнежов не сум ни знаела дека толку е како да кажам приврзан и за него е како свето нешто што не може секоја да има привилегија, мило ми е што јас ја имав таа привилегија и нормално што ми дал вакво значење на мене :angel: (кога ми кажа на почеток се смеев, и си мислев што му е? ама откако го запознав подобро сватив дека не е само за бакнежов ваков него и за мн др. работи и ми е посебно драго што е таков ) :)

    Порано мислев дека во чело се бакнуваат само мртви ( луда ) :$ Ама уствари сосема друго значење имал бакнежов, почит, верност,доверба...Од него и ја го засакав и ми е меѓу омилени бакнежи а и плус некое посебно чувство ми дава, магично...Он секогаш кога си идам дома на испраќање ме бакнува во чело( ритуал си имаме, прво во образ и во двете, па нос, па очи, па брада, па чело, па во уста ^_^ ) :)
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во последно време ваквиот бакнеж ми ја изгуби смислата, некако многу почнаа да го злоупотребуваат.
    Порано значеше сигурност, доверба, заштита... сега некои го искористуваат само за да легнат некоја. Катастрофа :tmi:
     
  15. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    јас пак незнаев дека ете толку ,,многу,, значело да те бакнат во чело. мене дечко ми цело време ме бакнува дури и повеќе од тоа што ме бакнува во уста, некогаш дури и досадно ми е (уствари не ми е ама...) :lol: , а јас пак не сум го бакнала, дали оти е две глави над мене или пак не ми ни текнало, ете.....
     
    На mal.ecka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. MayaBee

    MayaBee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    4
    мммммммммммммм....нема поубаво! Нјубаво чуство! обожавам да давам бакнеж во чело а и најсреќна сум кога дечко ми ќе ме баци :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
     
  17. mal.ecka

    mal.ecka Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    9.259
    Допаѓања:
    124.742
    Би сменала 100 бакнежи на усна за 1 во чело :D најубаво се чувствувам тогаш кога добивам ваков бакнеж,некако се разнежнувам,се опуштам и повторно се вљубувам.........
     
  18. MissLovely

    MissLovely Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Ааа... Бакнеж во чело, нешто најслатко! Некако ми дава до знаење дека можам да бидам сигурна покрај него, и воопшто за ништо да не се грижам... накратко го обожавам :D :D
     
  19. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    :inlove: обожавам кога нежно во чело ќе ме бакне дечко ми,ми дава сигурност :)
     
  20. bittersweet

    bittersweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2010
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    64.623
    Пол:
    Женски
    Мене бакнежот во чело ме асоцира на татко ми,тој така кога и да се видиме ме бакнува обавезно во чело.
    Првпат кога ме бакна дечкото дури и чудно ми падна бидејќи дотогаш само татко ми така ме бакнувал,сега веќе нормално ми,така ме буди кога ќе заспијам во дневна за да си легнам во спална :lol: