1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнеж во чело

Дискусија во 'Врски' започната од yummy, 18 април 2010.

  1. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Прв пат во чело ме бакна мојот прв дечко, али тогаш бев само 6 одделение, па само и на тој бакнеж останавме. Беше толку искрен и невин и толку толку посебен и мислам дека ќе го паметам цел живот. Се почувствував толку заштитена и толку негова, и не ни знам кој збор да го употребам.
     
  2. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Преубаво чувство. Тоа содржи вистински емоции, додека обичниот бакнеж може да се добие и од онака..
     
    На Chocoholic му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Да ме бакне во чело па да ми ги лапне бубулиците. |( :lol:

    Шала на страна,искрен бакнеж, без лигавења, со многу нежност. :inlove:
     
  4. Podarok

    Podarok Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    76
    Ахххххххххххх НАЈУБАВО чуство,мојот дечко ме бакнува особено кога лежиме така гушнати и он така нежно ќе ме бакне јас тотално се топам... преубаво е чуството ... :inlove: :inlove: :inlove:
     
  5. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Најубав бакнеж. Се чувствувам толку убаво, сигурно и посакувано :inlove:
     
  6. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Мал гест кој многу кажува за чувствата на личноста која го дава.Чувство на љубов, почит, заштита... го добивам од тројца важни мажи во мојот живот. Од сопругот , татко ми , и брат ми.
    Истите секој на свој начин и со свои зборови често знаат да ми го подарат. :)
     
    На lolyta777 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    па како татко ми да ме бакнал така се чуствувам :D :D :D :D :D океј шала на страна али сепак многу убаво чуство...
     
  8. katence-britney

    katence-britney Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    15
    Toa e najubaviot i najiskreniot baknez, baknezot na kopnezot, Koga TOJ te baknuva na cheloto, cuvstvuvas deka kopnee po tebe, deka te pocituva, deka te saka, i deka sekogas koga ke ti simnuva zvezdi... SETO TOA E VISTINA!!!!
    [mod-kirilica:24qm50f7][/mod-kirilica:24qm50f7]
     
  9. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Еден од поомилените бакнежи. :*
     
  10. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    мојот порано си имаше навика после сек*от да ме бакне нежно на чело...и сега го прави толку ама не толку често како порано...иако најубаво ми е кога ке ме бакне таму чуствувам заштита искреност нежност...се!
     
  11. Estranged

    Estranged Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    1.737
    Допаѓања:
    24.503
    се чувствувам сигурна, заштитена, сакана... кога ќе ме бакне во чело се осеќам како на 7мо небо :)
     
  12. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    А бе ич не сум романтична душа ама бакнежот во чело ме топи. И сега кога спомнувам се топам а не пак кога ке ме бакне. И најнајнај момент ми е наутро кога сонлив ке ме бакне така и ќе продолжи да дреме а еднашка така сум се открила спиејќи и осетив кога ме покри и ме бакна :inlove: |-) :inlove: . А бе во сонот се стопив :) Мислам дека нема женско суштество кое не паѓа на таков бакнеж а кој знае можеби и машките сакаат да ги бакнеме ние така не знам
     
    На MonnaSi и vaga95 им се допаѓа ова.
  13. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Јас имам слушнато дека бакнеж в чело добиваш од оној што не ти глуми љубов :$
     
  14. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Јас воопшто не сакам бакнеж во чело :| . Се осеќам ко :wasntme: татко ми да ме бацил, ко што знам |( другари да сме си станале со дечкото па сме стасале до каде... бакнеж у чело влепен.. Дон Корлеоне ме бацува пред да ми рече „ју ар финиш’д“!
    Уште да ме потапка по глава, да ми ја помази косата и готово, се откажувам од него и од себе :D
    Најс доги, сеј бу-бу!
    Ама, тоа е како јас се осеќам де.. и сепак сум романтична душа, ама бакнежот во чело ми значел финито за нешто, како емоции, страст, онаа животинска страст, која сме ја имале во врската со тој некој си :D :worried: ок не е за смеење, ама па не е и за плачење работава |-)

    едит: аха! гледам сум марсовец во размислувањава :D не ми е прв пат не! :rofl: :worried:
     
    На stella83 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Жапче ич не си марсовец, а и да си во случајов не си сама :D .

    И јас не го обожавам баш бакнежот во чело. Од толку места за бакнување со дечко баш на челото ли? Мене тоа некако ми е знак за другарска љубов или пак бакнеж ради реда, не е во уста ама еве те бакнав во чело колку да се каже дека е бакнеж. А што ќе ми е дечко што ме гледа другарски, наместо со страст да ми ги побара усните :D. И мене овој бакнеж ме потсетува на бакнеж од татко. Не мора дечкото да ме баци во чело за да се осеќам заштитена, може наместо тоа да ме гушне најсилно на цел свет и да потонам во неговите прегратки......ај се занесов сега....доста е :D
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  16. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Го обожавам бакнежов и мислам дека значи искрена љубов, не секој бакнува вака
     
  17. Anja.F

    Anja.F Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    13
    хмммм чуство дека некој се грижи за тебе
     
  18. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    Се чувствувам како мало детенце ко ќе го бакнат за добра ноќ. Многу сакам бакнеж в чело се чувствувам посакувана,почитувана,сакана...
     
    На redridinghood му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.960
    Пол:
    Женски
    Зашто другарски ? Мене другар ми не ме бакнува во чело.
    Се чувстувам заштитено, сакано. Целата врска не се сведува само страсти.. Постојат моменти кога сакам да е само тука за мене, да ме сослуша, да ме гушне.
     
  20. peperutka20

    peperutka20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    87
    Пол:
    Женски
    Го обожавам овој бакнеж ... Кога ке ме бакне во чело ... незнам ама ептен убаво ми е... Се чувствувам сигурна,сакана,заштитена и никој не ми може ништо... Мислам дека во тој момент него сум му СЕ!!! Едноставно ме асоцира на љубов!!! Мислам дека ако го нема тој бакнеж нема искрена љубов... но секој различно не сакам некој да ме сфати погрешно ... баш прочитав од некои феминки дека баш и не го преферираат тој бакнеж ... како и да е... убаво е чувството кога дечко ти ке те бакне во чело!!! :inlove:

    А бакнеж на дланката? Како го интерпретирате тој бакнеж?
    Малку офф тема ама баш би сакала да знам :) :)