1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнеж на рака

Дискусија во 'Врски' започната од loveIan, 7 октомври 2014.

 1. loveIan

  loveIan Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  60
  Дали ви се допаѓа ова девојки? Искрено јас го обожавам.
  Не најдов ваква тема ако е дупла нека ја избришат.
   

  Прикачени фајлови:

  На worrieddd му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dennings

  Dennings Популарен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  353
  Допаѓања:
  2.659
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа. го обожавам :D
  Слатко ми е ,срцкасто, романтично :$
   
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.563
  Допаѓања:
  20.001
  Симпатично. :) Ми бацуваат рака на тој начин, ама не знам значење ? :?:
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.786
  Допаѓања:
  136.963
  Пол:
  Женски
  На ваков начин за мене е најубав. Додека вози мисли на мене, што значи се грижи и за мене. Се чувствувам сигурно и безбедно со него.
   
  На Gmai му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.345
  Допаѓања:
  58.327
  Пол:
  Женски
  Овој бакнеж некако ми е многу сладок и посебен :)
   
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Обично го прави тоа додека вози или кога седиме некаде на кафе, кога шетаме..на почетокот ми беше онака чудно ама сега ми се допаѓа, посебно кога вози и додека му објаснувам нешто размафтана со раце ми ја зема раката и ме бакнува.
   
  На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Se prepoznav na slikava :) cesto go pravi ova, ne samo vo kola i ubavo se custvuvam a sto i dali nesto znaci hm :wasntme:
   
 8. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Најдов нешто за значењето за бакнеж на рака.

  БАКНЕЖ НА РАКАТА
  Едноставен, но елегантен, бакнежот на раката има огромен потенцијал да ве освои. Води потекло од далечното минато и го издава џентлменскиот карактер на оној кој го користи. Ако некој ве бакне на раката тој потајно ви вели„Почестен сум со твоето присуство“ или„Те обожавам“. Во високите кругови во Европа се користел и како замена за зборовите „Мило ми е што ве запознав“. Во секој случај, значењето на бакнежот на рака е исто – тој пренесува почит и восхитување. За жал, денес тој изгледа малку старомодно и ретко се користи.
   
  На butterfly* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.383
  Допаѓања:
  16.578
  Пол:
  Женски
  Од кога сум со дечко ми, па се до ден денеска, секогаш кога ќе се видиме или кога се испраќаме, ме бакнува на рака, а мене ми е тоа многу убаво. ^_^ И како што рече Амбрелка погоре, со тоа тој ми пренесува почит и восхитување, и навистина е така. Едноставно го обожавам.
   
 10. butterfly*

  butterfly* Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  1.902
  Пол:
  Женски
  Djentlameni ni se mazite, :clap: za nas :lol:
   
 11. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.397
  Допаѓања:
  72.034
  Пол:
  Женски
  Како што кажавте погоре и јас бакнежот на рака го сметам за голема почит :)
  Преубаво е чуството кога онака случајно ке ми ја фати раката и ќе ми ја бакне :$
  Порано не обрвнував баш внимание на ваквиот бакнеж и не ми беше којзнае што но кога убаво ќе размислам тоа го прави уште од почеток некој период после почетокот на нашата врска.
  Ме радува затоа што тоа го прави кога не очекувам,секако без претерување :)
  Додека вози се случува повеќе пати ,кога сме излезени онака начекува некој момент затоа што јас несакам никакво лигавење во јавност :lol: