1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнување на јавни места!

Дискусија во 'Врски' започната од Strumka22, 28 октомври 2013.

 1. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.442
  Пол:
  Женски
  Темава е јасна, дали бакнувањето на јавни места е според вас ок или е непристојно. И дали вие практикувате бакнување на јавни места?
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  Бакнување на јави места!

  Непристојно, глупаво, лигаво.
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.831
  Пол:
  Женски
  Бакнување на јави места!

  Зависи каде и пред кого. Малце незгодно е некако :tmi: не практикувам
   
 4. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Бакнување на јави места!

  Јас и дечко ми не практикуваме ништо повеќе од обичен бакнеж во уста на јавни места. За француски па и да не збориме. :x Не мора сите да не гледаат како се лигавиме, приватноста ја чуваме заштитена максимално, дури кога ќе излеземе во друштво ни се чудат, добро бе, ниеднаш не се залапавте. :^) Е да беее, ќе излеземе со друштво во дискотека и место да уживаме и да си поминеме убаво, ние ќе се лапаме како напалени тинејџери? Малку време зар имаме на само, за лапање и се што оди со тоа? |(
  И да не е само поради приватност, не е ни културно спрема тие што се со нас, без разлика и да сме парови.
   
  На curlyhairgirl* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. QueenN

  QueenN Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  342
  Пол:
  Женски
  Бакнување на јави места!

  Според мене е многу непристојно. Имам еден таков пар во друштво, ќе седнеме сите на кафе и тие го зафаќаат скоро цело сепаре во полулежечка состојба се лапаат пред сите.За некои нема место каде да седнат,а тие двајца буквално лежат. Никој не сака да седи до нив, ги одбегнуваме. Имам дечко но никогаш не сме постапувале така. Тие моменти ги чуваме само за нас, не ги споделуваме со сите наоколу . :x
   
  На iveflower му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.844
  Допаѓања:
  11.013
  Бакнување на јави места!

  Ми се случувало порано така да седнам на момент со другари, додека другарките пушат надвор. И они со девојките цело време се лигавеа. Многу глупаво, неизживеано тоа делува. Како да не виделе женско па мора пред сите да го прават тоа. Инаку мене ми е поубаво на само, покомотна сум.
   
 7. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  244
  Пол:
  Машки
  Бакнување на јави места!

  Ех кога ќе видам така некој на јавно место да ви кажам право не знам на која страна да гледам.
  Ми паѓа незгодно.Не оди ни за се ѕвериш во ''нив'',а пак ете мораш да гледаш натаму.
  Кога ќе си размислам подобро зошто па мене да ми паѓа незгодно,тие треба малку да се засрамат.
  До сега во мојов живот само еднаш се имам бакнува на јавно место,навечер беше,но да ви кажам кога ќе поминеше некој покрај нас,едноставно ќе престанеме,се додека не останеме сами.
  Не е културно,може еден бакнеж во уста,но не и француски бакнеж.
  Ајде кога ќе видам тинејџери и не ми е толку чудно,но кога ќе видам повозрасни се ''зашљапале'' на јавно место,ми се гади!! :puke:
  Има и време и место каде се прави тоа.Едноставно не оди така.
  Тие интимни моменти треба да бидат приватни.
  Не е должен секој да ги гледа вашите интимни работи со вашиот партнер. |(
   
 8. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  9.809
  Допаѓања:
  164.654
  Пол:
  Женски
  Бакнување на јави места!

  Непристојно и крајно некултурно е лигавење на јавно место.
  Големо НЕ!
   
 9. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.109
  Допаѓања:
  3.804
  Бакнување на јави места!

  Крајно непристојно и бедно. Првин ако сакате да се лижете со вашиот партнер, изберете некое приватно место каде никој нема да ве гледа каде вие се лигавите. За пример земам парови кои излегуваат со друштво и се драпаат и лигават пред цел свет- мислам што сакате да постигнете со тоа??? Да видат сите дека се сакате, дека добро се лапате или дека многу уживате и сте ненаситни??? Или некој пар сам, седнат во кафиќ??? :^) Па зарем дома ви немаат кажано дека тоа е непристојно??? Има места каде што треба да се лигавите, драпате и е*бете!!! Бидете пристојни во јавност, па зарем немате што муабет да правите, па празнината ја дополнувате со бакнежи???
  И јас имам дечко, и ние се сакаме и правиме се со ред, ама кога сме излезени во јавност, небитно дали сами или до друштво едноставно не се бакнуваме. Па сме излегле да направиме муабет, да се изиграме, да јадеме и пиеме...

  Како што немам влакна на јазикот, во една прилика, на еден пар со кој бевме излезени на кафе, почнаа да се бакнуваат и дечкото почна да ја фаќа за нозете, како беше на страна наместена и за газот, јас само ги прашав: ДАЛИ ПЛАНИРАТЕ СЕГА ДА СЕ СОБЛЕЧЕТЕ И ИЗЕ*БЕТЕ??? Ако е така, јас и дечко ми да си станеме???
   
 10. Venera.13

  Venera.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Бакнување на јави места!

  Бакнеж во уста да ок но француски бакнеж е тоа е too much а поготово кога сте со друштво собрани,на кафе или на сред плоштад не никако делува малце претерано и невкусно.
   
 11. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  2.266
  Пол:
  Женски
  Бакнување на јави места!

  Многу мрзам кога ќе ги видам некои што се лигават така, баш денес додека чекав автобус едни средношколци дечко и девојка се утепаа од бакнување а ваму и повозрсни луѓе и да не ти е незгодно туку и глупаво, јас незнаев како да реагирам кај да се свртам... како да нема да се видат никогаш во животот повеќе, ок ако имаш дечко шетај држи го за рака штознам бакнеж ај обично на уста ок ама за повеке.. непријатно е барем на јавни места.. а дома што сакаш прај му :D
   
 12. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  52
  Бакнување на јави места!

  И мене не ми се допагаат француски бакнежи во јавност, знаеме така понекогаш да се бакнеме на уста на кратко но не долги сочни бакнежи... :)
   
 13. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.417
  Допаѓања:
  54.685
  Пол:
  Женски
  Бакнување на јави места!

  Едно е да се гушкаш, да се држеш за раце или да се бакнеш онака, ама кога ќе видам како се шлапаат сочно на јавни места, и во паркови на пример пред пензионери како им седат по скутови се фаќаат не знам ти што ми се :puke: :puke: :lol: јас од секогаш си бев примерна за тоа
   
 14. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.922
  Допаѓања:
  75.483
  Пол:
  Женски
  Не го одобрувам бакнувањето на јавни места. Тоа е без осет, без обзир кон другите. Кој сака да го гледа тоа? (facepalm)
   
 15. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.831
  Допаѓања:
  132.773
  Пол:
  Женски
  Безвезе ми е било каква размена на нежности на јавни места. Ептен ми е глупаво, лигаво, непријатно... Не мора да значи дека повеке се сакаат тие што се лигават јавно од оние што не го праат тоа.
   
 16. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Кратко и јасно: НЕ
   
 17. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  А секс на јавни места? Што мислите за тоа?
   
 18. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  60.800
  Nesto vo posledno vreme retko gledam mladi da se baknuvaat na javni mesta. I koga vidam epten se zagledam :lol: mnogu mi e slatko da vidam :D

  Mi se cini vo moeto vreme lugeto (mladi) povekje se baknuvale i guskale na javni mesta. Navistina! Sega samo vo troa telefonite zverat (facepalm)
   
  Последна измена: 24 јули 2015
  На kjukli, Mishela, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Популарен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  7.433
  Пол:
  Женски
  Се случува да споделиме по некој врел бакнеж, ама избегнуваме. Сепак мислам дека непристојно и некултурно. За првиот дејт добивме поплака дури... Хахах.. Но, прв дејт е нели, па треба да ни опростат. Се шалам, не ни беше баш пријатно кога го слушавме тоа, па се поприбравме. :)
  Гушкањето е во ред, но во умерена доза...
   
 20. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.885
  Допаѓања:
  49.904
  Пол:
  Женски
  Понекогаш да, ама од оние кратките бакнежи.
  Несакам на јавни места лапање, лигавење непристојно е.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.