1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнување на јавни места!

Дискусија во 'Врски' започната од Strumka22, 28 октомври 2013.

  1. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Темава е јасна, дали бакнувањето на јавни места е според вас ок или е непристојно. И дали вие практикувате бакнување на јавни места?
     
  2. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    Бакнување на јави места!

    Непристојно, глупаво, лигаво.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  3. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Бакнување на јави места!

    Зависи каде и пред кого. Малце незгодно е некако :tmi: не практикувам
     
  4. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Бакнување на јави места!

    Јас и дечко ми не практикуваме ништо повеќе од обичен бакнеж во уста на јавни места. За француски па и да не збориме. :x Не мора сите да не гледаат како се лигавиме, приватноста ја чуваме заштитена максимално, дури кога ќе излеземе во друштво ни се чудат, добро бе, ниеднаш не се залапавте. :^) Е да беее, ќе излеземе со друштво во дискотека и место да уживаме и да си поминеме убаво, ние ќе се лапаме како напалени тинејџери? Малку време зар имаме на само, за лапање и се што оди со тоа? |(
    И да не е само поради приватност, не е ни културно спрема тие што се со нас, без разлика и да сме парови.
     
    На curlyhairgirl* му/ѝ се допаѓа ова.
  5. QueenN

    QueenN Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    342
    Пол:
    Женски
    Бакнување на јави места!

    Според мене е многу непристојно. Имам еден таков пар во друштво, ќе седнеме сите на кафе и тие го зафаќаат скоро цело сепаре во полулежечка состојба се лапаат пред сите.За некои нема место каде да седнат,а тие двајца буквално лежат. Никој не сака да седи до нив, ги одбегнуваме. Имам дечко но никогаш не сме постапувале така. Тие моменти ги чуваме само за нас, не ги споделуваме со сите наоколу . :x
     
    На iveflower му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.238
    Бакнување на јави места!

    Ми се случувало порано така да седнам на момент со другари, додека другарките пушат надвор. И они со девојките цело време се лигавеа. Многу глупаво, неизживеано тоа делува. Како да не виделе женско па мора пред сите да го прават тоа. Инаку мене ми е поубаво на само, покомотна сум.
     
  7. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Бакнување на јави места!

    Ех кога ќе видам така некој на јавно место да ви кажам право не знам на која страна да гледам.
    Ми паѓа незгодно.Не оди ни за се ѕвериш во ''нив'',а пак ете мораш да гледаш натаму.
    Кога ќе си размислам подобро зошто па мене да ми паѓа незгодно,тие треба малку да се засрамат.
    До сега во мојов живот само еднаш се имам бакнува на јавно место,навечер беше,но да ви кажам кога ќе поминеше некој покрај нас,едноставно ќе престанеме,се додека не останеме сами.
    Не е културно,може еден бакнеж во уста,но не и француски бакнеж.
    Ајде кога ќе видам тинејџери и не ми е толку чудно,но кога ќе видам повозрасни се ''зашљапале'' на јавно место,ми се гади!! :puke:
    Има и време и место каде се прави тоа.Едноставно не оди така.
    Тие интимни моменти треба да бидат приватни.
    Не е должен секој да ги гледа вашите интимни работи со вашиот партнер. |(
     
  8. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.985
    Допаѓања:
    166.666
    Пол:
    Женски
    Бакнување на јави места!

    Непристојно и крајно некултурно е лигавење на јавно место.
    Големо НЕ!
     
  9. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    Бакнување на јави места!

    Крајно непристојно и бедно. Првин ако сакате да се лижете со вашиот партнер, изберете некое приватно место каде никој нема да ве гледа каде вие се лигавите. За пример земам парови кои излегуваат со друштво и се драпаат и лигават пред цел свет- мислам што сакате да постигнете со тоа??? Да видат сите дека се сакате, дека добро се лапате или дека многу уживате и сте ненаситни??? Или некој пар сам, седнат во кафиќ??? :^) Па зарем дома ви немаат кажано дека тоа е непристојно??? Има места каде што треба да се лигавите, драпате и е*бете!!! Бидете пристојни во јавност, па зарем немате што муабет да правите, па празнината ја дополнувате со бакнежи???
    И јас имам дечко, и ние се сакаме и правиме се со ред, ама кога сме излезени во јавност, небитно дали сами или до друштво едноставно не се бакнуваме. Па сме излегле да направиме муабет, да се изиграме, да јадеме и пиеме...

    Како што немам влакна на јазикот, во една прилика, на еден пар со кој бевме излезени на кафе, почнаа да се бакнуваат и дечкото почна да ја фаќа за нозете, како беше на страна наместена и за газот, јас само ги прашав: ДАЛИ ПЛАНИРАТЕ СЕГА ДА СЕ СОБЛЕЧЕТЕ И ИЗЕ*БЕТЕ??? Ако е така, јас и дечко ми да си станеме???
     
  10. Venera.13

    Venera.13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Бакнување на јави места!

    Бакнеж во уста да ок но француски бакнеж е тоа е too much а поготово кога сте со друштво собрани,на кафе или на сред плоштад не никако делува малце претерано и невкусно.
     
  11. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Бакнување на јави места!

    Многу мрзам кога ќе ги видам некои што се лигават така, баш денес додека чекав автобус едни средношколци дечко и девојка се утепаа од бакнување а ваму и повозрсни луѓе и да не ти е незгодно туку и глупаво, јас незнаев како да реагирам кај да се свртам... како да нема да се видат никогаш во животот повеќе, ок ако имаш дечко шетај држи го за рака штознам бакнеж ај обично на уста ок ама за повеке.. непријатно е барем на јавни места.. а дома што сакаш прај му :D
     
  12. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Бакнување на јави места!

    И мене не ми се допагаат француски бакнежи во јавност, знаеме така понекогаш да се бакнеме на уста на кратко но не долги сочни бакнежи... :)
     
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Бакнување на јави места!

    Едно е да се гушкаш, да се држеш за раце или да се бакнеш онака, ама кога ќе видам како се шлапаат сочно на јавни места, и во паркови на пример пред пензионери како им седат по скутови се фаќаат не знам ти што ми се :puke: :puke: :lol: јас од секогаш си бев примерна за тоа
     
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.579
    Пол:
    Женски
    Не го одобрувам бакнувањето на јавни места. Тоа е без осет, без обзир кон другите. Кој сака да го гледа тоа? (facepalm)
     
  15. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.861
    Допаѓања:
    133.210
    Пол:
    Женски
    Безвезе ми е било каква размена на нежности на јавни места. Ептен ми е глупаво, лигаво, непријатно... Не мора да значи дека повеке се сакаат тие што се лигават јавно од оние што не го праат тоа.
     
  16. neongirl07

    neongirl07 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2015
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    344
    Пол:
    Женски
    Кратко и јасно: НЕ
     
  17. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    А секс на јавни места? Што мислите за тоа?
     
  18. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Nesto vo posledno vreme retko gledam mladi da se baknuvaat na javni mesta. I koga vidam epten se zagledam :lol: mnogu mi e slatko da vidam :D

    Mi se cini vo moeto vreme lugeto (mladi) povekje se baknuvale i guskale na javni mesta. Navistina! Sega samo vo troa telefonite zverat (facepalm)
     
    Последна измена: 24 јули 2015
    На kjukli, Mishela, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Се случува да споделиме по некој врел бакнеж, ама избегнуваме. Сепак мислам дека непристојно и некултурно. За првиот дејт добивме поплака дури... Хахах.. Но, прв дејт е нели, па треба да ни опростат. Се шалам, не ни беше баш пријатно кога го слушавме тоа, па се поприбравме. :)
    Гушкањето е во ред, но во умерена доза...
     
  20. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Понекогаш да, ама од оние кратките бакнежи.
    Несакам на јавни места лапање, лигавење непристојно е.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.