1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнување со затворени или отворени очи?

Дискусија во 'Врски' започната од didisi, 7 мај 2011.

 1. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.679
  Можеби има ваква тема ама не знаев каде да пишам... Со дечко ми ми се има случено неколку пати веќе по ред кога сме заедно и кога се бакнуваме одвреме на време да отворам очи и гледам дека на него најверојатно цело време му се отворено ... Што мислите за тоа, дали е ок? И што би требало да значи тоа, како да го сфатам?
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.368
  Да сум на твое место јас би го прашала поготово ако тоа почнало во скоро време а не било така порано.
  Можеби така постојано се бакнува што ми е малку неверојатно барем мене.

  Нели со затворени очи ги доживуваме најубавите работи, соништата, молењето, бакнувањето.

  Јас се имам бакнувано еднаш со отворени очи кога ми било досадно.

  И сега по дифолт знам во сред бакнување да ги отворам очите да видам дали него му се затворени, и механички одма се насмевнувам кога ќе го погледнам па знае дека сум ѕиркала и и тој отвара очи. :D

  Пробај, разврти го подпрашај го, ако идете подолго не би требало да ти е проблем да го прашаш. :)
   
  На edno.nesto и didisi им се допаѓа ова.
 3. sanjchi

  sanjchi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  6
  Нема врска ... и јас до дечко ми се бакнувам и со отворени и со затворени очи....но ништо не претставува тоа... :D
   
 4. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.111
  Допаѓања:
  107.080
  Пол:
  Женски
  Еј, луди женЦки, па ако е така, јас поскоро ќе се прашувам за секој што се бакнува со затворени очи, на кого мисли дур ме бакнува мене, наместо да ме гледа мене, додека ме бакнува, како што и јас него. :) Нема врска.
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.472
  Допаѓања:
  147.049
  Затоа нареден пат...брцни му во око.
   
  На AnaKlarc, mikser, Sara2 и 21 други им се допаѓа ова.
 6. Symona

  Symona Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2010
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  60
  Убаво ти кажа лилит,следниот пат брцни му во око, а најдобро да му ги затвориш сакам да кажам отечи му ги со боксови така сакал нејкел ќе мора да мижи :rofl: а имаш опција и песок да му џитнеш во очи или солзавец да му шприцнеш :rofl:
   
  На Yours5forever му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.893
  Ова со затворениве очи ти е несигурна работа. Или сака да ужива, или сака да го преспие времето во кое се бакнува.
  Следствено, со отворени - или повеќе се интересира надвор што се случува или се грижи некој нож во грб да не ти закачи.
  :wasntme:

  Затоа, не се замарај многу и не истражувај кое од двете (четирите ситуации) ти се случува.
  Уживај тебе додека ти е добро.
   
 8. Gea

  Gea Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  1.056
  Допаѓања:
  11.600
  Пол:
  Женски
  Можеби типот пројавува козметичарски афинитети, па сака да ти ги гледа порите на лицето додека се бакнувате или митисерчињата му се фетиш. :D
  Шала на страна, ти уживај си во моментот, а тој нека се „кокори“ колку сака.Или едноставно, ако ти пречи и се чувствуваш непријатно, прашај го зошто го прави тоа.
   
 9. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.969
  Допаѓања:
  3.679
  Фала ви на сите за мислењата :hai:
   
 10. bbeebbee

  bbeebbee Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2011
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  ние се договараме кога панираме да гледаме и двајцата да се видиме бар... :D :D
   
 11. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Велат никогас немој да и верувас на девојка која бакнува со затворени очи :fubar: а според мене така е најубаво па кај да гледам ке ме фати срам незнам за партнерот никогас не сум ги отворила очите мозе тој и да гледа уфф сега се замислив незнам но според мене моментот треба да е посебен и без многу размислувања :inlove:
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  17.240
  Пол:
  Женски
  Многу сериозна работа, е сега ме замисливте. Никогаш не сум проверила а може да ми биде од животно значење. :geek:
  Со затворени, со отворени, со полуотворени, со полузатворени, со левото око затворено, со десното око затворено и сл. секако се бакнуваме, особено со очила за сонце 8) (без разлика дали сме внатре, надвор, дали е сончево,облачно, врнежливо,снежно) зашто така ќе имаш среќа во љубовта (според видовити Милан) и морам да го испоштувам :P
  Отворајте ги очите од време на време, да не го ставите јазикот во погрешна дупка, хехе
  Ај да се надоврзам на муабетов, а како се сексате, со затворени очи? Пазете и во тој случај да не влезете во погрешно дупче и ондак то.
   
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Јас кога сакам да бакнам некого, па и на образ да е, ги затварам очите :lol:

  А сум се бакнувала и со отворени очи, ама тоа било кога ми било ептен досадно, или не сум си “пасувала“ со партнерот, па бакнежите биле за никаде :D

  Мислам дека со затворени очи доживувањето е посилно, исто како што кажа Теди, секогаш кога искажуваме длабоки емоции ги затвараме очите :) (барем јас :$ )
   
  На teddybear и kate21 им се допаѓа ова.
 14. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.021
  Допаѓања:
  86.704
  Пол:
  Женски
  Јас ги затворам секогаш, не, не секогаш некогаш кога ептен ми е мака да го бакнам си зјапам наоколу :lol:
  Мојот веќе бивш дечко на почетокот се бакнуваше со отворени очи и еднаш почнав разговор околу тоа, па ми кажа дека интересно му било да ме гледа како сум нашминкана, вистински уметник сум била. Ама со тек на време малиот почна да ги затвора очите. :lol:
  Без разлика дали ми се отворени или затворени очите или уживам или не во бакнежите, а очите не влијаат на моето уживање. Па и тој сакал ги затворал, сакал не, ако му е убаво што е битно?
   
 15. afroditaa

  afroditaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  98
  :lol: баш мислев на ова нешто пред извесен период си викам да не сум изрод ,со отворени дааа и тоа уживам
   
 16. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  И мојот бивши се бакнуваше со отворени очи и на почеток мене ми беше необично, меѓутоа прочитав некаква статија околу тоа како машките сакаат да бидат внимателни, да се однесуваат заштитнички следејќи што може да се случи непредвидливо во околината, па затоа стоеле најчесто покрај ѕидови - да ја контролираат повеќе опасноста од сите страни елиминирајќи така поголема изложеност, па и со будно следење на околината при секс или бакнување со отворени очи. Па си реков видиш ти овој ти бил заштитник, а јас не сум знаела, :lol: . Ти Тарзан, јас Џејн работава :wasntme: !

  Мислам дека треба секој да си ужива во бакнувањето онака како што му одговара - за некого тоа е со затворени, за друг со отворени очи. Сепак, доколку и двајцата би се бакнувале со отворени очи ми се чини дека е доста смешно ту мач зјапачки бакнеж малку ѕверски не поради страст толку туку поради се ѕвери како ѕвер на квадрат ситуација за визуелизација, ама ако некому му прави задоволство - не се мешам.

  А не мислам дека доживувањето или внесувањето е поголемо поради ефектот на затворените очи, индивидуално си е, како што може да е наведеното во игра, може и да си вметнува која сака во главна улога онака спонтано па стануваш Меган Фокс или Џесика Алба, бугати :D .
   
  На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Секогаш ги затворам очите кога се бакнувам. Некако инстинктивно ми доаѓа да го направам тоа и многу ми е поубаво така, навистина си уживам во бакнежот и не мислам на ништо друго. Понекогаш сред бакнување погледнувам дали и неговите очи се затворени. :D Некако по навика го правам тоа ама мислам дека нема врска со тоа дали ме сака или не.
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ма не мора да ме заштитува од удар по теме или нож во грб, поарно да ги затвори, да не му ги затворам јас трајно :rofl:

  Не, озбилно, не сакам ко некоја чакра да ме гледа, сакам романтика со затворени очи, и гарант дека ме бакнува замижан, гарант :lol: Сум ѕирнала :lol: :rofl: А значење, не верувам дека има :?:
   
 19. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Секогаш ми се затворени очите...океј не баш секогаш :angel:
  Ама мене ми е поубаво кога ќе видам дека на дечко ми му се затворени, така знам дека му е убаво :)
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Најчесто се бакнувам со затворени очи, но се случува некогаш на сред бакнување да ги отворам. Тоа не дека ми се здосадило, туку сакам да му ја гледам задоволната фаца на мојот партнер и да се возвишувам себеси колку сум добра во тоа што го правам :wasntme: :D