1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бакнување со затворени или отворени очи?

Дискусија во 'Врски' започната од didisi, 7 мај 2011.

  1. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Можеби има ваква тема ама не знаев каде да пишам... Со дечко ми ми се има случено неколку пати веќе по ред кога сме заедно и кога се бакнуваме одвреме на време да отворам очи и гледам дека на него најверојатно цело време му се отворено ... Што мислите за тоа, дали е ок? И што би требало да значи тоа, како да го сфатам?
     
  2. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Да сум на твое место јас би го прашала поготово ако тоа почнало во скоро време а не било така порано.
    Можеби така постојано се бакнува што ми е малку неверојатно барем мене.

    Нели со затворени очи ги доживуваме најубавите работи, соништата, молењето, бакнувањето.

    Јас се имам бакнувано еднаш со отворени очи кога ми било досадно.

    И сега по дифолт знам во сред бакнување да ги отворам очите да видам дали него му се затворени, и механички одма се насмевнувам кога ќе го погледнам па знае дека сум ѕиркала и и тој отвара очи. :D

    Пробај, разврти го подпрашај го, ако идете подолго не би требало да ти е проблем да го прашаш. :)
     
    На edno.nesto и didisi им се допаѓа ова.
  3. sanjchi

    sanjchi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Нема врска ... и јас до дечко ми се бакнувам и со отворени и со затворени очи....но ништо не претставува тоа... :D
     
  4. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Еј, луди женЦки, па ако е така, јас поскоро ќе се прашувам за секој што се бакнува со затворени очи, на кого мисли дур ме бакнува мене, наместо да ме гледа мене, додека ме бакнува, како што и јас него. :) Нема врска.
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.566
    Затоа нареден пат...брцни му во око.
     
    На AnaKlarc, mikser, Sara2 и 21 други им се допаѓа ова.
  6. Symona

    Symona Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    60
    Убаво ти кажа лилит,следниот пат брцни му во око, а најдобро да му ги затвориш сакам да кажам отечи му ги со боксови така сакал нејкел ќе мора да мижи :rofl: а имаш опција и песок да му џитнеш во очи или солзавец да му шприцнеш :rofl:
     
    На Yours5forever му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Ова со затворениве очи ти е несигурна работа. Или сака да ужива, или сака да го преспие времето во кое се бакнува.
    Следствено, со отворени - или повеќе се интересира надвор што се случува или се грижи некој нож во грб да не ти закачи.
    :wasntme:

    Затоа, не се замарај многу и не истражувај кое од двете (четирите ситуации) ти се случува.
    Уживај тебе додека ти е добро.
     
  8. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Можеби типот пројавува козметичарски афинитети, па сака да ти ги гледа порите на лицето додека се бакнувате или митисерчињата му се фетиш. :D
    Шала на страна, ти уживај си во моментот, а тој нека се „кокори“ колку сака.Или едноставно, ако ти пречи и се чувствуваш непријатно, прашај го зошто го прави тоа.
     
  9. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Фала ви на сите за мислењата :hai:
     
  10. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    ние се договараме кога панираме да гледаме и двајцата да се видиме бар... :D :D
     
  11. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Велат никогас немој да и верувас на девојка која бакнува со затворени очи :fubar: а според мене така е најубаво па кај да гледам ке ме фати срам незнам за партнерот никогас не сум ги отворила очите мозе тој и да гледа уфф сега се замислив незнам но според мене моментот треба да е посебен и без многу размислувања :inlove:
     
  12. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Многу сериозна работа, е сега ме замисливте. Никогаш не сум проверила а може да ми биде од животно значење. :geek:
    Со затворени, со отворени, со полуотворени, со полузатворени, со левото око затворено, со десното око затворено и сл. секако се бакнуваме, особено со очила за сонце 8) (без разлика дали сме внатре, надвор, дали е сончево,облачно, врнежливо,снежно) зашто така ќе имаш среќа во љубовта (според видовити Милан) и морам да го испоштувам :P
    Отворајте ги очите од време на време, да не го ставите јазикот во погрешна дупка, хехе
    Ај да се надоврзам на муабетов, а како се сексате, со затворени очи? Пазете и во тој случај да не влезете во погрешно дупче и ондак то.
     
  13. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Јас кога сакам да бакнам некого, па и на образ да е, ги затварам очите :lol:

    А сум се бакнувала и со отворени очи, ама тоа било кога ми било ептен досадно, или не сум си “пасувала“ со партнерот, па бакнежите биле за никаде :D

    Мислам дека со затворени очи доживувањето е посилно, исто како што кажа Теди, секогаш кога искажуваме длабоки емоции ги затвараме очите :) (барем јас :$ )
     
    На teddybear и kate21 им се допаѓа ова.
  14. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.138
    Допаѓања:
    88.595
    Пол:
    Женски
    Јас ги затворам секогаш, не, не секогаш некогаш кога ептен ми е мака да го бакнам си зјапам наоколу :lol:
    Мојот веќе бивш дечко на почетокот се бакнуваше со отворени очи и еднаш почнав разговор околу тоа, па ми кажа дека интересно му било да ме гледа како сум нашминкана, вистински уметник сум била. Ама со тек на време малиот почна да ги затвора очите. :lol:
    Без разлика дали ми се отворени или затворени очите или уживам или не во бакнежите, а очите не влијаат на моето уживање. Па и тој сакал ги затворал, сакал не, ако му е убаво што е битно?
     
  15. afroditaa

    afroditaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    98
    :lol: баш мислев на ова нешто пред извесен период си викам да не сум изрод ,со отворени дааа и тоа уживам
     
  16. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    И мојот бивши се бакнуваше со отворени очи и на почеток мене ми беше необично, меѓутоа прочитав некаква статија околу тоа како машките сакаат да бидат внимателни, да се однесуваат заштитнички следејќи што може да се случи непредвидливо во околината, па затоа стоеле најчесто покрај ѕидови - да ја контролираат повеќе опасноста од сите страни елиминирајќи така поголема изложеност, па и со будно следење на околината при секс или бакнување со отворени очи. Па си реков видиш ти овој ти бил заштитник, а јас не сум знаела, :lol: . Ти Тарзан, јас Џејн работава :wasntme: !

    Мислам дека треба секој да си ужива во бакнувањето онака како што му одговара - за некого тоа е со затворени, за друг со отворени очи. Сепак, доколку и двајцата би се бакнувале со отворени очи ми се чини дека е доста смешно ту мач зјапачки бакнеж малку ѕверски не поради страст толку туку поради се ѕвери како ѕвер на квадрат ситуација за визуелизација, ама ако некому му прави задоволство - не се мешам.

    А не мислам дека доживувањето или внесувањето е поголемо поради ефектот на затворените очи, индивидуално си е, како што може да е наведеното во игра, може и да си вметнува која сака во главна улога онака спонтано па стануваш Меган Фокс или Џесика Алба, бугати :D .
     
    На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
  17. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Секогаш ги затворам очите кога се бакнувам. Некако инстинктивно ми доаѓа да го направам тоа и многу ми е поубаво така, навистина си уживам во бакнежот и не мислам на ништо друго. Понекогаш сред бакнување погледнувам дали и неговите очи се затворени. :D Некако по навика го правам тоа ама мислам дека нема врска со тоа дали ме сака или не.
     
  18. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ма не мора да ме заштитува од удар по теме или нож во грб, поарно да ги затвори, да не му ги затворам јас трајно :rofl:

    Не, озбилно, не сакам ко некоја чакра да ме гледа, сакам романтика со затворени очи, и гарант дека ме бакнува замижан, гарант :lol: Сум ѕирнала :lol: :rofl: А значење, не верувам дека има :?:
     
  19. ehrgeizig123

    ehrgeizig123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2010
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    157
    Секогаш ми се затворени очите...океј не баш секогаш :angel:
    Ама мене ми е поубаво кога ќе видам дека на дечко ми му се затворени, така знам дека му е убаво :)
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Најчесто се бакнувам со затворени очи, но се случува некогаш на сред бакнување да ги отворам. Тоа не дека ми се здосадило, туку сакам да му ја гледам задоволната фаца на мојот партнер и да се возвишувам себеси колку сум добра во тоа што го правам :wasntme: :D