Бактерија - Proteus Mirabilis

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од vickyy90, 13 јануари 2014.

 1. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.064
  Има ли некој искуство со оваа бактерија во мокрачата,или некои информации како се добива,како се лечи и слично....позз
   
  На kisce1300 му/ѝ се допаѓа ова.