1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешки влакна

Дискусија во 'Коса' започната од Zaljubena111, 8 јануари 2011.

  1. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    и јас имам проблем со бебешките влакна. На пр. денес веќе ми се измрси косата ја фаќам у реп и одма од страна кај ушите ми искачаат тие. Многу се нервирам зошто сварно незнам како да се справам со нив единствен спас ми е стилистката што ме средува, лакот не помага пак се двојат им нема спас а многу ги мразам. Секогас ми сметаат :@
     
  2. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Имам едно можеби глупаво прашање, ама што се бебешки влакна? :wasntme: :$
     
  3. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Тие малечките влакненца што ја следат линијата на косата. :)
     
  4. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ахам, епа сега ми е малку појасно. Па не знам дали ги имам. Веројатно ги имам, ама не ми пречат. Имам зад ушите доле накај вратот - не знам како да објаснам, ми штрчат бидејќи ми е природно виткана косата, и ме нервираат некогаш кога ја фаќам косата во пунџа.

    Ама што да правам, што е тука е :)

    Затоа прашав, да знам дали и тие се бројат во бебешки :)
     
  5. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    И јас имам т.е имав :lol: .Каква и да фризура направев штрчеа од страна, неможеш да ги контролираш па еден ден толку многу се изнервирав па ножиците во рака и цак цак сите ги ишишав до корен :devil: .
    После се каев, да :lol:
     
  6. Anjichka

    Anjichka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    76
    И јас имам бебешки влакна, но не си ги сфаќам баш како некој проблем. Напротив, баш ми се слатки ;) добро па и немам многу... Еднаш ко мала ги ишишав, но џабе, нови пораснаа :D
    Сепак мислам дека со депилација можат да се отстранат, но почнеш ли еднаш ќе си имаш обврска плус за цел живот.
     
  7. Anggie

    Anggie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    36
    Баш сакам да ги имам... Девојчињата со бебешки влакна ми се многу слатки :)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.581
    Допаѓања:
    3.205
    На нерви ми одат, имам на челото и од страна секако, кај ушите. Јас имам три методи на "смирување" кои засега за мене се супер..

    1. Лак - земате мало чешелче(ама да не е од малине за тапирање) и го прскате цело чешелче со лакот и ги поминувате бебешките и несмеат да мрднат. Исто така,ако немате чешел или ако несакаат да се смират, земате два прста (показалецот и средниот) и ги прскате нив со лак и се обидувате да ги срамните влакненцата со остатокот на вашата коса.
    2. Восок - мислам дека е јасно овој чекор :D земате малце, и нанесувате на "немирните" влакненца.
    3. Шноли - доколку страничните влакненца ми прават проблем, земам шнола и не мрдаат :)

    Многу пати сум помислила да ги пресечам, но фризерката нонстоп ме кара и ми вика дека полошо ке било ако ги скратам, па засега вака ги смирувам :hai:
     
    На mackica-1 и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
  9. darlingB

    darlingB Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2011
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    127
    Гарантирано решение за бебешките влакна. Тие што имате проблем со нив, прснете малку лак за коса на четка за заби ( која ќе биде исклучиво за таа намена ) и потоа исчешлајте ги бебешките влакненца со четката за заби, во насока на која сакате да бидат ( најчесто во насока на останатата коса). поздрав
     
  10. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ги имам и јас, но не премногу и не ми пречат, не им обрнувам внимание. Најмногу ми се познаваат кога ќе ја соберам косата. Кога мислам дека ептен ми се познаваат ги средувам малку со лак за коса и завршена работа. :)
     
  11. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Најмногу ме нервираат кога ќе ја испеглам когата, зашто имам многу виткава коса и секогаш имам чувство како тие први да се виткаат... инаку ми се ок, слатки ми се донекаде, ама се мислам да почнам да ги депилирам...
     
  12. K-a-t-e-n-c-e

    K-a-t-e-n-c-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    32
    и јас ги имам :worried: понекад страшно ме нервираат но ете .. некако живеам и со нив :)
     
  13. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    а кога си ја врзам косата... :$ многу ме нервираат :@ :D :D :D ....смешни се
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    Me нервираа страшно, се' додека не слушнав (од машко, се разбира), дека им биле преслатки, а ние толку сме ги мразеле :D Епа нека се..штом се слатки, искрено и мене ми станаа интересни и не ги чепкам повеќе. :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Ги имам, ми се познаваат само кога ќе ја кренам косата горе со шноличка, ама не ме нервираат. Научив да живеам со нив!
     
  16. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Моите се меки и послушни , такашто со малку лак за коса напрскан на четче за заби лесно се спласнуваат . Ке прснам на четчето , ке поминам неколку пати по бебешките влакна , зачешлувајќи ги во посакуваниот правец и ете ги - мирни се :)
     
  17. Chaneli

    Chaneli Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    И мене ужасно ме нервираат бебешките... ама им го најдов крајот... со стара четка за заби напрскувам спреј за коса на неа и потоа само ги поминувам и решен е проблемот. :D
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    ги имам и страшно ме нервирааат :devil: , цело чело ми е обраснато и често ги депилирам на тоа место!
     
  19. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Сега почнале па нови да ми растат :(
     
  20. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.523
    Допаѓања:
    7.727
    Пол:
    Женски
    па и не се мекој голем проблем со стара четка за заби на која има лак за коса лесно ќе ги средите
     
    На Candice.S му/ѝ се допаѓа ова.