1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешки влакна

Дискусија во 'Коса' започната од Zaljubena111, 8 јануари 2011.

  1. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Еднаш си ги ишишав оние над челото и нели знаеме сите каков беше резултатот после :D Од тогаш не ги чепкам, така смеѓа ми е косата, а тие ми се плави дури бели баш бебешки. Мене ми се слатки некако :$
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    И јас си ги имам ама не ми пречат. Имам долгиии степенасти шишки и така некако ми е наместена косата да не ми сметаат
     
  3. Vitorija

    Vitorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    913
    Допаѓања:
    606
    Уф за кај тие со темни коси стварно се проблем и едиствено решение по мене е да не се носи косата крената нагоре а кога е потребно да се замазнат со гел, восок, спреј...
    Јас имам посветла коса а тие бебешките ми се многу светли дури имаат некој златест сјај и кога ми е косата во висок реп дури некако слатко изгледаат со оглед на мојот глуп ПОРЦЕЛАНСКИ тен :@
    Потстрижување-во никој случај (ако не сакате да изгледате накострашено :D )
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Јас не се правувам никако, тие се мажот во куќата :D
    Искрено, никогаш не сум ни пробала да ги потшишам затоа што ефект нема. Си летаат на сите страни, а како што ми е виткана косата со ништо не можам да ги соберам.

    Шта чеш?
    Барем, ако не друго, ги фаќам сите радио станици :D
     
  5. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Јас имам прилично бебешки влакна и кога многу ми летаат ке им ставам лак или гелче малце и раат сум. Така не факам сателитска, кабловска, бежичен нет и слично (така се шалиме кога ни се разлетани бебешките) :D
     
  6. lady-17

    lady-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Да и јас имам бебешки влакна и по некој пат не можам ни со лак пак ми прчат. :D :lol:
     
  7. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    и јас имам не можам никако крајо да му го најдам ни со лак ни со гел еднаш фатив и ги издепилирав ама појце не мн болеше :lol: а не ми порастија поголеми одколку со си беа
     
  8. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    ставете на нив лак за коса или пак гел
    и потоа за да бидат мазни и да не се познаваат поминете по нив со стара четка за заби
    така најдобро се замазнуваат 8)
     
  9. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Имам бајаги, и тоа не само бебешки туку и обични влакна, затоа косата никогаш неможам 100% да ја спастран, секогаш ама баш секогаш мора некое да штрчи. И одамна се навикнав дека ете имам густа и бесна коса која ретко кој може да ја припитоми :emo: :doh: .

    Кога ја собирам и овие бебешкиве ми сметаат, ги прскам со лак за коса и поминувам со ептен густ чешел по нив, тоа е некое инстант решенеие кое морам да напоменам трае максимум еден до два часа (барем кај мене) после повторно секое влакно си оди по својот пат.
    Еднаш кога бев помала ги ишишав и се знае дека беља си направив :) .
     
  10. liili

    liili Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Jas koga bef na flizer ja prasaf flizerkata ii taa mi odgovori deka tije bile so tek na vreme i deka kako i site drugi ostanati vlakna ce porastat po nekoe vreme a inace i mene isto me nerviraat mii pravat golem problem nikako ne mozam da gii fatam siskitee pa zatoa vezden drzam siskii imam probano i so lak za kosa ama nisto :worried:
     
  11. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ах овие бебулешки влакна :D
    нема кој ги нема,досега не ми текнало да ги скратам :)
     
  12. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Леле еднаш што сум направила :tmi:
    Пред 2 години, ме нервираа бебешкита влакна, затоа што кога ќе ја фатев косата, т.е шишките со шнолка нагоре, тие ми штрчеа и ме нервираа, и земав ножици и ги исеков..будало дете.
    И одеднаш кога почнаа да ми растат во сите правци, и почнаа нагло да ми растат... И ме фатија будалите и без никој да знае, пак ги скратив :| ... И по некое време ми стигнаа до пола чело големина, и маки сум мачела, сум ги залижувала нагоре со гелови, со лакови за коса ги прскав да не ми паднат...
    Бурна година беше за мене тогаш :D
     
  13. s.a.n.y.a

    s.a.n.y.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    16
    моите се бели,пошто плава ми е косата,така да не ми се познаваат многу и не ми пречат.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски

    Истото го направив и јас, и сега ми растат, замисли. Не знам како ќе издржам, навистинаааааааааа... КОЛКУ СЕ ГРДИ.. :envy:
     
  15. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Леле мака си мачам со овие бебешки влака :devil: Многу имам, ич не ги сакам...
     
  16. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Имам бебешки еден куп и ништо не им правам, всушност ми се најомилен дел од косата, кога ми е косата пуштена не сметаат, а кога ја носам фатена во реп ги замазнувам со силиконски капки, лак или восок/крема, за да не летаат, знае во текот на денот некое непослушно да се опушти но не ми смета, едноставно ги обожавам. :inlove:

    Кинење или нивно уништување на било каков начин не доаѓа во обзир, секое влакно од косата го ценам, само уште да се одвикнам од мојата голема маана чепкање на косата, добро ќе биде.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. T.e.d.d.y

    T.e.d.d.y Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.552
    Допаѓања:
    8.263
    Пол:
    Женски
    И мене ми предизвикуваат проблем. Ми се појавуваат и кога ми е пуштена и кога ми е во репче фатена косата :@. Значи ова ми се случива веќе 2 години. и нема никаков спас :(
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.893
    Допаѓања:
    102.982
    Пол:
    Женски
    И јас имам проблем со овие бебешкиве влакништа :devil: Ама изгледа нема спас од нив :(
     
    На mackica-1 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. soncenceto.matea

    soncenceto.matea Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    57
  20. Aries9

    Aries9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    43
    Многу,МНОГУ ме нервираат. :swear:
    Некој ден ќе фатам бричот! и ќе ги пое*ам.После ќе бидам ко кокошка у главата :clap: