1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бебешки влакна

Дискусија во 'Коса' започната од Zaljubena111, 8 јануари 2011.

  1. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    И јас имам многу бебешки влакна ама од што ги гледам ова видеава по youtube гледам овие црнкињиве со восок и четка за заби ги скротуваат некако. Баш ќе пробам и ќе ве обавестам дали ова функзионира или не :D
     
  2. mackica-1

    mackica-1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2012
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    лелее девојки како се зезнав денеска немате поим....ке пукнам од мака :@ :@ напред на главата до каде што завршува косата имав бебешки влакна малечки ама многу ми сметаа неможев да ги поднесам и зедов машинката за потстрижување влакна и лошо се зезнав фатив еден прамен од поголемите влакна се познава темето дека е потстрижено ужасно изгледа што да правам помагајте дали да оставам да ми пшорасне пак или секој ден да си се потстрижувам и да пазам дали ќе се примети лелееее ќе си умраммм :@ :@ ;( ;( ;( кој ќе чека пак да ми порасне...совети плиииссс очајна сум
     
  3. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Души4ки мој :$ :D Нормално дека има решение..Сега само што ја најдов темава зашто многу ми требаше :lol: 8) Јас на бебешките влакненца му ставам претходно стопена витаминска бебешка крема и земвамсо прст разма4кувам на рацете малку и ставам само каде што имам бебешки влакненца и на косата на врвовите .Единствено решение за мојте врвови и за слабата и виткана лесна коса што ја имам :D И да ве известам сама си го најдов леков и многу сум среќна што сакам да го поделам со вас..А оние ап4иња за коса што се да не ги пијате мати4ната ми ре4е дека многу влакна растеле по телото :?: Никогас не сум пиела така да не знам дали е вистина поздрав :*
     
  4. AnGeL4e009

    AnGeL4e009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    246
    Пол:
    Женски
    Девојко можда каснам со советов но немој да ги шишаш пак никако..Остави да ти пораснат и за побрзо да ти пораснат појќе кисни ги со вода дознав дека косата појке расти ако појќе ја кисниш така да немој цела коса да ја миеш секој ден нормално се оштетува но само кај што ти е ишишаното кисни се по малку и ставај кокосово масло со Б комплекс помешано за побрзо да ти пораснат :$ Мило ми е ако помогнав некако :*
     
    На Lolo5 и mackica-1 им се допаѓа ова.
  5. simpaticnaa

    simpaticnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1.012
    Допаѓања:
    684
    ги имам и јас многу ги мразам но само ако ставам кило гел или лак помлаку ми се забележителни :)
     
  6. cucii...ii

    cucii...ii Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    12
    ужасни се ужасни , летаат на сите страни :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  7. s.m.i.l.e.e

    s.m.i.l.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    2
    Читам тука некои што имаат права коса имат виткани бебешки влакненца,а моите па кај ми е права косата и тие се прави и ко антени на горе ми стрчат и се повеќе и повеќе ми растат,а никогаш ги немам сама шишано...кога ќе ја измијам косата и си сакам убаво пуштена да ја носам,но тие не ми дозволуваат ајде кога ја носам фатена ќе ги намачкам со нешто ќе стојат ама вака...ги мразам :devil:
     
  8. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Ех, и мојата коса е права. И антени ми летаат од глава.
    Напред кај шишките како триаголниче ми прават :lol: Епа не ги можам повеќе!
    Страшно ме нервираат... :devil:
     
  9. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    По што носам шишки и патец на страна,тие точно ми се појавуваат каде ми се дели патецот и страшно ми одат на живци.Дури и да ја фатам косата цела со се шишки тие ко антени на горе :@ значи нема лек за нив? Само да се научш да живееш со нив.
     
  10. GoldenValery

    GoldenValery Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    13
    Имам и јас бебешки влакна .. не се приметуваат многу ..но сепак подобро изгледа кога ќе им прснам малку лак за коса :)
     
  11. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.214
    Пол:
    Женски
    имам скоро секогаш ама многу брзо ми растат и се соединуваат со косата и немам проблем :)
     
  12. sandramnmp

    sandramnmp Активен член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    6
    јас си ги исеков од челото (на 13 години ) и почнаа да ми растат нагоре ... Послем заминав на шишање и некако ми ги средија колку да не штрчат ... Ама и понатаму ми растат нагоре :tmi: :tmi: :D :D :D :rofl:
     
  13. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    И јас имам таков проблем,но венчињата го решаваат. :)
     
  14. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.437
    Допаѓања:
    1.449
    Наместо толку да ги мразите, радувајте се што ги имате. Тоа е знак дека косата ви се обновува ;)
    (a после сите третмани на кои се изложува косата, тоа е далеку од добродојдено)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Имам и брзо ми растат па така да проблемот е брзо решен
     
  16. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Ми штрчат од чело, од зад уши, секаде. :D
    Ама ретко собирам коса и не ме нервираат.
     
  17. tweety-tweety

    tweety-tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    574
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    Јас имам многу бебешки влакна и напротив многу си ги сакам и не ми сметаат и интересни ми се многу.. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. s.t.a.r.s.h.i.n.e

    s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    28
    и јас имам, мене многу долги ми се, па кога ми е у реп можам со шнола да ги закачам. ме нервираат, ама што да се прави
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Ги имам но не се страшни.
     
  20. xoxolea

    xoxolea Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    79
    Секогаш имам :D Брзо растат па не се голем проблем