1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бегство со дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Tea678, 9 март 2018.

  1. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    јас уште не сфатив зошто тој не може да дојде за да се запознаат?
     
    На Nigredo Odor, realGirl, Someonespecial и 7 други им се допаѓа ова.
  2. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    zasto vo vakvi situacii se dokazuva zanskata glupost
     
    На Trxmx, realGirl, gjoker4e и 11 други им се допаѓа ова.
  3. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Или па он кај неа да дојде,ако ја сака толку многу а не она да оди,плус мала е
     
    На cresa-jagoda и Tea678 им се допаѓа ова.
  4. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.339
    Пол:
    Женски
    Читамм бегство со дечко се вика темава и прво што ми паѓа на памет дека сакате да побегнете со дечкото некаде.Ама има што да прочитам...
    Сакаш да избегаш и да одиш кај некој што никогаш го немаш видено?
    Сама во друга држава,плус на никој да не кажеш?
    Што ако тој не е баш таков како што го замислуваш? Ајде да речеме дека отидеш се е океј,започнувате врска после некое време ке се скарате и што? Куферот и назад?
    Никако не се осудувај на ваков чекор!
    Зошто тој да не дојде?
     
    На lovely91, srhsejbsk, theowndemon и 6 други им се допаѓа ова.
  5. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Една грешка - цел живот каење.
    Какво бегање бре, допрва ќе запознаваш разни карактери на мажи. Не се лажи себе си, нема спокојно да спиеш кога ќе знаеш дека сите мислат каде сте . Замисли дете твое така да направи, како ќе реагираш ти?
     
    На srhsejbsk, cresa-jagoda, Tea678 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Незрелост и наивност до бескрај. Тоа дека родителите не ги соочуваат децата со какви проблеми постојат и се' им сервираат на тацна.
     
    На lovely91, srhsejbsk, alexa_dimoska и 6 други им се допаѓа ова.
  7. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    Mислам дека тоа што се чуствуваш осамено, велиш дека немаш дечко и друштво е дел од проблемот. Сега секој кој ќе ти посвети трошка внимание, ти веднаш се залетуваш по него.
    Искрено и друштвото и дечкото се минлива работа, само немој да правиш вакви катастрофални грешки за кои подоцна ќе се каеш. Луѓе со години ги познаваме, па пак сме изненадени и шокирани од нивни постапки, а камо ли некој што го знаеш само преку фб. Колку време и да контактирате верувај дека впечатокот во живо и на фб, нема шанси да е ист. Тој може да те лаже, да ти симнува ѕвезди а всушност ништо од тоа не е вистина.
    Рече дека имаш 20 години, а свесна ли си какви проблеми ќе предизвикаш ако заминеш од дома? Верувај дека не вреди за ниту еден дечко да си ги растуриш односите со родителите,
    Друго претпоставувам дека и дечкото е тука некаде, млада си и наивна како малку постара од тебе ќе ти кажам дека тој и да ти пишува, и да те вика таму верувај дека сето тоа е за некаква корист.
    Те разбирам потполно, млада си и наивна и јас на твои години верував во љубов, романтики си правев филмови ама верувај нема ништо до тоа.
    Се на се, од мене големо не, не вреди да ризикуваш
     
    На theowndemon, cresa-jagoda, Meckicja и 3 други им се допаѓа ова.
  8. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Во никој случај немој да ја напушташ државата за да одиш кај некој познаник од нет. Извини вака, ама 9-годишни деца се повнимателни од тебе. Ако си осамена, најди си некое хоби, занимации има еден куп, а луѓето сами доаѓаат, дури и да се затвориш во оклоп, тие се насекаде.
     
    Последна измена: 10 март 2018
    На Trxmx, gjoker4e, La.loca и 10 други им се допаѓа ова.
  9. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    880
    Допаѓања:
    5.013
    Пол:
    Женски
    Тој прв рече дека не е проблем да дојде, ме праша кога би сакала да дојде, но после ми рече ако сакаш дојди и ти, ако не сакаш јас да дојдам, јас му реков , не е проб дојди ти прво и рече ок за сериозно девојче ќе дојдам и до крај на свет, и само ме праша дали сакам да се вратам со него, а овде немам никаков живот, не дека е никаков ама досаден, ретко излегувам, и кога разговарав со другарка за него ми рече само батали го те лаже , и веруваш на непознати луѓе, лесно е тоа она што ми го кажа, пошто таа има.дечко и баш и е гајле, јас последниот дечко пред 4 год го имав, знам свесна сум во каква опасност се ставам ама тој ми раскажуваше дека имал некоја девојка пред да се допишува со мене дека ги гледала само неговите пари, и ми вика се гледа дека ти не си таква затоа сакам да те запознаам за озбилно... имам чувство дека се сите посреќни од мене да Ви кажам искрено, сите роднини се мажени/оженети, постари се од мене тоа да, ама ете другарка има дечко, сестрами исто, јас немам никаков социјален живот ми се здосади да останам сама. Фала ви од срце што одвоивте време за се сте во право, извинете што пречев, ќе му речам да дојде прво иначе разлика сме 4 години..
     
  10. Јас сум свинче

    Јас сум свинче Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2018
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Јас искрено се воодушевувам сега на девојкиве од двадесет, колку се само лабави и онакви целите безгрижни, со чесни исклучоци... Јас иам 25 и не... Не се осудувам со некого да излезам на кафе, камоли да избегам и тоа у друга Држава... Алал нека ти е, толку! :|
     
    На La.loca и LadyInTheDark им се допаѓа ова.
  11. Meckicja

    Meckicja Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 јуни 2017
    Пораки:
    6.664
    Допаѓања:
    8.194
    Пол:
    Женски
    A zasto ne izleguvas so sestra ti I sto ako ima decko I mojata imase pa cesto izleguvavme zaedno. a jas nemav I jas bev zatvorena kako tebe mm mi bese prv decko I jas I mojata sestra sme razlika tri god a vo vrska so toj nemoj da se lazes nemoj imase odamna eden takov film za trgovija so luge eden takov decko ja zapozna devojkata vo kafik I za kratko vreme ja ubedi da odat vo druga drzava I tamu ja prodade za prostutucija a bratucedka moja se zapozna so eden preku net I se svrsija I posle dozna oti on prethodno bil zenet I razveden I ja maltretiral zenata I normalno ja maltretirase I mojata bratucedka I raskinaa posto bea vereni samo moj sovet ti e nikakvo odenje kaj nego neka dojde on kaj tebe
     
    На Јас сум свинче му/ѝ се допаѓа ова.
  12. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Бегалка во 21 век...е се превртев од стол
    :rofl::rofl::rofl::whew::rofl:
    Какви ли глупости ќе се изначиташ:rofl:
     
    На teressa, Mari*, lost123 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    888
    Допаѓања:
    6.387
    Пол:
    Женски
    Бабе а да и направиш еден чај против тресење глупости? :^) :rofl:
     
    На zalosna, mode-kristina, gjoker4e и 5 други им се допаѓа ова.
  14. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    @Tea678
    Од љубов не се живее, што ќе работиш таму за леб?
    Имаш 20 години, едуцирана си доволно за некоја асална професија?
    Мене ми е е страв да не те мами надвор од државава со цел да те проституира, или полошо.
    Плус тоа не го знаеш воопшто, може да е било што и било кој, ама вистинска љубов на слепо - тешко.
     
    На realGirl, lovely91, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    @Tea678 епа чим така, нека дојде тој прво на неколку дена ќе се запознаете, дружите па ќе видиш што и како понатаму. Вака големи се шансите дечкото да те лаже и вртка, плус тој ако има толку пари што би барал по нет да бара девојка, сигурно околу него има милион.
    Остави ги тие муабети демек сите трчаат по него за пари ама ти си му посебна. Со тоа индиректно сака да се исфали демек многу има, а може да излезе и дека ништо нема.
    Јас имам познаници кои онака имотно стојат навистина добро, одат во странство, по викенди, летувања, зимувања, шетаат и ниту еден од нив не дреме по нет со девојки од други места, едноставно исполнет им е животот и без тоа.
    Пак ќе ти кажам, биди внимателна зошто реално ниту го знаеш ниту го познаваш типот. Обично не сум паничарка ама и 10 години да си пишуваме, не би се согласила никогаш да заминам во друга држава без никој да знае ради него, никогаш не можеш да знаеш што те чека од другата страна.
     
    На Neophodna и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  16. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Ово нема у Београду...
     
    На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.602
    Допаѓања:
    34.235
    Еммммммммммммм, немала другарки, па ај со некој пацер шо го знае само преку чат да оди у Тунгузија...
    И плус знае дека ја лаже...Али досадно и е оти се и е дадено на тацна, па да се дешава нешо...

    Ја викам иди. :hai:
     
    На Mari*, Maša8, oblace1 и 6 други им се допаѓа ова.
  18. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Абе луѓе, кога веќе толку запнала да се запознае, нека дојде тој и нека се види, не знам каде е нормално девојче да иде за машко во друга држава, па што машко е тоа тогаш?! Не знам од кој град е, ама нека дојде и преку ден во некој кафич и на места каде што има луѓе нека се видат, не може така ништо, плус на своја територија си, он не го ни познава убаво градот за било што да направи, јас искрено и 5 години да се гледам па и со моите да се знае пак со страв би се нафатила да идам, доволно е да седнеш во кола да ти заклучи врата па да се исплашиш, за понатака па ич да не зборам, иако сметам дека ова е сериозен проблем, ај да го познаваш ептен добро па пак, ама самиот факт дека ти до вчера не си ни знаела дека воопшто постои...што напиша една членка секоја чест на " храброста "
     
    На LadyInTheDark и Neophodna им се допаѓа ова.
  19. RoseRain

    RoseRain Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2018
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    1.678
    Пол:
    Женски
    Знам колку моментално ти е битно само да бидеш со него па макар и се да оставиш зад тебе. Само затоа што некој не е до тебе не значи дек не го чувствуваш близок или дека помалку ти значи. Виртуелната љубов е поинаква. Нема никаков физички контакт и сфајќаш, па и не треба. Зборовите допираат. И можеби му значиш, ама, можеби. Најбитно ти е да си бидеш сигурна. Како што то кажаа пред мене. Нека дојде тој. Ќе се запознае со твоите и одма ќе е друго. Не прави глупости. Најлошото нешто што можеш да му го направиш на еден родител, особено ако како што кажа никогаш не ти скратиле ништо.
     
    На gjoker4e, Neophodna и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    А и дечкото е од Бугарија ко што прочитав, не е од Австралија па до толку да не можете да се видите прво.
     
    На hermosa, YoungandBeautiful, sparklie и 8 други им се допаѓа ова.