1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бегство со дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Tea678, 9 март 2018.

  1. LadyInTheDark

    LadyInTheDark Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2013
    Пораки:
    1.008
    Допаѓања:
    2.754
    Уффф :whew: хорор е ова девојче, НЕМОЈЈ!!!
     
    На Neophodna му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Cruise

    Cruise Активен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2018
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Машки
    Животот ќе си го упропастиш, ќе завршиш во некоја јавна куќа во Белгија или Франција..
    Седи си мирна и не претај многу.
     
    На CaraMia, cresa-jagoda, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    Тотално нефер кон луѓето кои те растеле 20 години и правеле се за тебе. Мислиш дека е погрешно тоа што не би те пуштиле но секој нормален родител така и би постапил. Ниту самата не си сигурна во типот така да не ни помислувај да направиш таков чекор. Идејата да се замине од државава не е лоша но не по цена да отидеш на ризик да ти се случи којзнае што.
     
    На CaraMia, crimson, Neophodna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Кога ќе ја видам ситуацијава , не можам ништо лошо да најдам што би те држело да не идеш.
    Еве да ги разгледаме "најлошите" работи што може да ти се случат.

    Ако ти го земат едниот бубрег , ништо страшно!, ќе го имаш другиот , може со еден да се живее , ем ќе бидеш полесна за некое килце , а која жена не би сакала да ослабе брзо а да не се мачи..

    Ако завршиш во некоја шупа на планините, ем чист воздух ,ем подалеку од загушливава Македонија , знаеш колку жени сакаат да идат на планина а не можат оти немаат викендица или дечко со викендица?? мора во паркоН да се шетаат и на водно ,да се бутаат со тоа количките ,да се гужваат низ рекана народ , или пак оној манијакон да ги пипка и манијачи, пих , вака ќе си имаш ем планински поглед кога ќе те пушти да се прошеташ низ шумичката, ем 3 оброка , диетални (леб и млеко, понекогаш и салама).

    Прочитав во Бугарија бил , ако се омажиш , BOOOOM , EASYYY бугарски пасош. Да не спомнувам ќе бидеш во EU. Плус ако е некое од тие поголемите фамилии , ехе не мораш ни да готвиш ни ништо , све на тацна ќе ти биде.

    Ако те врзе некаде и остало , ОП 50 Shades of grey фантазии , а која жена не би сакала нејзиниот партнер да и ги исполни фантазиите. Ако завршиш у стриптиз бар некој , ете нови познаства , нови контакти , може ќе сретнеш некој богат арап на поминување , ќе те купи и после ќе можеш у Дубаи да го чистиш кафезот на леопардот , ете нови искуства.

    Родителите ќе разберат , на филм кога ќе видиш секогаш на почетокот се демек не те даваме , ама кога ќе им кажеш дека е од љубов , тогаш ќе разберат ,
    А згоден ли е дечкото? , дај прати слика да видиме? , ако е згоден, не знам зашто уште си тука.

    Стварно не , не ,не можам да видам што е проблемов со ситуацијата. Ко имаш 1.38% шанса да биде најубавата одлука во твојот живот , тоа е доволно.

    (Ако ти праат нешто проблем на граница , барај го Мишо , ќе те пушти он не се секирај)
     
    На Ivan4e04, teressa, Sanjichka007 и 24 други им се допаѓа ова.
  5. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Не се глупирај не биди глупа.
     
  6. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Moeto mislenje e da odes taka ako se se zalazuvame javnj kuki nema da mozeme od nasata glupa makedonija da izlezeme napravi cekor.. moja drugarka kaj eden drugar otide vo dubai pa sto i fali..

    Ne go poznavas tipot 1 nedela 3 godini on do sega ako e sakal.za javna kuka ako ne sakas ti druga ke vikne ne da te ubeduva 3 godini mos mu e zdodevno sam saka druzba..
     
    Последна измена од модератор: 13 март 2018
  7. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Како бе да оди,не го знае,може ќе ја силува и ќе ја остави на улица??
     
    На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    3 godini se dolg period on da e sakal.do sega ako saka ke odi ako.ne 100 ke si viknal nemora pravo na takvi raboti da si mislime..
     
  9. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Ама може нешто лошо ќе ти направи тогаш ти зашто не се запознаваш со секој што ќе ти пише??
     
  10. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Сигурно се шали членкава...а јас па не сфаќам, и да отиде кога-тогаш ќе мора да се врати, дека нели студира како што сфатив:^)
     
  11. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Jas licno imam otideno kaj drugarka vo italija rabotev 3 meseci i ovde si kupiv kola.
     
  12. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Ама кај ДРУГАРКА
     
  13. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Да ќе се врати ама она го сака за дечко што ако тој е силувач,женкар,мангуп и што ако лажно се претставува?? Дека шетал,дека е богат,дека има роднини ваму таму што ако лаже??
     
  14. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    Па тоа викам, имал роднини во Азија хахах кои глупости , искрено и мене ми личи вака дека мн лаже дечково, ама сепак таа разговарала три години, иако и луѓе цел живот што ги познавам па пак не е сигурно, тој ако е богат, не верувам дека не може да си најде таму некоја, не знам, многу работи не се совпаѓаат, нека дојде тој ако толку му дошло до неа
     
    На Neophodna му/ѝ се допаѓа ова.
  15. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Mnogu filmovi gledate mozebi nr e takov deckoto..
     
  16. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Може е,не се гледа само добрата страна,се мисли на се,ти живееш во розов свет и мислиш сите машки се добри
     
  17. Luciferovog zlo♧

    Luciferovog zlo♧ Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2017
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    5.497
    Пол:
    Женски
    А каде е нормално девојче да иде во друга држава за дечко?
     
    На Neophodna му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Ne znaci jas znam za masko ako taa nesaka ke ja batali druga ke si vikne a ne 3 godini toj da se maci za da ja siluva..mislam nerealno e ako se bavel so toa do sega vo zatvor ke go plesnele.
     
  19. Neophodna

    Neophodna Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    548
    Пол:
    Женски
    Можда ја вара од каде знаеш дека ја чека?? И можда глуми дека е богат и дека ја сака колку само да ја легне,да ја онади
     
  20. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Mozebi ova e vistinska sansa da smene nesto vo zivotot
    Polq.od moite drugarki cekaat bugarski pasosinza kaj deckovcite