Бегство со дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Tea678, 9 март 2018.

 1. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  13.872
  И сега бугарски пасош е исто што и да бега од дома кај некој што живее во Бугарија?

  Тие пасошите што ги чекаат велиш за да ОДАТ КАЈ НИВНИТЕ ДЕЧКОВЦИ, со кои сигурно се во врска некој период. И да, дечковците им се сигурно негде низ Европа, сигурна сум не се во Бугарија.

  Таа што ја отвори темава нит е во врска со тој, нит го видела.


  Едит: Вистинска шанса да смени нешто во животот - Да ја изгуби целосно довербата кај нејзините.. Ммммм, да, да. Јако достигнување во животот. Нема што.
   
  На smooch, buba4e89, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Можда ја вара од каде знаеш дека ја чека?? И можда глуми дека е богат и дека ја сака колку само да ја легне,да ја онади
   
  На "Zoki" му/ѝ се допаѓа ова.
 3. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.379
  Пол:
  Машки
  Нема да ве прочита џабе пишувате.
  Патува сега за Бугарија:rofl::rofl:
   
  На teressa, buba4e89, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
 4. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Se izvinuvam za temata samo svatil deka odela so nekoj i toj otisol vo stranstvo ako ne go videla i ako ne go znae licno neznam ..

  A moze li da ve prasam sto ke se sluci ako sakate sami da odete ako mi e skisnato od tuka ke odete li za podobar zivot?
   
  Последна измена од модератор: 13 март 2018
 5. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  5.489
  Пол:
  Женски
  Не ми се верува како им функционира паметот на некои луѓе, не знам зашто правите проб. каде што ги нема...ама ајде Вие си знаете.
   
  На Antolinaa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Alo bre luge beganje na zena vo stranstvo i toa odma go isprevratuvate vo siluvanje i belo robje pa dobro ajde zenite da skapuvaat vo drzavata.Vi zboram opsto i sama da otide a za toj deckoto i jas sum protiv bidejki gi vidov samo poslednite objavi a ne toa sto go pisala devojkata.
   
  На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Luciferovog zlo♧

  Luciferovog zlo♧ Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2017
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  5.489
  Пол:
  Женски
  Во ред е, мене поентата ми беше дека секој нормален човек не би се нафатил да иде, секој кој размислува паметно, а тој дали е или не е, никогаш, не може да се знае, само некои работи во животот скапо се плаќаат, не е баш се, ризикувај па ќе добиеш. Па и да е ок дечко, мислиш некој родител ќе остане смирен?
   
  На Neophodna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Ti kazav ne vidov objavata deka e takva deka nejzinite neznaat. Ama sekoj si odlucuva za svojot zivot ako taa saka da ode neka ode ako treba i sama.
   
  На Luciferovog zlo♧ му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.629
  Допаѓања:
  13.872
  Ало бре, зошто да бегаш ако скапуваш тука, кога можеш ко нормален човек да седмеш на маса и да кажеш: Мајко, татко вака и вака јас сакам да си ја пробам среќата во Швајцарија.
  Најдов работа, најдов стан да седнеш и ко возрасен човек да збориш, а не ко некој штурец од 10 години, ќе бегал од дома да не го знаеле.

  Стварно ви се чудам на паметот со некои ептен зелени размислувања. Непромислени постапки, ко да се работи за одење до чаршија и назад.
   
  На Bitter-Sweet, cresa-jagoda, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
 10. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Ovde vo makedonija roditelite ocekuvaat da zavrsi skolo pa mazacka pa vo tuga kuka pa rabota pa deca i tako dajle.Ako gi slusa niv ako zivee spored tugi pravila nema nikade da stasa. Neka pravi kako sto e srekna... sepak neka im kaze ne bez nivno znaenje
   
 11. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  53.664
  Пол:
  Женски
  Теа ја нема да пише од сабота... Чекаме разврска на ситуацијава. :?:
   
 12. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Така е секаде и нормално родителите треба да знаат се
   
 13. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.064
  Допаѓања:
  17.073
  Пол:
  Женски
  Уште едно тролче.Не ја чекајте на празно.Ќе пише уште едно мислење преку сила да не испадне трол и пуф адиос мучачос.
   
 14. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  Мене не ми изгледа дека ти имаш 20 години.
   
 15. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.606
  Допаѓања:
  72.762
  Пол:
  Женски
  Ti razbirash deka nejze i e povazhen luksuzot od zhivotot ili ne razbirash? Na gazeto olkavo razcepeno za tie pusti pari..
   
 16. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  So toj strav nikade ne odete be alo neznaci ako ode devojka vo druga drzava deka ke se rascepi i ke bide prostitutka odlucila e da zivee zivot kako so saka.ona ne kako so sakat drugite.
   
 17. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Абе како со непознат да живее ало и сака да бега од дома,да незнаат нејзините ти ова оправдуваш??
   
 18. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Znaci ne opravduvam so nepoznat inda neznaat nejzinite ama.nekoj blizok ako ja vikne zosto da ne otode?
   
 19. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Ја друго разбирам како што она напишала никој не ја дружел,разочарана е од животот и сака да најде дечко,ја имав таква другарка,сите имаме таков период да избегаме,да се скриеме а и мала е,ништо не разбира и ја на тие години така правев сакав да бегам
   
 20. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Zaso da ceka se pa
  Ako e razocarana zaso na primer da ne pocne nesto novo dali nekogas vrede da se rizikuva? Ako ne kaj decko neka otide kaj drugarka ili sama?