1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бегство со дечко?

Дискусија во 'Врски' започната од Tea678, 9 март 2018.

  1. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Да де, пошо овие манијациве пред да те искористат ти кажуваат: дојди ти ама да знаеш ќе те силувам. И си одиш доброволно, секако.
    Наивна си или што ти е?
    Ако му е од идање ќе дојдеше досега во 3 години, ене кај е Бугарија. Туку џабе пишуваме совети кога ти сакаш некој да ти рече: тој е добар дечко, оди и верувај му.
    So, go girl. Штета шо ако ти се деси нешто нема да можеш по форуми совет да бараш.
     
    На Meckicja, Tea678 и Neophodna им се допаѓа ова.
  2. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.554
    Допаѓања:
    151.178
    Таен агент????????
    јухуууууууууу Џемс Бонд 007
    коа привилегиј аја имаш да запознаеш таен агент
    сигурно имаш 20 години?
    Јас одма ти пишав да одиш да не чекаш ич оди купуј карта
     
    На Meckicja, DAngel, Tea678 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    4.980
    Пол:
    Женски
    Девојки, да бидеме јасни, јас сфаќам дека се тоа е ризик и свашта има, ама реално предалеку идете со тоа дека ќе ме силува па и убие :worried: тој кога би дошол би се видела преку ден во некој кафич со луѓе не знам што да мислам се ми е измешано, да бидам искрена цел живот чекав ваква понуда затоа што ми е смачено од животот тука, на овие години ништо не видов од животот, навечер не сум излегла од не памтам кога, имам другарки ама нашето гледање е за родендени и три пати годишно ако се видиме, реално на мои години луѓе се мажат, јас не сум имала никогаш сериозна врска.
     
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.884
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    и самата кажа дека знаеш дека е ризик и јас ќе ти речам дека тоа е точно. И јас многу не сум излагала навечер многу па никому ништо ама во мое време имаше дружење а сега вие животот го сведовте на дружење преку социјални мрежи па сега се жалите што едвај три пати годишно се гледате. Вие не знаете да живеете и вака ќе се најде некој да ве залаже и вие одма мислите дека тоа е тоа. Твој живот твоја ствар.
     
    На Neophodna му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Roli

    Roli Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Понекогаш ако не ризикуваш нема да знаеш дали вредело. Но пред се доколку имаш такви родители расположени да ти помогнат во било која ситуација индиректно спомни им за твојата идеја. Не иде за некој кој не доволно го познаваш да ги налутиш своите родители. Тие се единствените личности што сакаат да не видат среќни и би направиле се за нас. И да одлучиш да заминеш ќе знаат каде си, па и они биле млади и луди :);)за што иначе ќе се сеќаваме во староста :D
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.554
    Допаѓања:
    151.178
    понуда за милион долара
    да си ми мене дете ке те скапам од котек и ке те заклучам дома додека не ти дојде умот да рзмислуваш рационално о зрело
    воа ти шо го пишиш ни 5 годиншно дете не го пише
    ебати понудата у Бугарија мслиш на Марс ке одиш
     
    На drasko, Meckicja, JustFun и 5 други им се допаѓа ова.
  7. celineparis

    celineparis Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2014
    Пораки:
    926
    Допаѓања:
    2.562
    Абе што ќе ти е дечко шофер на камион, ти ќе седиш дома тој ќе вози таков ли живот замислуваш? Па уште и поради тоа да бегаш од дома? Немој.
     
    На RAF Camora, JustFun, Luciferovog zlo♧ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    4.980
    Пол:
    Женски
    Devojki ke dojde vo sreda, ke se vidime, ne znam sto ke bide ponataka, uste od sega sum potresena sram mi e da izlezam, ke vi pisam kako ke bide
     
  9. Triksy27

    Triksy27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    357
    Пол:
    Женски
    Читав до петта страна и сфатив да напишам нешто, зошто толку ме изнервира твоево однесување. Прво ако навистина имаш 20 години, ќе сфатиш дека не се оди со момак (што божем го знаеш 3 години витруелно) во странство, не дека Бугарија е далеку, но сепак.

    Тој дечко што има толку години (не знам колку години има, може некаде пишува, ама не ми се читаше се) сфатил дека ти си лесна „мамка“ со која што може да си поигрува како што ќе посака. Тој те изманипулирал 1000000%, ма и повеќе. Зар на 20 години немаш искуство со тоа какви се луѓето во денешниот свет? Зар на 20 години ти сеуште си наивна, како некое 14-16 годишно девојче? Како што прочитав ти кажал дека има роднини во Австралија и Малезија?. Ова кога го прочитав веднаш воздишка испуштив и превртев очи. Ај Австралија океј е за одење на печелба да заминале роднините, ама Малезија? o.O

    Сега замислуваме ти заминуваш со него во Бугарија. Може навистина ќе те земе за жена ова она... Дрн дрн јариња... Но не верувам, скептична сум многу во врска со тоа.

    Но еден ден ти и дечково се скарате, ама ептен, и ти вика „Ај мрш да не те гледам повеќе, раскинуваме... бла бла бла“,а само една недела си таму, што ќе правиш тогаш? Зар парите што тука си ги собрала ќе ти помогнат за нешто? Што ако кажеме имаш само за автобуска карта, а за ништо друго, а ти требаат да се прехраниш ова она, што ќе се случи тогаш?

    Одиме на друго лошо сценарио. Што ако типот е некој pimp? Јас како што знам Бугарија е доста позната со тоа, ама не знам колку тоа е точно, но ајде да помислиме на тоа. Зар ќе сакаш да бидеш во сечии раце, твоето прекрасно тело да биде допирано од секакви поднапалени млади момци, па и стари мажи кои сакаат младо „месо“? Да стоиш на улиците по миничи, без твоја волја, зошто си решила да заминаш со некого кого никогаш лице во лице не си имала никаков контакт? Но и тоа дека немаш образ за да се јавиш на татко ти и мајка ти за да те соберат од тој човек кој те изманипулирал? Но што ако тој не ти допушта да си одиш од него, зошто најдобра си му? Или пак те малтретира и не ти допушта да имаш никаков друг контакт со други луѓе, освен клиентите? (Ова се случува во Америка, но сигурно и некаде на друго место)

    А на крај од тие лоши сценарија, што ако органите сака да ти ги продаде? Тогаш навистина нема да знае никој дека ти си мртвото тело кое некаде можеби ќе го најдат на некоја полјанка или на некоја плажа, зошто ти не си им кажала дека ќе одиш со некој тип од Бугарија.

    Се ова се мои препоставки, може не е точно ова се што го напишав дека е таков, но сепак треба да имаш во ум дека навистина постојат такви личности во светот, па и на Балканот, иако ние сме малку назад со се што се случува, па и подобро да сме назад, за овие лошиве сценарија што ги споменав погоре.

    Многу работи што ги споменав се случуваат некаде во светот, знам зошто ме интересираат вакви работи. Плус тоа со манипулирањето, сум искусила такви луѓе кои манипулираат и знам какви се. Ќе ти каже дека целиот свет ќе ти го подари, а всушност тоа се само излишни зборови за да го добие тоа што го сака.

    Сепак што и да одлучиш да правиш, со среќа нека е и со лесно. Толку :)
     
    На Daniela2610, buba4e89, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    4.980
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам што се потруди да прочиташ и воедно да искоментираш толку опширно, во ред е, ќе Ве послушам, нема да се вратам со него, само ќе дојде и ќе излезам дење кога ќе биде и на место каде што има луѓе (некој кафич) навечер нема да се гледам, па ќе видиме што ќе биде, се согласувам со тоа дека се може да биде, но овие претпоставки се далеку од дечково, сепак јас имам зборено со него и колку толку го познавам, благодарам уште еднаш :)
     
  11. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.920
    Допаѓања:
    49.981
    Пол:
    Женски
    И да дојде и да се видете не избрзувај со заклучоци, ако ти каже дојди нареден пат ти.
    Нека доаѓа некое време, запознајте се подобро, па ќе видеш штом понатаму.
    Само не брзај.
     
    На cresa-jagoda и Meckicja им се допаѓа ова.
  12. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    4.980
    Пол:
    Женски
    Бев денеска, се видов со него, цело време ми зборуваше за некои криминалци му се заканувале, и му барале многу пари, (бидејќи тој е богаташ како што вика) , и цело време ми покажуваше слики од некоја спонзоруша овој како ја пцуел дека била таква, и цело време за таа ми зборуваше, му викам што се замараш со неа ако не ти значи и ако ти е сеедно?! Ми вика па само да ја отерам,упм и овој пак, цел состанок за некоја спонзоруша и како некој ќе го рекетирал збореше..
     
  13. MagsDestiny

    MagsDestiny Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    2.305
    Допаѓања:
    18.106
    Пол:
    Женски
    И, се увери сега дека е сељак што пробува за нос да те тегне, или и ова е малку?
    Премногу си наивна, премногу. А тоа лошо ќе ти се одрази понатаму.
     
    На buba4e89, crimson, Antolinaa и 7 други им се допаѓа ова.
  14. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Шлакната работа...ај дај му црвен картон!!!!
     
    На cresa-jagoda, Tea678 и Meckicja им се допаѓа ова.
  15. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    4.980
    Пол:
    Женски
    Кој знае со што се занимава овој па криминалци,му се закануваат, бог да чува, а кога пишувавме баш се однесуваше дека бара озбилна девојка, а цело време и пишувал на таа, таа само сеен ставала а овој уште толку, и пишал графити по бг ќе лепам сите да знаат која си...подобро да бегам од дечково, ама ме чудеше што речедека бара озб девојка
     
  16. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Што подалеку од него! Дечкото има сериозни проблеми, прекини контакт пред и тебе да те вовлечи во тоа.
     
    На cresa-jagoda и Meckicja им се допаѓа ова.
  17. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.554
    Допаѓања:
    151.178
    траскај се ти траскај се ке те оставе у Бг на некој автопат да печалиш
     
    На buba4e89 и Meckicja им се допаѓа ова.
  18. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.884
    Допаѓања:
    14.237
    Пол:
    Женски
    морав да те цитирам посебно тоа првото што си го напишала за да те потсетам за понатаму во животот да знаеш дека се што лета не се јаде. Да си живееш ко сите тинејџерки а не да леташ по секакви пригоди кои ќе ти се пружат. Никој лошо не ти мислеше а испадна дека сите бевме во право
     
    На buba4e89, crimson, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Tea678

    Tea678 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2018
    Пораки:
    879
    Допаѓања:
    4.980
    Пол:
    Женски
    Да, разбирам, ама сега тој е дојден, да не излегувам? Среќа не знае каде живеам, уште тоа ми требаше, ми вика што ти згрешив, немој да мислиш нешто лошо со тоа за криминалците, а тоа за таа спонзорушата не ја интересирал, ме убедува да не верувам дека е лош дечко, напротив дека е мн фин
     
  20. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.554
    Допаѓања:
    151.178
    многу плитко размислуваш многу
    како некое прваче
    ми рече ти реков
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.