1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Безболно раскинување?

Дискусија во 'Врски' започната од strawberry18, 25 март 2010.

  1. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Мислам дека зависи кој на кого раскинува и каква била врската. Кога ми раскинале нормално било потешко. Ама па, секогаш кога јас сум ја завршувала врската тоа ми било како ланци некој да ми скратил. Најубаво, ти се чини ќе полеташ :D А дека на двајцата би им било безболно раскинувањето е возможно, само ако веќе нема чувства, па секој на своја страна. Иначе, во сите др. случаеви, еден секако ќе биде повреден.
     
  2. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Јас мислам дека секое раскинување боли. Секој крај на се` е болен. Колку-толку. Според мене безболно раскинување не постои. Освен ако си безосетна будала.
     
  3. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Секое раскинување боли... :rock:
     
  4. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Нема безболно раскинување доколку постои љубов.
     
  5. Innah.Fox

    Innah.Fox Активен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Безболно раскинување не постои , само некои повеќе а некои помалку покажуваат слабост.
     
  6. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Безболно раскинување -само ако престанала љубовта и од двете страни, тогаш веројтно нема да боли. Во сите други случаеви доколку има и малку љубов , нема да ви биде сеедно, па макар и се да било сведено на навика. А и се зависи од врската, колку била долга, како се одвивала, од возраста.. има многу фактори кои влијаат...
     
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Не постои такво, доколку постоело барем малку љубов, макар и еднострано.
    Нема безболно раскинување, кој оксиморон е овој спој на зборови.
    Единствено што ми паѓа на памет е двајцата да се начукаат таблети за смирување :D и во моментот да ти биде сеедно, ама пак, болката ќе те стигне штом изветрее дејството.
     
    На Sanjichka007, duffi и Marjan007 им се допаѓа ова.
  8. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    безболно раскинување можеби постои но ако и двајцата биле во врска само поради забава... а како што гледам не е така и со овој случај незнам јаготке што да ти кажам искрено ама мора да застаниш на здрава нога и да одлучиш нормално дека три годишна врска остава последици ќе ти биди тешко дури се навикниш можеби и цел живот ќе се навраќаш на тоа но сепак мораш да решиш што сакаш од животот неможиш да дозволиш некој да те искористува и да си игра со тебе ако те заслушува и ако се подобри ситуацијата остани со него ама ако не само за тебе ќе биди поболно да премижуваш на сите работи и психички и не дај боже и физички да почниш да се повредуваш...размисли убаво што сакаш од животот животот не е играчка...Среќно :)
     
  9. kiki.sunshine

    kiki.sunshine Активен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2013
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    30
    3 ипол години идеме, последниов период не ни е како што треба. Порано тој беше многу пољубоморен од мене, и за сите работи што ми пререкуваше сега тој ги прави. Криво ми е што јас тогаш можев да сменам се за него, да го сфатам, и сега кога е ред тој мене да ме сфати, тешко му е. Го сакам многу, премногу! Неколку пати рзмислував дека можеби толку е, си здосадивме еден на друг.. и кога ќе помислам на тоа да раскинам со него, ми се плаче! Неможам да се замислам без него, не сакам да ги фрлам 3 ипол години во вода, сите убави моменти поминати со него! И додека го пишувам ова солзи ми навираат во очите :)
    Неможам него да го замислам со друга, неможам јас да се замислам без него, мислам дека во сите други ќе го барам само НЕГО! ми се враќа цел филм од 3 ипол години! Не сум спремна да останам без него, а незнам дали можеш да бидеш спремен воопшто да раскинеш со некој што го сакаш.
    Не е тоа што беше, можеби и двајцата не сме тоа што сме биле.. ама го сакам премногу!
    така да, мислам дека нема безболно раскинување. И двете страни да се договорат дека не постои љубов меѓу нив, ќе болат моментите со него/неа што ги оставаат позади....
     
  10. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Ако и двајцата се сакаат, нема безболно ракинување :)
     
  11. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Ауу безболно раскинување, постои ли и такво нешто? Безболно раскинување би имало долку двајцата не се сакаат, а двајца што не се сакаат дали би биле во врска :o ?
     
  12. aurora.bartzabel

    aurora.bartzabel Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Можеби се сакале, но со тек на време и на двајцата им се смениле чувствата и доколку бидат искрени еден кон друг би поминале низ фаза на пријателско и што е можно најбезболно раскинување, но сепак и тоа не е без последици.
     
  13. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Секако дека врската треба да ја сочинуваат двајца што се сакаат,но за жал се поголем е бројот на врски каде еден од партнерите сака,а другиот не.
    Според мене,за да не дојде до размислување: "Како до безболно раскинување?",мислам дека прво и најбитно е воопшто да не се започнува врска,каде едниот сака,а другиот не.
    Доколку пак,дошло до тоа,најбезболно би било да се каже вистината и да се дојде до заклучок дека таква врска не би функционирала и дека раскинувањето би било најдобро и за двајцата.
    Макар што,нема безболно раскинување.Секое раскинување само по себе е болно и со последици,барем за еден од партнерите.
     
  14. girlx3

    girlx3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    142
    нема безболно раскинување..зашто сепак колку и да ја нема повеќе љубовта,останати се некој мигови кој сте ги поминале заедно додека имало љубов и кога ке се сетите на нив чуството не е баш убаво...секогаш ви се врти низ глава,а можеби да направев така сега уште ке се сакавме или ако не му го кажев тоа можеби немаше толку да се одалечиме итн итн.. :)
     
  15. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Безболно би било раскинувањето само ако и другиот партнер нема повеќе чуства. Но ако се нема чуства тогаш зошто биле заедно до сега? Мислам дека не постои безболно раскинување. Секогаш барем едниот страда иако може нема да го покаже тоа.
     
  16. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Ee I jas da si kazam..vaka imav decko idevme okolu 5 meseci no jas mnogu go zasakav ama bidna so bidna raskinavme.dolgo vreme mi trebase dodeka da pocnam da izleguvam so drug.i toa se desi so ovoj so sega izleguvam pisevme 1 god I aj kao greota e veke barem na edno kafe ke odam no poloso si napraviv za da go zaboravam bivsiot se fativ so ovoj iako voopsto ne go sakam mozam duri I da kazam deka ne go podnesuvam se mrazam sebesi sekoja vecer placam a ne mozam da go otkacam 1000 pati mu imam kazano deka ne go sakam I nemozam da go sakam toj pak ne Se otkazuva znam deka me saka Se gleda ama nz veke na kakov nacin da mu raskinam bez da go povredam..
     
  17. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Требало да мислиш кога си се фатила така со него без веза. Никогаш не одобрувам вакви себични испади. Океј ти си сакала да го заборавиш твојот, си можела да го забораваш со некој што барем можеш да го поднесуваш. Мој совет е најбрзо што можеш да му раскинеш. Не може безболно. Во очи раскини му и готово. Заслужва да знае детето.
     
    На Hopefully му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
     
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски

    Hopefully и јас сум во иста ситуација како тебе. Мислам дека за него ова раскинување не може да биде добро прифатено заради тоа што те сака многу. Не се јавувај на телефони одбегнувај било каква средба со него, па нека си сфати сам. Мислам дека во врската секогаш едниот сака повеќе, а другиот помалце. Некогаш не ни има некое сакање. Немој да се обвинуваш зошто заслужуваш подобро :*
     
  20. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски