1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Безболно раскинување?

Дискусија во 'Врски' започната од strawberry18, 25 март 2010.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Нема да дознаат, не се грижи. Излегувај со повеќе луѓе, така не ќе може на само да те најде. Пред тебе ако ти излези речи му доста бре човеку, остави ме зошто ќе те пријавам. Ќе се откажи кај и да е. Мразам такви опседнати личности, да не можел да застани. Аман бе ! Ако пак проба да ти досадува закани му се :)
     
  2. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ниту едно раскинување неможи да биди безболно,само мозиме да се залазуваме самите себе,но кога се разделуваш од некој како дел да си заминува од тебе со него...
     
    На crazylady и veren им се допаѓа ова.
  3. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Fala na sovetive :) izgleda ke mora I jas da pocnam so zakani nema drugo :)
     
  4. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Што си ја утнала работата од почеток си ја утнала туку ај сеа.
    Знам дека си муслиманка па сигурно и дечкото е муслиман затоа ако финтата со одбегнувањето не успеала седни го и кажи му дека од дома ќе ти прават проблеми ако дознаат. Дека си мала/не си подготвена за врска и дека моментално несакаш. Не мешај други машки и такви работи.
    Ако и тогаш не те сфати сериозно кажи му дека ќе се пожалиш дома на татко ти,/брат/братучед дека тој те замара. Кога несака милом мора силом.
     
  5. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    I so toa imam probano kao demek ne me dosadvi veke ke mu kazam na brat mi ke bide poloso razberi vaka ama neee bree coek kako na drvo da si zboruvam.II da sum kazela ne go interesiralo toj nemal so da kriel deka me sakal I toj mozel sam da im kaze ne mu bilo problem toa uste tolku me fati strav zs ak se doznaj gotova sum 100% nI gore ni dolu sum
     
  6. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    А брат ти каков карактер е, и колку години има?
     
  7. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Mnogu los znaci ne smeam nisto da pravam ni da izleguvam koga sakam site tie raboti kaj nas ne postojat ednostavno mnogu strogi ako se doznaj ke bide najloso za mene za toa molcam.Inace imam braca od 22, I 20 god
     
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Аман бе девојче па кога си ја знаела ситуацијата зошто си се впуштила во вакво нешто?
    МОј совет би ти бил се ти сама да си признаеш пред дома, пред мајка ти, едниот брат за оној кој сметаш дека е помек и тие да преземат мерки. Не си должна да немаш мир од некој кој постојано те следи. А и самата сис и виновна за оваа ситуација, настрана од се доста себично си постапила. Подобро да не излезеш еден месец од дома, да те искараат или слично, отколку дечкото да продолжи со ова следење и лигавење да дознаат твоите дома од некој сосема трет и замисли ако те омажат со него? Си размислувала за ова? А самата викаш дека не го сакаш тој човек.
     
  9. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
     
  10. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    @Hopefully а да го блокираш на фб, да си го смениш бројот за почеток и да ги избегнуваш местата кај што се движи тој.
    Тој нека трча по тебе и онака од страна ќе изгледа како тој да те моли а ти го игнорираш.
     
  11. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    @Hopefully Znam kako ti e mila. Vo temata raskinuvanje duri otvoriv posebna tema za toa. Deckoto mi se zakanuvase
    I na mene I moeto semejstvo, mislese deka se plasam no ne znam ni jas kako sobrav sila. Bev mnogu isplasena no ne mu pokazav, duri I doma mi doagase no koga pocnav da mu vrakam mu rekov deka gi cuvam site poraki so zakani se sto mi pisuval I mu rekov deka ako ne me ostavi na mira sakav da go prijavam vo policija. I ke go napravev toa ama fala bogu se povlece. Jas bi ti sovetuvala
    da se poveris na nekoj majka brat ili nekoj povozrasen koj moze da ti pomogne I da zboruva so nego. Vaka ti se sili zosto misli deka si sama. A toa sto mislis deka tvoite ke ti se lutat ke te kaznat, mozebi ke se lutat no sigurno nema da te ostavat vo taa situacija I ke im pomine posle. Priznaj deka si zgresila I pobaraj pomos na vreme. Iskreno se nadevam deka ke se sredi zosto sum bila vo taa grozna situacija.
     
  12. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    I na fb I na sekoe mozno nesto kaj so moze da me dobie e blokiran ama pred zgrada mi sedi do na prodavnica ne mozam da izlezam kako nekoj psihopat e napraven


    Dolgo vreme sobiram hrabrost da im kazam, ama ne mozam mnogu se plasam od nivnata reakcija bidejki gi znam kakvi se I kakvi mislenja imat za ovie raboti kaj nas e taka ne smees da izleguvas a ako veke izlezis so nekoj gotovo toj mora da ti e posleden..
     
    Последна измена од модератор: 12 мај 2017
  13. Minnie 1

    Minnie 1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 декември 2014
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    27.406
    Пол:
    Женски
    @Hopefully Znam jasno mi e, no nikogas ne pomisluvaj deka ke te ostavat na cedilo, moze ke se lutat, ke te kaznat, ama ke im pomine a I ti je se spasis od taa maka. Znam kolku noki imav neprospieni. Sigurno imas nekoj na koj mozes da mu veruvas majka brat tetka bilo koj. Ke ti olesni veruvaj, soberi hrabrost nisto nema da ti se sluci. Tvoite sigurno ke te zastitat nema da te istavat vo race na nekoj takov.
     
  14. Hopefully

    Hopefully Нов член

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски

    Fala mnogu mila so kolku tolku mi davas sila i hrabrost za da im kazam ova ne Se trpi veke.
     
  15. popovich

    popovich Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    533
    Раскинав и на 2те врски од по 11 месеци преку телефон. Се имав обидувано и во живо, тоа беше плачење, закани дека ќе се самоубијат, тегнење, од тогаш си реков тоа не го трпам. Иако вториот ме зезна и ми дојде дома и истото ми го приреди, буквално се бркавме низ дома. Знам дека е најлош начин, ама стварно не можам да се справам со такви драми и трагедии. После тоа ги мислам и од жал не можам да им раскинам, а сум била несреќна со нив.
     
  16. veren

    veren Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    548
    Допаѓања:
    1.271
    Остави ги да се исплачат и потоа да се самоубијат :D :D :D :D
     
    На crazylady, Mala Hembra и Summerlover им се допаѓа ова.
  17. Aquarius21

    Aquarius21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2015
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    530
    Пол:
    Женски
    @popovich Не се секирај драга, тој што планира да се самоубие не кажува. Тоа му се само фори за да задржат некој кој веќе решил да ги напуште. И бившиот на другарка ми и викаше ќе се самоубие и слични работи па ете уште е жив :D
     
    На popovich и veren им се допаѓа ова.
  18. Boni top

    Boni top Активен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2015
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
    Безболно раскинување ..... И јас имам дојдено до таа ситуација.Лани раскинав со болно љубоморен дечко со кој бев во врска 2год. Коа реков болно љубоморен тоа го кажав во булвална смисла.Мислев дека го сакам ,никогаш за ништо не го излажав,секогаш бев искрена....А тој ...извинете девојки на изразов али монструм не му беше рамен,кога ќе кажеше некоја лагаа (а повеќе ги имаше од вистината) секогаш знаев веќе го научив каков е.Издржав а незнам ни јас како 2 години .Ми се закануваше многу често ИЛИ ЌЕ БИДЕШ МОЈА ИЛИ НА ГОСПОД....еден ден неможев веќе да го издржам тој пекол,размислував цела ноќ.Следната ден му се јавив и му кажав дека сакам да раскинеме ,дека веќе неможам да издржам.Почна да плаче да ме моли а воедно и да се заканува но ниту една солза ниту еден негов збор не ме погоди ,не ме напеави да се чувствувам лошо само сватив дека сето тоа време тоа само било Навика а не љубов...знам згрешив што не ставив уште на почеток крај али тоа ми беше една многу важна лекција во мојот живот.Да има БЕЗБОЛНО РАСКИНУВАЊЕ.Поздрав драги мои
     
  19. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.118
    Допаѓања:
    76.397
    Пол:
    Женски
    Безболно раскинување не верувам дека има. Можеби за едната страна да, но за другата сигурно нема да биде безболно.
     
  20. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.533
    Пол:
    Женски
    Безболно раскинување нема таму каде што има емоции барем од едната страна..