1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бели влакна во косата

Дискусија во 'Коса' започната од Bozica1980, 17 септември 2010.

  1. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Во последно време имам доста бели влакна, и не се ниту за кубење, ниту за сечење, бидејќи ги имам доста. Не сакам да се фарбам, па ме интересира каде се продаваат колор шампони или некој сличен производ за нијансирање, за да не се познаваат?
     
  2. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Колор шампон можеш да најдеш во парфимериите и подобро снабдените маркети.Доколку не сакаш да се бојадисуваш, друга опција е шатирање во фризерски салон.
     
  3. PeperutkiVoMene

    PeperutkiVoMene Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2015
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Денес ми се случи нешто многу чудно. Најдов бело влакно, се исплашив и го пресеков но, влакното беше бело долу, а горе на коренот ја враќаше природната боја. Како е можно?
     
  4. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.213
    Допаѓања:
    30.935
    Пол:
    Женски
    И јас почнувам да забележувам по некое бело влакно, сосема нормално е околу 25-30 год. да почнат да се појавуваат. Не ми пречат сега за сега бидејќи се само неколку и воопшто не се забележуваат. Многу е важно да не се корнат од корен затоа што така се размножувале. Ако толку ви пречат, тогаш внимателно со ножички сецнете ги блиску до коренот. Нормално, ова важи само ако станува збор за мал број на влакна. Инаку ако се повеќе спасот е или фарбање или пак шатирање за да не се забележуваат.
     
    На Fatalnata и didisi им се допаѓа ова.
  5. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Мене и да ми се појават нема да се познаваат :D Светла коса имам.
     
  6. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Јас имам сиви.
    И ниедна фарба не ги покрива:@ од најевтина до најскапа:@
     
  7. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Со црна к'на ко се праев се покриваа. Сега со чоколадна фарба, ама не сум задоволна ко со к'ната
     
    На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MissChievous

    MissChievous Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    3.837
    Допаѓања:
    21.520
    Знам дека темава е конкретно за во коса, ама логично е тука да прашам: чудно ли е да имаш по некое бело (апла бело, албинизам бело) влакно во веѓите, а косата да ти е целосно темна?