Бели парченца од вагината

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од kixxy93, 15 јули 2013.

 1. kixxy93

  kixxy93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  6
  Здраво на сите...
  Вака мојот проблем е во тоа што во текот на односи од вагината ми испаѓаат бели парченца... и тоа многу такви парченца... и не ми е тоа првпат се дешавало повеќе пати трае неколку дена па се исчисти, па после недела-две пак се појавуваат.. може ли некој да ми каже што може да биде проблемот?
  Позз
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.715
  Допаѓања:
  159.958
  Пол:
  Женски
  Имаш кандидијаза. Потребно е преглед и соодветна терапија. Плус, на форумов имаш цела тема за тоа ;)
  zdravstveni-problemi/kandidijaza-t403/