1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бели парчиња од вагината

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од marijaSit, 8 мај 2016.

 1. marijaSit

  marijaSit Нов член

  Се зачлени на:
  8 мај 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, имам проблем, денеска кога станав забележав бели топчиња, како здробено сирење, потоа, около 12 часот забележав пак.. и попладне околу 17часот пак забележав... Исто сека кога дојдов дома, околу 20.00 пак имаше. Може да ми објасните што е, од прилика. Недела е не можам да отидам на гинеколог. Помош.
   
 2. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  Nekoj da se aktivira na temava?i mene me interesira,slicen problem.
   
 3. Sky-butterfly

  Sky-butterfly Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  3.397
  Допаѓања:
  60.818
  Готово сум сигурна дека е кандида во прашање. Таа дава таков густ сираст исцедок.
  Може да биде пропратено со чешање, а и не мора.
  Ако е кандида не е страшна ама е досадна. Може често да се појавува.

  Сепак најдобро е да се посети гинеколог ама за кандида има во аптеките вагиналети, канестен 3 (три вагиналети се ) , без рецепт се купуваат и се ефикасни.
   
  На EminemsGirl и Lady Phoenix им се допаѓа ова.
 4. SummerGirl12

  SummerGirl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  393
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  И мене ми се счучилo.Јaс кoристaм хипермaнгaн и веднaш ми врви.И јaс сум рaзбрaлa декa е тиa некoјa инфекцијa ни не е стрaшнo..Пoз
   
 5. EminemsGirl

  EminemsGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2016
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  1.163
  Пол:
  Женски
  Страдам од кандида веке со години оди па се враќа и кога е во по јака состојба кандидата се појавуваат овие парчинја бели.

  Мојот гинеколог ми кажа да се мачкам канестен , увин чан да пијам и уро фар, и 2 до 3 пати дневно чај од дово оригано .

  И сега фала богу немам проблем.