Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бесплатни здравствени тестови

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од borjan4eto, 27 јануари 2016.

 1. borjan4eto

  borjan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  306
  Не сретнав ваква тема, доколку има дадете ми линк од неа.
  Сакам да ве прашам кои здравствени тестови се бесплатни, или не чинат многу, независно за која болест или кој дел од медицината се работи.
  Еве јас имам слушнато за пап-тестови што се прават кај гинеколог и се бесплатни за жените.
  Какви други тестови сте правеле, а кои биле бесплатни или не ве чинеле многу?
   
 2. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.345
  Допаѓања:
  124.288
  Пол:
  Женски
  Сите прегледи на ,,државно,, ако имаш здравствено осигурање се ефтини, плакаш само партиципација 10% од сумата, ако си крводарител повеке од 10 пати и партиципација не плаќаш
   
 3. macovska

  macovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 мај 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  203
  Пол:
  Женски
  Пап еднаш годишно кај матичен гинеколог.
   
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.250
  Допаѓања:
  87.794
  Пол:
  Женски
  ...кoј пaтем не знaм кoј гинекoлoг гo применувa.
   
  На Ellyy му/ѝ се допаѓа ова.