1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биди романтичен....

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Snow-Queen, 19 мај 2012.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Играта е многу едноставна а сепак интересна, поставувате видео или слика, или текст, било што, што за вас е романтично (тоа го прави првиот член), потоа вториот член од 1-10 дава оценка за романтичноста на претходниот член (односно колку навистина според него е романтично тоа што тој го има поставено) откако ќе го оцени претходниот пост, поставува свое нешто(што за него е романтично), потоа следниот член го оценува делото на вториот член, и се така....

  еве од мене:
  [​IMG]
   
 2. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  Биде романтичен....

  SNOW QUEEN - 8
  [​IMG]
   
 3. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.875
  Пол:
  Женски
  Биде романтичен....

  7
   

  Прикачени фајлови:

 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Биде романтичен....

  4

  [​IMG]
   
 5. Abby-NCIS

  Abby-NCIS Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  6
  Биде романтичен....

  9
  [​IMG] :inlove:
   
 6. boj4eee

  boj4eee Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  Биде романтичен....

  10
  [​IMG] :inlove:
   
 7. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Биде романтичен....

  9

  [​IMG]
   
 8. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  Биде романтичен....

  10 - али битно е кој ке седи спроти мене. џабе е се ако не ми е лилноста по мерак :P

  јас ке ги скокнам видеата и сликите романтични али ке пишам нешто романтично кое не се однесува на никого односно ке го пишам зашто го сметам за романтично ...

  иако знаев какво гомно си, сепак јас прифатив да бидам со тебе :!:

  колку и да згледа ова чудно, сепак има логика :!: има романтика :!:
   
 9. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  Биде романтичен....

  1
   

  Прикачени фајлови:

 10. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.632
  Пол:
  Женски
  Биде романтичен....

  9 ;)

  [​IMG]
   
 11. srcesrce

  srcesrce Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Биде романтичен....

  9
  [​IMG]
   
 12. COollLady

  COollLady Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  654
  Допаѓања:
  1.336
  Биде романтичен....

  8 :)
   

  Прикачени фајлови:

 13. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  22.980
  Пол:
  Женски
  10 :)
   

  Прикачени фајлови:

 14. N1ky

  N1ky Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2012
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  25
  8
   

  Прикачени фајлови:

  • 1..jpg
   1..jpg
   Големина на фајлот:
   50,5 KB
   Прегледи:
   111
 15. zarah

  zarah Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2012
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  1.557
  Пол:
  Женски
 16. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
 17. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  9
   

  Прикачени фајлови:

 18. Idonea

  Idonea Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  642
 19. Siksi

  Siksi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  305
 20. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски