Билна аптека

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Ivoni4ka, 20 ноември 2013.

 1. Ivoni4ka

  Ivoni4ka Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  здраво форумџики
  ( ако не е на соодветна тема модератори , префрлете дека треба)
  ајде да започнам.
  Сакам да отворам билна аптека во мојот град ( бидејќи нема), а претежно да бидат производи од Билна аптека Матија( бидејќи најдобри понуди и услови ми дадеа до сега).
  Што мислите за ова идеја?
  Како сте задоволни од овие производи?
  ви благодарам
   
  На protonce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ivoni4ka

  Ivoni4ka Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  2
  a zosto nema komentari?
   
  На protonce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. corto.maltese

  corto.maltese Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.026
  Пол:
  Машки
  Идејата не ти е лоша, ама со тоа што ќе продаваш производи од Билна аптека Матија твојата аптека ќе биде еден вид на подружница, односно тезга на Матија во твојот град. Никогаш нема да бидеш сигурна и мирна дали еден ден нема да им текне под разни изговори да ги променат условите под кои соработувате. За почеток може ќе биде во ред, ама треба да размислиш за концепт кој ќе опфати твои сопствени производи по кои ќе биде препознаена твојата фирма. Нешто како Херба Стојанови мислам дека се викаше фирмата од Куманово. Продаваат исклучиво нивни производи, најголем процент чисти билки (чаеви) или миксови и разни креми, масти и капки и тие од нивно производство. Колку што знам не соработуваат со ниедна фирма, продаваат тоа што имаат и можат да произведат и пак им оди добро. На почеток можеш да откупуваш помали количини на билки и плодови од кооперанти, ако имаш сопствени површини и можности можеш нешто и да засееш и засадиш, сушара и не е некоја скапа инвестиција, млин за мелење на билките се наоѓа и на старо, а по интернет и литература можеш да најдеш еден куп испробани рецепти и комбинации од лековити билки. Така ти ќе ги продаваш истите лековити билки и некои лекови кои ти ги нуди Матија со само твоја заработка.

  Со среќа.
   
 4. protonce

  protonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Mislam deka proizvodite im se edni od najdobrite vo MK, a ne se kako drugite bilni apteki koi nudat samo svoi proizvodi. Ovde ima i svoi proizvodi i od mnogu drugi proizvoditeli, a imaat i zdrava hrana. Posebno mi se sviga kozmetikata koja ja koristime skoro cela familija.

  Aptekata im e posle Stara rampa vo K.Voda a imaat apteki i vo Tetovo i Strumica. Eve ti www.bio-herb.org

  ova im e sajtot. Inaku dosta snabdena e i alkaloidskata bilna apteka ama oni imaat samo svoi proizvodi.
   
 5. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  364
  Дечки дали во билна аптека можам да најдам ливчиња од Neem ??
   
 6. protonce

  protonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  5
  Mislam deka ima maslo od Neem vo Bilna Apteka Matija