1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биоенергија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Bokicka, 5 април 2010.

  1. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    и јас имам проблем со половината, веќе 2-3 год ме боли, но не без прекин, 2-3 дена по малку, па добро ми е, после некое време пак исто. но веќе 2-3 недели не можам да мрдам, ептен ме боли, инаку бев на ортопед ми рече ништо не ти е, може и од бубрезите да те боли, отидов на интернист, анализи ова-она, ми рече некоја инфекција, ми даде апчиња, а сега пак имам болки, и тоа неподносливи. читав некој пост што рече дека се излечила со биоенергија. ако може тел број на некој биоенергетичар. позз и фала однапред
     
  2. tate

    tate Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    SE CUDAM KAKO MOZE DA TI RECHAT,,,,,DA NE TI E OVA , DA NE TI E ONA........ZOSHTO OJME NA LEKAR, ZA DA NAGAGAAT???GOSPODI CHUVAJ................
    EH DA DA ........I JAS IMAM DISKUS, AMA DIJAGNOSTICIRAN..............VEZBAM, SEKOJDNEVNO ZA DA SE ODRZUVAM............I AKO EPTEN ME FATI , I JAS ODAM KAJ EDNA ZENA..................NE MANIPULIRA NISHTO SO KICHMATA........................AMA I NIE TRBA DA SI SE CHUVAME I ODRZUVAME.ZASHTO NE E OVA MAGIJA!!!
    DA OZDRAVISH POBRGU.A POSLE TOA , NAJDI NACHIN ZA ODRZUVANJE........AMA DOZIVOTNO , ZATO SHTO DRUGAO CHARE NEMASH..............VERUVAJ MI..................NEKOJ DOKTOR DURI KE TI PREDLOZI DA SE OPERIRASH..............AMA JAS , NE BI SE OPERIRALA.............ZASHTO BETER KE STANESH............I TOA E TOA
    POZDRAV
     
  3. PetraPanka

    PetraPanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    4
    NAVISTANA AKO MOZE BROJOT , I JAS SUM ZAINTERESIRANA , FALA POZZ
     
  4. viku

    viku Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    157
    А освен кичма, дали и што друго може да се лечи? Пр. мајка ми има проблем со срце, операција е бесполезна, ни останува само терапија и надеж! Има ли шанса да и се помогне со биоенегија???
     
  5. Tamarax3Ronaldo

    Tamarax3Ronaldo Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    6
    Верувам во биоенергија..Како помала бев на таков третман кај една тетка Весна..Таа ми го направи третманот и ми рече дека заради некој проблем сум била полна со страв и дека сум имала како плочка во стомакот од страв што дури може и да се напипа и таа не беше единствената која ја осети плочката..Допрев и јас и мама и тато. Сите го почуствувавме истото. После неколку третмани ја немаше таа плочка, а јас се чувствував ослободена од голем товар.. :))
     
    На Bubi 456 и Sireni им се допаѓа ова.
  6. Jasmin19

    Jasmin19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Јас сум била на биоенергија за очи и не осетив воопшто подобрување на диптерот...Иначе сите кои го знаеле него и биле на биоенергија беа задоволни и многу го фалеја....Кај мене не знам зошто немаше никакво влијание...можеби затоа што не верувам премногу во такви работи...
    Притоа,да кажам дека бев 5-6 третмани,а требаше да одам година и нешто,се расфрлив од пари,а не осетив никаква разлика :x
    Единствена сум или има и други кои не биле задоволни од биоенергијата? :yawn:
     
  7. bllakce

    bllakce Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    27
    zivee kaj pedagoska kaj fakulteetot pedagoski.
     
  8. zoceeee

    zoceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    70
    a kako davat bioenergija jas tuka ja imam edna komsivka dava ama taa kaj sto te boli tamu i se trese rakata
     
  9. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Јас имам одено на биоенергија за полоцистични јајници и отсуство на овулација.Сега се е во ред :)
     
  10. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    луѓе пишете број или адреса од некој добар биоенергичар :$ :$
     
    На Biljana007 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. zoceeee

    zoceeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    303
    Допаѓања:
    70
    a kako davat bioenergija na koj nacin
     
  12. agirl17

    agirl17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2011
    Пораки:
    526
    Допаѓања:
    165
    Пол:
    Женски
    а кај кој биоенергичар одеше? и отприлика по колку време одење се среди ситуацијата?
     
  13. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Одев кај Зоки од Кавадарци, 3 сесии од по 5дена. Значи одев 5дена, па пауза, после првата менструација пак 5 дена, па после втората мен. пак 5дена.
     
  14. A.d.e.l.a

    A.d.e.l.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    98
    девојки
    дали знаете некој со биоенергија од битола ? не дека ми треба туку за да знам
    поздрав
     
  15. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Значи сите имаме биоенергија само е моментот кој до кој степен ја има развиено за да може да им помага на другите, има вежби за истото и може да се зголеми нивото на енергијата секако и секој го моеже тоа ... ТВРДАМ :!:
     
    На DiaCor му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.774
    Допаѓања:
    131.124
    Лани имав напишано дека сум слушнала добри работи за Филев, а пред некој месец и го запознав. Не бев лично на третмани, ама видов неверојатни работи.
    Се што можам да кажам е дека човеков е злато. Неверојатно е хуман, животот му е целосно посветен на помагање на други, и има навистина одлични резултати. Штета што нема повеќе такви.
     
    На Sireni му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ada21

    ada21 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2011
    Пораки:
    1.451
    Допаѓања:
    5.351
    Пол:
    Женски
    ај ако сакаш да ми дадеш контакт од Филев и адреса како можам да го најдам...И да ми кажеш како се плаќа тоа и колку пати треба да се оди на ваква терапија ...позз и фала однапред :)
     
  18. aerodrom

    aerodrom Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    85
    Секаков вид на енергија што не доага од Исус Христос е штетна, гаволот има сила да лекува но не бесплатно, на тој начин ги врзува лугето и после е многу тешко некој да се ослободи.
    Подобро барајте од Господ , барајте со вера и ако ви треба помош тогаш помагајте на други!
     
    На Butterfly3 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. zellenko

    zellenko Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    39
    Еве читајте го последниов пост од линкот, има информации за биоенергијата
     
  20. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    ГО ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ БРОЈОТ ОД ЛАСТЕ?