Биоенергија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Bokicka, 5 април 2010.

 1. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  268
  и јас имам проблем со половината, веќе 2-3 год ме боли, но не без прекин, 2-3 дена по малку, па добро ми е, после некое време пак исто. но веќе 2-3 недели не можам да мрдам, ептен ме боли, инаку бев на ортопед ми рече ништо не ти е, може и од бубрезите да те боли, отидов на интернист, анализи ова-она, ми рече некоја инфекција, ми даде апчиња, а сега пак имам болки, и тоа неподносливи. читав некој пост што рече дека се излечила со биоенергија. ако може тел број на некој биоенергетичар. позз и фала однапред
   
 2. tate

  tate Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  4
  SE CUDAM KAKO MOZE DA TI RECHAT,,,,,DA NE TI E OVA , DA NE TI E ONA........ZOSHTO OJME NA LEKAR, ZA DA NAGAGAAT???GOSPODI CHUVAJ................
  EH DA DA ........I JAS IMAM DISKUS, AMA DIJAGNOSTICIRAN..............VEZBAM, SEKOJDNEVNO ZA DA SE ODRZUVAM............I AKO EPTEN ME FATI , I JAS ODAM KAJ EDNA ZENA..................NE MANIPULIRA NISHTO SO KICHMATA........................AMA I NIE TRBA DA SI SE CHUVAME I ODRZUVAME.ZASHTO NE E OVA MAGIJA!!!
  DA OZDRAVISH POBRGU.A POSLE TOA , NAJDI NACHIN ZA ODRZUVANJE........AMA DOZIVOTNO , ZATO SHTO DRUGAO CHARE NEMASH..............VERUVAJ MI..................NEKOJ DOKTOR DURI KE TI PREDLOZI DA SE OPERIRASH..............AMA JAS , NE BI SE OPERIRALA.............ZASHTO BETER KE STANESH............I TOA E TOA
  POZDRAV
   
 3. PetraPanka

  PetraPanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  2
  NAVISTANA AKO MOZE BROJOT , I JAS SUM ZAINTERESIRANA , FALA POZZ
   
 4. viku

  viku Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  152
  А освен кичма, дали и што друго може да се лечи? Пр. мајка ми има проблем со срце, операција е бесполезна, ни останува само терапија и надеж! Има ли шанса да и се помогне со биоенегија???
   
 5. Tamarax3Ronaldo

  Tamarax3Ronaldo Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  6
  Верувам во биоенергија..Како помала бев на таков третман кај една тетка Весна..Таа ми го направи третманот и ми рече дека заради некој проблем сум била полна со страв и дека сум имала како плочка во стомакот од страв што дури може и да се напипа и таа не беше единствената која ја осети плочката..Допрев и јас и мама и тато. Сите го почуствувавме истото. После неколку третмани ја немаше таа плочка, а јас се чувствував ослободена од голем товар.. :))
   
  На Bubi 456 и Sireni им се допаѓа ова.
 6. Jasmin19

  Jasmin19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Јас сум била на биоенергија за очи и не осетив воопшто подобрување на диптерот...Иначе сите кои го знаеле него и биле на биоенергија беа задоволни и многу го фалеја....Кај мене не знам зошто немаше никакво влијание...можеби затоа што не верувам премногу во такви работи...
  Притоа,да кажам дека бев 5-6 третмани,а требаше да одам година и нешто,се расфрлив од пари,а не осетив никаква разлика :x
  Единствена сум или има и други кои не биле задоволни од биоенергијата? :yawn:
   
 7. bllakce

  bllakce Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  26
  zivee kaj pedagoska kaj fakulteetot pedagoski.
   
 8. zoceeee

  zoceeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  70
  a kako davat bioenergija jas tuka ja imam edna komsivka dava ama taa kaj sto te boli tamu i se trese rakata
   
 9. mouse

  mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Јас имам одено на биоенергија за полоцистични јајници и отсуство на овулација.Сега се е во ред :)
   
 10. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.460
  Допаѓања:
  754
  луѓе пишете број или адреса од некој добар биоенергичар :$ :$
   
  На Biljana007 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. zoceeee

  zoceeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2011
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  70
  a kako davat bioenergija na koj nacin
   
 12. agirl17

  agirl17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  162
  Пол:
  Женски
  а кај кој биоенергичар одеше? и отприлика по колку време одење се среди ситуацијата?
   
 13. mouse

  mouse Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  214
  Пол:
  Женски
  Одев кај Зоки од Кавадарци, 3 сесии од по 5дена. Значи одев 5дена, па пауза, после првата менструација пак 5 дена, па после втората мен. пак 5дена.
   
 14. A.d.e.l.a

  A.d.e.l.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2011
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  95
  девојки
  дали знаете некој со биоенергија од битола ? не дека ми треба туку за да знам
  поздрав
   
 15. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166
  Значи сите имаме биоенергија само е моментот кој до кој степен ја има развиено за да може да им помага на другите, има вежби за истото и може да се зголеми нивото на енергијата секако и секој го моеже тоа ... ТВРДАМ :!:
   
  На DiaCor му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.430
  Допаѓања:
  53.021
  Лани имав напишано дека сум слушнала добри работи за Филев, а пред некој месец и го запознав. Не бев лично на третмани, ама видов неверојатни работи.
  Се што можам да кажам е дека човеков е злато. Неверојатно е хуман, животот му е целосно посветен на помагање на други, и има навистина одлични резултати. Штета што нема повеќе такви.
   
  На Sireni му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ada21

  ada21 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  5.219
  Пол:
  Женски
  ај ако сакаш да ми дадеш контакт од Филев и адреса како можам да го најдам...И да ми кажеш како се плаќа тоа и колку пати треба да се оди на ваква терапија ...позз и фала однапред :)
   
 18. aerodrom

  aerodrom Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  82
  Секаков вид на енергија што не доага од Исус Христос е штетна, гаволот има сила да лекува но не бесплатно, на тој начин ги врзува лугето и после е многу тешко некој да се ослободи.
  Подобро барајте од Господ , барајте со вера и ако ви треба помош тогаш помагајте на други!
   
  На Butterfly3 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. zellenko

  zellenko Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  38
  Еве читајте го последниов пост од линкот, има информации за биоенергијата
   
 20. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.614
  ГО ЗНАЕ ЛИ НЕКОЈ БРОЈОТ ОД ЛАСТЕ?