1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биоенергија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Bokicka, 5 април 2010.

  1. dunja

    dunja Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    866
    Пол:
    Женски
    Поздрав,
    јас немам искуство со бионергија би сакал да пробам....имам проблеми со намалена функција на тироидната.....би сакалаи да ми пишете телефон и каде се наога Филев..тој лекар е????како лекува и најважното (во моментов) колку чини една сеанса..или незнам лечењето...
    Доколку има некој од Куманово и знае некој биенергичар нека ми се јави.
    Ви благодарам :)
     
  2. bllakce

    bllakce Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    28
    dunja filev zivee kaj pedagoska.jas odev kaj nego.pari kolku ke mu ostavis tolku.
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.784
    Допаѓања:
    131.328
    Јас бев кај Филев. Бев заедно со една пријателка, ама ме третираше и мене. Не побарав, сам ми рече, а во очајна состојба бев со алергијата. Веднаш имаше подобрување, а за три дена сите симптоми ми исчезнаа!
    Човекот е нешто посебно.
     
    На Sireni му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Јас сум била кај двајца и тие ми рекоа дека немам потреба да доаѓам бидејќи и јас самата сум имала...прво си помислував дека тоа се глупости ама после кога нешто ќе ме здоболеше ќе ја ставев раката на тоа место и ми поминуваше...ама тоа само кога раката ми е многу испотена само тогаш ми помага толку.И сите се чудеа ама кога пробав и на роднините мои се уверија.Сеуште се чудам како ама битно си помагам самата на себе,и не зборувам за тоа...баш имам спомнато пред мајка му и она а ја здоболеше глава ми викаше ејј ај брзо да ме фатиш за глава да ми помине,па морав секој пат да се вадам некако...пфф глава ја болело мене па ми е гајле. :D :lol:
     
    На Lolo5 и Cosmo-Girl им се допаѓа ова.
  5. emilijamak

    emilijamak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    207
    jas bev kaj Konstantin Kajsarov ama treba uste 4-5 tretmani da napravam, ne znam dali ste slusnale za nego lekuva psihicki bolesti ne znam sto, lani koga bev bese prepolno od pacienti i se ide na zakazuvanje, eden tretman kosta 1500 denari zavisi od dijagnozata sto ja imas, bev na taa grupna energoterapija i se iznenadiv na se sto vidov tamu
     
  6. luvena

    luvena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    136
    Редактирано од модератор: Телефонски броеви и слични податоци испраќајте преку ЛП.
     
  7. luvena

    luvena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    136
    ЃОРЃИ ФИЛЕВ, БИОЕНЕРГЕТИЧАР
    Иднината ја гледам како на филм
    Во моментов во земјава енергијата на луѓето е во хаос, за една година од Македонија ќе се иселат многу луѓе - вели Филев

    Биоенергетичарот Ѓорѓи Филев повеќе од 20 години лекува воспалени синуси, болки во стомакот, парализи, мултиплекс склероза, бенигни и малигни заболувања, психички заболувања, оштетен слух и вид, разни зависности, заболувања на органите за дишење, стерилитет и друго. Работи по лекарска дијагноза, но вели дека може и телепатски да го осети болното место и оти може да ги лекува пациентите без оглед каде се наоѓаат - во друг град или континент, бидејќи за него не постојат време и простор. Смета дека луѓето треба да се лекуваат со биоенергија веднаш штом ќе ги почувствуваат првите симптоми, пред да се развие болеста.

    Филев од дете имал способност да влијае врз луѓето. Кога се сретнал со видовитата Ванѓа во Бугарија, таа му рекла оти има моќ да исцелува и ако не го направи тоа, ќе ги загуби рацете. Набргу потоа загубил дел од палецот. Ја напуштил работата како автомеханичар и почнал да лекува. Добил повеќе од 25.000 писма од излекувани пациенти. Учествувал на семинари, конгреси, собири и симпозиуми за алтернативна медицина во поранешна СФРЈ.

    - Сакам да запознавам луѓе што ја проучуваат и ја доживуваат биоенергијата како наука. Ме викаа да предавам во многу земји, каде што ја испитуваа мојата моќ. Ме затвораа по два дена без храна, сакаа да најдат нешто во мене - вели Филев.

    Тој сака во Македонија да се отвори центар за алтернативна медицина, зашто некои болни не можат да се лекуваат дома, бидејќи е потребен медицински третман.

    Филев вели дека може да види и да прогнозира идни настани.

    - Нештата ги гледам како на филм. Во моментов во нашава земја енергијата на луѓето е во хаос. Ги гледам тагата и болката на луѓето. Мислам дека за една година од Македонија ќе се иселат многу луѓе - вели тој.

    Во организација на агенцијата "Видекс", држи курсеви за хармонизација на телото и духот. Предава за техники за заштита од негативни енергии, за трансформација на негативната енергија во позитивна, насочување на сопствената енергија кон зададена цел, техники против фобии и депресии, брачни и интимни проблеми, биоенергетска масажа, а одржува и специјализирани семинари за одредени професии и интересенти-трудници, одвикнување од пушење, однос родители-деца, постигнување врвни резултати кај спортистите.

    - Целта на курсевите е луѓето да научат да ја користат сопствената енергија. Со автосугестија да ја насочат кон себеси, да не пијат таблети и да не патуваат во странство за да им ги "отвораат" чакрите. Во ова време на стресови и депресии, тоа е нужност - вели тој и додава дека би сакал да организира такви курсеви во целата земја. (В.Т.)
     
    На Biljana007, Lolo5, Sireni и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. emilijamak

    emilijamak Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    207
    lLuvena si bila ti kaj nego ???? kolku se naplaka kaj nego za uslugite????
     
  9. skopjem

    skopjem Активен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    i mene mi treba telefon od gorgi filev, moze li nekoj da mi go prati
     
  10. jonson

    jonson Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Aj te molam broj od covekot i kazi mi kade se naoga i kako se zakazuva .Pozz Fala !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    [mod-kirilica:289yigml][/mod-kirilica:289yigml]
     
  11. NeoMi

    NeoMi Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Исто
     
  12. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.131
    Допаѓања:
    14.375
    Пол:
    Женски
    Редактирано од модератор: Телефонски броеви и слични податоци праќајте преку ЛП.
     
    На DiaCor му/ѝ се допаѓа ова.
  13. jonson

    jonson Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Kako se zakazuva koi denovi rabote i kade se naoga
     
  14. lizabela

    lizabela Активен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    eve ova mi se sluci mene jas vece podolgo vreme imav problem so srceva aritmija ,ja imav skoro 1 godina vo poslednite 4 meseci neizdrzliva po cel den pobarav pregled kaj kardiolog toj mi prepisa Verapamil lekot deluvase ok samo prvite 10 dena potoa pak mi se javi uste poloso mi bese potoa otidov na pregled kaj vrven doktor koj mi prepisa 2 terapii paralelno i mi kaza deka se mi e na psihicka baza no isto mi kaza deka imam lesen prolaps sto ne e opasen me fati panika piev terapija od Amiokordin i Bloksan istovremeno lekovite bea dosta jaki sto pulsot ne mi se kacuvase povece od 60 megudrugoto prviot mesec pomina i taka i taka no terapijata ja prodolziv i vtoriot mesec i pak dobiv arotmija i toa traese povese casovi vo denot sekojdnevno tonev vo bolkata se dodeka ne otidov na bioenergeticar se vika Kire covekt e cudo za 3 dena mi isceznaa site simtomi sega mi e dobro samo treba da pocekam uste 1 mesec koga ce ja prekinam terapijata sto on tvrde deka i odma mozam da prestanam da gi piam lekarstavat seuste ne mi se veruva vo negovata moc toj prenesuva kosmicka energija koj go ima istiot problem bi mozela da mu dadam podetlni informacii za covekot inaku on leci i garatira 100 % za 90% od site bolesti
     
  15. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.831
    Мене ми е тотално без врска биоенергијата.
    Имам отидено еднаш ко демек за против главоболка и напротив отогаш болките се се поинтезивни.
    Но кај секој различно.
    Јас лично не верувам.
     
    На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Досега само еднаш во животов сум била. И тоа под иницијатива на човек кој, ама ич не верува на вакви работи.
    Но, кога тој дојде дома со колата, и рече, ајде те носам на едно место, знаев дека човеков знае што прави. Дека не ме носи кајгоде.

    Имав еден проблем (пред околу 6 години), за кој лекарите немаа дијагноза и ме оставија така.

    И заминав со човеков (фамилијарен пријател), ме однесе во некое забаталено место, кај некој си човек кој лечи со биоенергија. Не знам што ми направи човекот, ама ме препороди во тој момент.
    Се чувствував младо, лесно, полетно, како дете.
    И проблемот исчезна.
    Потоа, самата се уверував дека го имам проблемот, дека не може дака да се разреши, ама го немаше.

    За плаќањето, чичково му даде некоја пара, не знам колку, ама наводно барал колку имаш, толку.

    Тоа е моето прво искуство со биоенергијата. (Бидејќи покасно запознав и еден биоенергетичар, сега мој пријател и исто така им помага на многу луѓе, извадил луѓе и од најтешки депресии)
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. nikki

    nikki Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    1
    Ме интересира дали некој слушнал или имал искуство со Дојчин спроти МВР.Дали навистина лечи и по колку сеанси?
     
  18. CoffeTime

    CoffeTime Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ве молам некој ако некој знае нека ми прати во приватна порака контакт тел од Ласте бионергетичарот од Маџари. Благодарам
     
  19. vichy

    vichy Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    727
    Допаѓања:
    1.165
    Пол:
    Женски
    сите примаме енергија,но колку ја прифаќаме соодветно зависи од нас,претежно од проблеми се затвораме и не ја примаме потребната енергија е сега биоенергетичарот ја зрачи директно во нас каде што ни е неопходна,но не се оди кај секој,треба да се избере искусен биоенергетичар и доколку проблемот се решава со биоенергија,т.е.искусен биоенергетичар проверува па ако треба делува.
    дојчин е искусен биоенергетичар,мене успеа да ми укаже каде грешам со примањето енергија,читам филев го фалите може ли тел.и информации како се закажува?
     
  20. bibush

    bibush Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Александар Јанкович, астролог е и праќа биоенергија на луѓе, мене ми пренесувал директно во присуство мое, а и на далечина пренесува. Не зема пари за тоа.