1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биоенергија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Bokicka, 5 април 2010.

  1. Srckomal

    Srckomal Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    По сите коментари на форумов сакам да го побарам ФИлев, бидејќи имам болки во долниот дел на кичмата. Почнав со Јога ама не помага. Наутро цела горна страна ми трни. Исто слушнав дека може да помогне во оставање на цигарите. Ве молам мобилен број на Филев во ЛП. Благодарам однапред
     
    На komandos му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Srckomal

    Srckomal Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Znaci malku povekje za bioenergija.

    Čakre



    Život je energija, a čakre su prenosnici i provodnici univerzalne energije koju crpimo iz Sunca. Ta energija se spušta niz koren našeg bića, akumulira energiju iz Zemlje, a onda se ta energija penje i postaje naša životna energija.
    Čakre su energetski vrtlozi locirani duž kičme, ima ih sedam i svaka od njih nosi različitu perspektivu života odnosno ista stvar na različitim nivoima svesti dobija različito značenje.
    Slikovito rečeno to je kao kada se penjete u zgradi sa sedam spratova i što ste više i Vaši vidici su širi. Isto tako i energija je najniža u prvoj (korenskoj) čakri, a povećava se kako idemo ka sedmoj (krunskoj) čakri. Čakre određuju naše korišćenje energije – one je primaju i čuvaju kao rezervu, a zavisno od toga koliko su energetski kanali prohodni za protok između našeg bića i univerzuma zavise i naše zdravlje i kvalitet života uopšte.
    Stepen efikasnosti svake čakre je faktor koji varira od čoveka do čoveka, a svaka blokada dovodi do manjka energije, emotivne nestabilnosti, straha i bolesti. Ravnoteža u čakrama donosi kvalitet u Vaš život, sva čula su izoštrenija, lakše doživljavate zadovoljstvo u svakoj od čakri, a male životne radosti za Vas počinje da dobija mnogo veće značenje.
    A sada evo u najkraćem objašnjenje o svakoj od sedam čakri:


    Prva čakra – nagon opstanka

    Boja: crvena
    Pozicija: baza repnog dela
    Prva čakra predstavlja koren našeg bića tj.našu vezu sa telom i zemljom. Osnovni nagon ove čakre je opstanak i sve ono što je u vezi sa našim instinktom za preživljavanje i produženje vrste. Dakle prva čakra predstavlja ono animalno u nama.
    Porivi ove čakre su: sigurnost, hrana, odeća kao egzistencijalne pretpostavke i seks kao sredstvo za biološki opstanak vrste.
    Neravnoteža u ovoj čakri manifestuje se osećajem nesigurnosti usled nedostataka ili manjka materijalnih dobara neophodnih za opstanak koje zamagljuju naše vidike i mogućnost za koncentracije na ostale aspekte života. Jedan od načina uravnoteženja prve čakre je izaći u prirodu, osetiti životnu snagu koja napaja drveće, životinje, pokreće reke da teku. Kada shvatimo da je to energija koja i nas pokreće kao živo biće i da sve što nas održava u životu (disanje, rad srca…) nije pod uticajem naše volje i kada se osetite delom ovog energetskog toka osetićete olakšanje i ohrabrenje i dobićete snagu da se izborite sa svakodnevnim izazovima i ideju kako prevazići egzistencijalne probleme.

    Druga čakra – potraga za zadovoljstvom

    Boja: narandžasta
    Pozicija: karlična zona
    Nagon ove čakre je traganje za zadovoljstvom, ona budi naš emotivni život i potreba koja se javlja iz ove čakre je da se osećate privlačno.
    Druga čakra Vas vodi u svet čulnog zadovoljstva i uživanja u doživljaju života. Ona predstavlja magnetizam kojim privlačimo čulna zadovoljstva, a s druge strane vodi Vas ka izgradnji ličnih vrednosti jer bez njih težnja za zadovoljstvom prerasta u potpuni hedonizam i nedisciplinovan život. Dakle uživanje u životu i zadovoljstvima koja on pruža predstavlja podstrek i oslobođenje od dosade, ali uz osećaj mere i samodiscipline da ne bismo otišli u drugu krajnost tj. da se ne javi neutoljiva glad za zadovoljstvima, ali bez pravog uživanja u njima.
    Seks, alkohol, duvan, čokolada, uživanje u drogama sve su to zadovoljstva kojima teži druga čakra, a koja lako prelaze u naviku koja preti da postane zavisnost.
    Druga čakra je uravnotežena onda kada posedujete kontrolisanu strast prema životu, sposobnost da spontano uronite u život, da uživate u prirodi, umetnosti, plesu...
    Sve ovo obogaćuje život iz perspektive druge čakre. Takođe samosvest bazirana na pozitivnoj slici o sebi govori o ravnoteži u drugoj čakri, a unutrašnja sigurnost i lepota reflektuju magnetizam prema spoljašnjem svetu koji takve ljude čini harizmatičnijim i voljenijim u društvu drugih ljudi.

    Treća čakra – put moći
    Boja: žuta
    Pozicija: Solarni pleksus
    Iz treće čakre se razvijaju principi, etika i uverenja. Put treće čakre je biti samouveren, svestan sopstvene moći, shvatiti sebe kao jedinku i ostaviti dobar utisak na okolinu. Iz nje dolaze samokontrola, ograničenja i samodisciplina. Ona angažuje intelekt koji usmerava volju ka onom što želite ili od onoga što biste da izbegnete. Centar je volje našeg organizma i mesto za započinjanje aktivnosti. Neravnoteža u ovoj čakri se javlja ili zbog prekomerne upotrebe volje ili zbog njene smanjene upotrebe.
    Prekomerna upotreba volje se manifestuje neprestanom potrebom za takmičenjem, izazovima, testiranjem i ka životu u strahu od opuštanja kao i potrebi za kontrolisanjem stvari ili situacija. Nedovoljno korišćenje se manifestuje: osećanjem krivice kad kažete »ne«, nesposobnosti da se izborite za svoj stav i osećanje bespomoćnosti.
    Kada ste u stanju da održite ravnotežu u trećoj čakri to Vam donosi mogućnost da razjasnite svoje prioritete, svedete zbunjenost na minimum i da budete potpuno svesni i sigurni u sebe. Suprotstavljeni stavovi Vašim ne mogu da Vas izbace iz koloseka i uzdrmaju, sposobni ste da efikasno delujete, a da niste napadni.
     
  3. Srckomal

    Srckomal Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    Četvrta čakra – traganje za ljubavlju

    Boja: zelena
    Pozicija: Srce
    Put četvrte čakre je put ljubavi, voljenja, vere koja privlači bogatstvo življenja i što više volite sve više ljubavi ulazi u Vaš život, a vera u obilje i pozitivan stav privlače obilje u životu. Iako nam savremeni život nameće opreznost, sumnjičavost i borbeni gard u odnosima sa drugim ljudima probuđeno srce ispunjeno verom je preduslov da omogućite životu da cirkuliše kroz Vas. Uz visoko podignute zidove i ograde Vaše odbrane i borbeni pogled osiromašićete značajno kvalitet Vašeg života.
    Vera i ljubav najjače su snage u univerzumu, a četvrta čakra budi duh sjedinjavanja sa drugim ljudima i duh saradnje.
    Širenjem oko sebe duha mira, radosti i ljubavi privlačićete i više ljudi ka sebi.
    Neravnoteža u četvrtoj čakri se manifestuje kroz velika činjenja i davanja drugima da bi nas prihvatili, a može biti i prevelika vezanost i zavisnost u ljubavi. Tada ljubav postaje opsesija, a »volim te« znači »potreban si mi«. Takođe neravnoteža može biti i nepromišljeno zaljubljivanje u ono što bismo želeli da je istina u vezi sa drugom osobom ili ono što bismo želeli da ta osoba bude nakon što je promenimo.
    Održavanjem ravnoteže i budnosti u četvrtoj čakri otvarate srca drugih za iskustvo ljubavi, lepote, i da dopru do svoje prave prirode.
    Otvorenošću svog srca stimulisaćete druge da se otrgnu od predrasuda i osete ljubav i samilost.

    Peta čakra – glas kreativnosti
    Boja: nebesko plava
    Pozicija: grlo
    Peta čakra nas uči kako da prihvatimo svoju originalnost i daje nam podstrek da se iskažemo na kreativan način. U njoj osećamo ogromnu energiju kojoj treba da se prepustimo kako bi naša inteligencija spojena sa kolektivnim umom probudila u nama duh kreativnosti. On može da se manifestuje kroz pisanje, slikanje, igru, muziku i mnoge druge vidove kreativnog izražavanja.
    Uči nas i hrabrosti da kažemo nešto nepopularno ili neprijatno o nekome ili nečemu.
    Peta čakra pomaže u samospoznaji, prepoznavanju sopstvenih htenja i osobina koje omogućavaju da naš slobodni um zasija u punom sjaju.
    Neuravnoteženost u petoj čakri teraće Vas da se suprotstavljate tuđem mišljenju i da nadglasavate tuđi stav, a sve to samo još više privlači energiju drugih da suprotstave stavove Vašim. Drugi oblik je iskrivljivanje istine i razni oblici prevara u cilju lične dobrobiti, a na štetu nekog drugog dok je treći oblik neravnoteže nesposobnost osobe da izrazi sopstveno mišljenje, poglede i stavove ili ih smatra da nisu vredni pomena.
    Najbolja manifestacija uravnotežene i aktivne pete čakre je slobodni, nezavisan um koji poznaje sebe, otvoren je za svaku novu ideju, a probuđena kreativnost u svakoj situaciji u životu vidi novu šansu i mogućnost.

    Šesta čakra – traganje za ljubavlju

    Boja: indigo plava
    Pozicija: iznad korena nosa
    Šestu čakru vodi želja za iskustvom magijskog i suštine života. Ona nas vodi izvan stvarnosti ograničene čulima: ponekad je to izlet u svet mašte koji može biti i kroz gledanje televizije. Na najnižem nivou transcedencija se postiže uz pomoć alkohola, droga i begom u život ispunjen iluzijama, dok na najvišem nivou aktivnosti šeste čakre manifestuje se kroz prepoznavanje božanskog u svakoj stvari.
    Da bi se osetila ravnoteža u ovoj čakri potrebna je duhovna zrelost i kreativna disciplina.
    Od Vas dakle zavisi da li Vas mašta vodi do inspiracije ili razočarenja, do vere ili do straha.
    Šestu čakru karakteriše intuicija koja nam signalizira neki budući događaj ili opasnost čak i kada ostala čula ništa ne registruju. Uz pomoć iskustva i usmeravanjem intuicije ka određenoj ideji u mogućnosti smo da spoznamo pravi i pogrešan put tumačenjem signala i znakova koji potiču od Vaše životne snage. Šesta čakra nam pomaže da spoznamo snažnu realnost izvan naše individualne volje.
    Kada osetite povezivanje Vaše individualne i univerzalne životne snage i Vaša vera postaje sve jača, a Vaš život kreće napred bez velikih napora vođen nevidljivom silom na čijim ste talasima. Preduslov za to je razvoj spiritualne volje i učenje kako da je usmeravate.
    Neravnoteža u ovoj čakri manifestuje se kada osobu potpuno obuzme strah koji je blokira za sve pozitivne akcije, a drugi vid neravnoteže je beg u svet mašte koja postaje dominantna – osoba živi u svetu nerealnog sanjarenja uz manjak energije za pozitivno delovanje.
    Harmonija u šestoj čakri vodi Vas ka životu koji će biti opušteniji i radosniji sa osećajem povezivanja sa širom životnom snagom i kroz spremnost za prihvatanje situacija koje su izvan naše kontrole.

    Sedma čakra – traganje za ljubavlju

    Boja: ljubičasta ili bela
    Pozicija: vrh glave
    Ova čakra predstavlja čistu kosmičku energiju i želju da se doživi božansko. Energiju koju "pozajmljujemo" iz kosmosa za održavanje života sad vraćamo Univerzumu obogaćeno za naša lična iskustva. Ukoliko odbijemo da budemo budni u sedmoj čakri vraćamo se na niže čakre, a ako to prihvatimo utonućemo u neiscrpan izvor energije. Neravnoteža u ovoj čakri može biti vrlo opasna jer može da nas odvede u paralelnu stvarnost i nesposobnost za stupanje u efikasne odnose sa spoljnim svetom jer se u jednom trenutku otvaranja ka Univerzalnom gubi dodir sa ličnim tj.gubimo "uzemljenje" u nižim čakrama. Druga neravnoteža je uslovljena kulturološkim uslovljavanjem potrošačkog društva. Usmeravanjem potrebama našeg ega dolazi do opterećenja koja nas sprečavaju da se slobodno predamo toku svog života i da se prepustimo božanskom.
    Živeti u svesti sedme čakre je konačni akt vere i osećanje oslobođeno balasta straha. Osoba postaje slobodna da doživi svest o univerzalnoj životnoj energiji koja je večna i sveprisutna i oseća slobodu od svih ograničenja i suženih viđenja stvarnosti.
     
  4. Srckomal

    Srckomal Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    I eve gi glavnite mesta kade se naogjaat cakrite...

    Sedam glavnih čakri koje smo obradili mogu da se vide fizički kao raznobojni mnogolatični krugovi, lotosi, koji su smešteni duž kičmenog stuba. Sada ćemo pomenuti još četrnaest čakri.

    Sedam viših čakri se nalazi inad šahašrare i one su najsuptilnije od svih čakri. One leže iznad i unutar krunske čakre na vrhu glave.


    Sedam nižih čakri jedva vidljivih egzistiraju ispod kičme, ispod muladare. Prva do muladare je:
    1. Atala je čakra straha i požude. Kad svesnost isklizne ispod muladare, pretvara se u strah i požudu. Neodlučnost sprečava ambiciju a nemoralni način života zaglupljuje telo prane. Značenje – bez dna, lokacija - kukovi.

    2. Vitala je čakra ljutnje i besa. Kada svesnost uđe u pećnicu instiktivne vatre, kroz auru prolaze tamno crveno-crne trake, pobesnela ljutnja povređuje druge. Značenje – oblast izgubljenih. Lokacija – prepone.

    3. Sutala je čakra osvetničke ljubomore. Okupiranost sa onim što drugi imaju i onim što čovek nije, izjeda um i donosi lošu volju. Značenje – velika niža oblast, lokacija – kolena.

    4. Talatala je čakra produžene konfuzije. Prirodnu radost zamenjuje perverzija. Tok svesnosti blokira negativna karma. Razum se povija. Značenje – ispod nivoa dna, lokacija – listovi.

    5. Rasatale je čakra sebičnosti. Zarobljen velom brige samo za sebe i svoju imovinu, svaku akciju izvode radi lične koristi bez ikakve brige za drugog. Značenje – niža oblast vlage, lokacija – članci.

    6. Mahatala je čakra nemoralnosti, bessavesnosti.Vlada slepoća za impulse iz mnogih oblasti. Griža savesti, krivica, strah, ovde nisu poznati. Život je kriminalitet. Značenje – najveća niža oblast, lokacija – stopala.

    7. Patala je čakra zlobe i ubistva. Ovde je pakao mržnje i povređivanja. Ubijanje radi ubijanja, bez griže savesti. Razum retko doseže ovu oblast. Značenje – niža oblast iskvarenosti, lokacija – pete.
     
  5. Srckomal

    Srckomal Активен член

    Се зачлени на:
    7 април 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
  6. veronaverona

    veronaverona Нов член

    Се зачлени на:
    30 март 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    JAS ne uspeav da najdam br od filev pa zatoa otidov kaj dojcin sproti mvr i mozam toplo da go preporacam. Veke 2godini imav bolki vo vratot osekav jaki bolku pri svrtuvanje na glavata na ednata strana kako i nanazad,vkocanetost vo grbot i trnenje na ednata raka a isto taka i tezok son i cesti glavobolki pri promena na vremeto. Ne posetiv lekar bidejki pretpostavuvam ke morase so lekovi da se trujam zatoa izbrav nesto alternativno.Imeno posle prviot tretman osekav jaka glavobolka koja veke posle vtoriot tretman izcesna a isceznaa i bolkute vo vratot i grbot.OSven toa veke 5 ti den ne osetiv nekoj vnatresen nemir i nervoza, mirno spijam.SE nadevam vaka ke potrae. Jas sum prezadovolna!!
     
    На Biljana007, Delfina1977, Bruinete и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Rinz

    Rinz Нов член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Ke ve molam ako ima nekoj, hitno mi treba broj od Filev
     
  8. intuicija

    intuicija Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    25
    Филев е во пензија
     
  9. Rinz

    Rinz Нов член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    I ne pravi tretmani poveke?
     
  10. intuicija

    intuicija Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    25
    не не во село пиперово е пензиониран... ако ти треба број од биоенергичар пиши
     
  11. flowersss

    flowersss Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    Imam iskrivuvanje na rbetot i strasni bolki ako sedam podolgo od eden saat samo od desna strana po dolgo ubeduvanje na majka mi deneska otidov kaj eden bioterapevt koj prethodnoto mu ja lecese nogata na sin mi i stvarno mu pomogna.Koga otidov morav da ja dignam bluzata sto mi bese mnogu neprijatno i koga pocna da me topira trie nz so praese rabotese samo so prsti cel grb mi go sredi tipov me drzese za gazot sto vise mi ja zovre krvta potoa me sedna i mi ja masirase glavata pod usite mi kaza deka imam iskrivuvanje na rbetot so jas ne ni mu go spomnav potoa deka imam silci,orasi deka so karlicata sum imala problem deka ednata noga mi bila pokusa od dr malku i deka nervniot sistem mi bil blokiran od mnogu stresovi ama posledniot najveke me pogodil...so e se ziva vistina e sega mi rece najmalku 7pati da odam i ne naplaka covekov tuku kolku ke ostavis tolku...Malku mi e neprijatno utre pa da ne me dopre kaj so ne treba zosto maz mi ke go utepa :D
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Batterfly93

    Batterfly93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    90
    Здраво, дали некој има искуство од Тоше биоенергичар од Велес ??
     
  13. Irina LMV

    Irina LMV Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Ако може некој да ми пише број од биоенергичар во лп? Ако е можно и од Филев? Фала :)
     
  14. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167
    зошто се крева блуза на терапија? сум била кај двајца биоенергетичари и се работи врз облека, топлината се чувствува, нема потреба од соблекување
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Macor vo 4izmi

    Macor vo 4izmi Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Ke vi dadam adresa I br od bioenergeticar Laste Seirovski od Madzari ul. Zan Zores br.55 prva ulica levo posle crkvata vo Madzari vo pravec od SK kon VE i na T-raskrsnica do kraj pak levo za polesno naoganje. Iako sum od SK edvaj go najdov Jas su od onie sto se izgorele i duvaat i na jogurt ama cicko Laste ima nekoja darba od boga sto navistina mi pomognala vo zdrastvenite problem. Darbata e kako da ima EHO ili nekoj skener sam mi gi locira bolkite vo zeludnikot od gastrit I cista vo desniot bubreg koja mi stvarase golemi bolki I odenje po dezurni lekari na infuzija so Spazmex Trpev bolki nevideni pred da pocnam da odam kaj nego doma na bioenergija. Posle nekolku tretmani so dlankite od koi vidno se cusvuva nekoja topline VEDNAS pocustvuvav podobruvanje. I zenami bese prvo skeptik no ednas dojde so mene I go zamolivme da ja primi so mene zaradi cesti bolki od jajnicite Posle tretmanot I zenami vednas pocustvuva podobruvanje Posle si otidovme na odmor bez strav deka posle plivanje vo poladna voda pokasno ke I se javat bolki vo jajnicite. Vo razgovor so drugi luge sto cekaa red pred nas so drugi anomalii - skraja neka e , razbravme deka na mnogu navistina im pomognal vo otstranuvanje na bolki (od reuma, spandiloza I dr)
    Se zakazuva vo Petok od 18.00 do 18. I 30 na tel 02 25 21 641
    Posle posetata na cicko Laste kako da zaboravivme na bolkite I kupuvanje lekarstva a toj eden denar ne ti zema Kolku ke ostavis tolku za zdravje
    Na kraj prasaj PATALEC a ne gatalec i na vas e kaj kogo ke odite da vi pomogne
     
    На Irina LMV, guarana и Lemon им се допаѓа ова.
  16. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167
    фала за контактите. само да прашам дали е ова истиот човек, зошто мене ми рекоа дека ласте биоенергетичарот е во ново лисиче, па така и го барам. претпоставувам дека е?
     
  17. Macor vo 4izmi

    Macor vo 4izmi Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Ne veruvam deka e istiot covek zasto mnogu dr jasnovidci bajaci i gledaci na kafe niknuvaat kako pecurki vo MK.
    Vo razgov so bracen par sto cekaa na red pred nas za tretman razbravme deka kaj cicko Laste nosele nekoe detence PRED 15 god sto imalo prblemi so kukovi I dvizenje i odsekogas ziveel i rabotel doma na istata adresa
     
    На Lemon му/ѝ се допаѓа ова.
  18. krista

    krista Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Девојки, малку ќе избегам од темата, но отворив и тема „Информациона медицина“, па ако има некој што е запознат со тоа може таму да пише. :) Имам болки 5-6 и повеќе години, почнаа во кичмата, грбот, сега се проширија кон вратот, рацете, нозете, глуждовите. Буквално целата се чувствувам како прегазена и првата дијагноза ми беш дискус хернија. Одев на медицински масажи, биоенергија, вендузи терапија, физикална терапија, киропрактика... На повеќето луѓе масажата и киропрактика (крцкање) многу им помага за значително намалување на болките, но кај мене нема никакво подобрување. Сега докторите мислат дека имам псоријатичен артритис (хронично воспаление на зглобовите и коските) и ми дадоа веднаш цитостатици да пијам (оние што ги даваат за хемотерапија) но најслаба доза и јас стварно не сакам да ги пијам, се хранам здраво а тие се страшно штетни за здравјето и се пијат па малтене, цел живот. Чув за информациона медицина дека го наоѓаат коренот на проблемите во целиот организам и успешно лекуваат многу разни болести. Дали некој бил на преглед од вас? Сакам да чујам уште некое искуство пред пак да лупнам многу пари http://informodijagnostika.com/informodijagnostika/
     
  19. Petar5555

    Petar5555 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здрaвo и oд мене. Oвa ми е прв пoст нa фoрумoв чувствувaм пoтребa oд пoмoш пa нaидoв нa темaвa. Веќе три месеци имaм бoлки вo срцетo и нaмaленo рaспoлoжение. Ги нaпрaвив сите прегледи и ехo и екг ми рекoa декa немaм прoблеми сo срцетo и декa вo прaшaње е aнксиoзнoст. Ми дaдoa и aпчињa aмa еве веќе некoлку месеци не чувствувaм пoдoбрувaње, целиoт живoт ми се смени пoсле oвa. Пa зaтoa aкo мoже дa ми препoрaчaте и дa ми дaдете брoј oд некoј штo се зaнимaвa сo биoенергијa и пoкaжaл дoбри резултaти зa вaкви случaи. Гoрните пoстoви ми дaвaaт нaдеж декa тoкму биoенергијaтa ке ми јa пoдoбри сoстoјбaтa и ке се врaтaм нa стaриoт живoт.
     
  20. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.068
    Допаѓања:
    14.177
    Пол:
    Женски
    Ало му треба на некој контакт од Ласте нека ми пише во порака. Јас пред неколку години бев за фистула и многу ми помогна. ПоЗз :)
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.