1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биоенергија

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од Bokicka, 5 април 2010.

  1. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Денес по инсистирање на тетка ми отидов каj една жена коja лечи со чудово.
    Малку сум скептична, не ми се допадна ама не реков ништо.
    Жената ми ja стави раката на градите и почна да плаче, потоа на главата, на грбот.
    Чудно ми падна тоа што ми зема телефонски броj и ми рече дека во било кое време може да ме побара и да ме "лечи" ми обjaснуваше што треба да правам.
    На краjoт ми рече дека под итно треба да пиjaм некаков си гел од Алое вера со боровница, ќе ми го регулирал циклусот и ќе ми помогнел за другите проблеми.
    Искрено страв ме фаќа, ама маjка ми и тетка ми инсистираат да пробам, па се мислам.
    Некоj совет нешто? Имал некоj слично искуство?
     
  2. Petra_Julia

    Petra_Julia Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2015
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Umbrella, nemam poznavanje nitu iskustvo slicno na tvoeto. Imam pojdeno nekolku pati na bioenergija- tretman no nalik tvoto iskustvo ne sum imala.... Ne bi imala komentar za tebe...
     
    На vasilevskabojana му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Kate N

    Kate N Нов член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo, ke ti bidam mnogu blagodarna da mi pustis brojce i adresa od Dojcin. Znam deka nekade kaj MVR bil covekov no neznam tocno kade i kako da go najdam. Fala najmnogu. Pozz
     
  4. Delfina1977

    Delfina1977 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
  5. Delfina1977

    Delfina1977 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Женски
  6. Kate N

    Kate N Нов член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Blagodaram mnogu. Ubav den.
     
  7. Bubi 456

    Bubi 456 Нов член

    Се зачлени на:
    24 мај 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Moze li broj od dojcin
     
  8. NutriKAL

    NutriKAL Нов член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2016
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Многу оддамна кога ме имаше снајдено тешка депресија и ми беше мака да комуницирам со било кој многу ми се најде Дојчин.а искрено никогаш не сум верувала во биоенергии и такви нешта. Ама ете имаше позитивни ефекти, малку но помогна.
     
  9. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.119
    Допаѓања:
    14.348
    Пол:
    Женски
    Број од некој биоенергетичар/ка од Прилеп или Битола?
     
  10. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.119
    Допаѓања:
    14.348
    Пол:
    Женски
    Дали би можела да добијам контакт и дали си подобро сега? Позз :)
     
  11. guarana

    guarana Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    чисто информативно девојки: не ви препорачувам да одите сами кај Дојчо пошто е малку манијакален
    може стварно помага, ама ... (ова не е анти реклама. ова е вистина)
    се најдобро
     
    На Aniaa и Cosmo-Girl им се допаѓа ова.
  12. peperutkaxxx

    peperutkaxxx Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    препорака за некој биоенергетичар од битола!
     
  13. Sanje.90

    Sanje.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    28
    Ке може ли да замолам некој да ми даде број од ѓорѓи филев на
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Cosmo-Girl

    Cosmo-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    8
    Ако некој ви го даде бројот од Филев ве замолувам да го споделите и со мене. Ви благодарам!
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cosmo-Girl

    Cosmo-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    8
    Ве молам ако може да ми го пратите бројот од Дојчо Јовановски. Ви благодарам
     
  16. Солта на Земјата

    Солта на Земјата Нов член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Почитувана Делфина,
    Ќе сакаш ли да ми дадеш контакт од господинот Јовановски? Ти благодарам многу.
     
  17. Macor vo 4izmi

    Macor vo 4izmi Активен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Машки
    Ke vi dadam adresa I br od bioenergeticar Laste Seirovski od Madzari ul. Zan Zores br.55 prva ulica levo posle crkvata vo Madzari vo pravec od SK kon VE i na T-raskrsnica do kraj pak levo za polesno naoganje. Iako sum od SK edvaj go najdov Jas su od onie sto se izgorele i duvaat i na jogurt ama cicko Laste ima nekoja darba od boga sto navistina mi pomognala vo zdrastvenite problem. Darbata e kako da ima EHO ili nekoj skener sam mi gi locira bolkite vo zeludnikot od gastrit I cista vo desniot bubreg koja mi stvarase golemi bolki I odenje po dezurni lekari na infuzija so Spazmex Trpev bolki nevideni pred da pocnam da odam kaj nego doma na bioenergija. Posle nekolku tretmani so dlankite od koi vidno se cusvuva nekoja topline VEDNAS pocustvuvav podobruvanje. I zenami bese prvo skeptik no ednas dojde so mene I go zamolivme da ja primi so mene zaradi cesti bolki od jajnicite Posle tretmanot I zenami vednas pocustvuva podobruvanje Posle si otidovme na odmor bez strav deka posle plivanje vo poladna voda pokasno ke I se javat bolki vo jajnicite. Vo razgovor so drugi luge sto cekaa red pred nas so drugi anomalii - skraja neka e , razbravme deka na mnogu navistina im pomognal vo otstranuvanje na bolki (od reuma, spandiloza I dr)
    Se zakazuva vo Petok od 18.00 do 18. I 30 na tel 02 25 21 641
    Posle posetata na cicko Laste kako da zaboravivme na bolkite I kupuvanje lekarstva a toj eden denar ne ti zema Kolku ke ostavis tolku za zdravje
    Na kraj prasaj PATALEC a ne gatalec i na vas e kaj kogo ke odite da vi pomogne :)
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Selest

    Selest Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.445
    Пол:
    Женски
    I ova ke mu dojde isto kako onie zto odat po gataci i bajaci vo ist kos se i ovie bioenergicarive. Mizi asan da ti baam. Eden zacaran satanisticki krug a celta se parite!
     
  19. viktor94

    viktor94 Нов член

    Се зачлени на:
    29 септември 2017
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Zdravo bi sakal da prasam анксиозноста depresijata kakvi siptomi imavte celo vreme jas imam nekakov proglem idam nostop po lekari i gi napraviv 100 pati istite ispituvanja nisto nema i doktorite mi velat deka nesum za ke nima i a ja celo vreme idam i neznam sto da pravam od maka, disenjeto mi e cudno i imav eritmi na srceto se smirija ama disenjeto mi ostana cudno i taka kako da mi se koci koga odam neznam ni samiot da go toaa objasnam i pozadi na levata strana kako peckanje kako trnenje imam nekako cudno se ponasam i celo vrem nemozam da sedam i se drzam za srce za plukja mislam kako nesto ne e kako sto treba, nemam ja taa energija kako sto ja imav porano . Ke mi bide milo ako gi spodeli nekoj simtomite.
     
  20. Читател

    Читател Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2015
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    5.806
    Пол:
    Машки

    Не сум лекар но ако имаш проблем со дишењето и анксиозност .. од моето досегашно љубопитно истражување по интернет можно е да ти се крути респираторните мускули ( вратот, градите, стомакот и под папакот )

    Пробај да ги истегнуваш градите и стомакот ,, види на интернет како се прави тоа и мислам дека ќе се чувствуваш подобро и подлабоко ќе дишеш. ( Ова не е решение за срцето, прво пробај со ова и ќе добиеш поисполнето дишење па ако имаш пак проблем со срцето тогаш на друго место обрати се )

    За ова има цела наука но ова е во 2 реченици :D