1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биопсија на коски

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од tytytytytt, 24 март 2018.

 1. tytytytytt

  tytytytytt Активен член

  Се зачлени на:
  10 март 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  kolku e tocen rezultatot pri biopsija na koska dali so toa se potvrduva bolesta ili treba dopolnitelni ispituvajna
   
 2. lucia22

  lucia22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Јас поради зголемени тромбоцити одам на хематологија, идеопатска болест (од непознати причини) и ми кажаа и да правиме биопсија на коска истото ке покаже, џабе ке правиме.... 300 испитуванја интернистички направив се буквално се, и еден доктор ми вика без потреба се правени сите овие испитувања сигурно од страв, кога главата незнаеш кај тие, незнаеш кој крај да го фатиш....и сеуште стојам во место со редовни контроли. незнам и јас што да мислам за биопсија на коска и воопшто за сите биопсии зошто викаат самата биопсија ја потикнува болеста. поздрав