1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Биорезонантна медицина

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од elen-mama, 16 јули 2012.

 1. elen-mama

  elen-mama Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj slusnal za biorezonantna medicina.Se bazira na elektromagnetni frekfencii so koi se deluva na mikroorganizmite.Kako sto e poznato sekoj organizam rezonira na odredena frekfencja i na ovoj nacin mozat da se unistat patogenite mikroorganizmi...
  Vo Rusija ovaa medicina veke e regularno priznata vo nekoi kliniki i se poveke se prifaka.Osnovopoloznik e Dr. Rejmond Rajf.

  [mod-kirilica:262pjw9z][/mod-kirilica:262pjw9z]
   
 2. caci.80

  caci.80 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  jas ja vodi kerkata na terapija so elektromagnetni branovi ili kako so vikate biorezonantna medicina i da vi kazam nemase mnogu rezultati.dodeka odevme ne primaa antibiotik ama ne i se podobri situacijata
   
 3. DiaCor

  DiaCor Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  27
  Во основата погрешно поставена тема. Не постои БиоРезонантна медицина. Постои БиоРезонантна Терапиа (БРТ).
   
  На dedo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.398
  Допаѓања:
  6.866
  Пол:
  Женски
  Штета што не е развиена темава,и што е со погрешен наслов.
  Во последниов период бајаги се распрашував за терапија со биорезонанса,но во Македонија нема нешто такво,додека Словенија,Хрватска,Србија има повеќе центри.
  Додуша мене повеќе ме интересира дијагностичкиот дел од машините што користат биорезонанса за да дијагностираат разни болести,а нешто поново е тестирањето за интолеранција на одреден вид храна.
  Мислам дека тука може да има иднина,бидејќи не секоја храна е добро прифатена од организмот,една индивидуа може да е толерантна на еден вид храна,а друг организам да не ја прифаќа воопшто.
  Како што сум информирана,постојат многу апаратури кои служат за таа цел,за правење тестови за интолеранција на храната,како и прикажување на абнормални клетки.
  Интересното е што со биорезонансата преку бииолошкиот потенцијал на клетката се одредува дали е здрава или болна.
  Ако некој е информиран за ваква терапија во Македонија,па и во соседните земји нека сподели искуство...
   
 5. TipTop

  TipTop Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  54
 6. Gossipvampire

  Gossipvampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2013
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Ја има во македонија повеќе од 15 години. Докторката се вика Благица Костадинова и се наоѓа на партизанска во скопје карши лептокарија.