1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бисери

Дискусија во 'Насмевка' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Кој е најголемиот и најсмешен бисер што сте го слушнале некогаш или пак можеби вие сте го кажале? :lol: :lol: :lol: Ајде девојки кажете да се посмееме малку :lol:
   
 2. mmarija

  mmarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2009
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  32

  Професорката по хемија во средно не испрашува, една ученичката е веќе на табла:

  Проф: Колку изнесува Авогадровиот број?
  Ученичката: хммммммм пааааа...
  Проф: Ајде ништо не знаеш, камче си, оти не учеше?
  Ученичката: Учев професорке, жими мајка
  Проф: Девојче, не се колни за мајка, мајка е една, за татковци не се знае :D:D:D
   
  На Istata od vcera, Quuen, rose60 и 12 други им се допаѓа ова.
 3. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Лапсузи

  Dali cesto vi se slucuvaat lapsuzi.Mene mnogu cesto, i potoa se utepuvame od smeenje.Ne e loso istite da se zapisuvaat, pa koga e covek neraspolozen ednostavno da si ja otvori kolekcijata na LAPSUZI.
   
  На M-lady му/ѝ се допаѓа ова.
 4. RebelRiot

  RebelRiot Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Даа и тоа како.. Денес се сопнав од топка на физичко и паднав како и секогаш кога ке се сопнам од нешто тркалезно.. :roll: :D секогаш ми се случуваат некои лапсузи. Еднаш паднав во ископан канал бев некаде до стомакот во гом*а ;( :|
   
  На My litle pony, rose60, viktorija94 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  да, ги имам многу, често паѓам и многу сум несмасна :lol:
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. drkusica

  drkusica Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  8
  МАмо тие ги правиш за женски девојчиња? :lol:
   
  На LittlePinky, Alesii, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
 7. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  napisete nekoj lapsuz da mu se nevidi.Edna moja prijatelka vleguva vo kafana i naracuva dve celeski torbi ve molam,sosema ozbilna kako nisto da ne se slucuva, a konobarot i veli molam:) ups se izvinuvam dve teleski corbi mislev. :lol: :lol: :lol:
   
  На Leo girl, krofnicka27, Sara123 и 4 други им се допаѓа ова.
 8. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  ednash po greshka na gazdata mu se obrativ po nadimak LELELE !!!!!!! :o :? :lol: :lol: :lol: :oops:
   
  На LittlePinky, Sara123 и Elenuskaa им се допаѓа ова.
 9. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Eve uste eden,namesto da kazam da spremam plata,kazav da spremam svadba:)
   
 10. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  "Не ми солит шеќеров."
  А сега бисерчиња од моите дечиња:
  - Боскодин и боскоѓа-господин и госпоѓа
  -тлумба-тулумба
  -томиџери и глувчето џери
  -шеќерна,шеќерна,никад више неверна...
  -ти си милионер но несакам јас стари...
  -ќорапчиња-чорапчиња
   
  На Leo girl, Quuen, krofnicka27 и 19 други им се допаѓа ова.
 11. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.644
  Една моја другарка ми гледа на кафе и ми вика- Имаш ја буквата А, ама без таа средната црта.
  И јас и велам- па тоа е Л.
  Можеби не е толку смешно, ама ние добро се изнасмејавме. :)
   
  На Quuen, krofnicka27, LittlePinky и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  кога веќе спомна гледање на кафе, сте слушнале за СОНЦЕ НА ВЕЧЕРНО ВРЕМЕ? :lol: :lol: :lol:
   
  На krofnicka27, Sara123, meruska и 5 други им се допаѓа ова.
 13. brinett

  brinett Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  :lol: :lol: :lol: Или за поклон со црвена панделка и некој во кожна јакна? Се ова на кафе... :lol: :lol: :lol:
   
  На gavolica4, LUNA.girl, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: ееееее ме изнасмеа
  А мене исто ми се има случено во прва година на испитување по биологија да зборувам за МОЧНИОТ МЕУР КАЈ РИБИТЕ
  :lol: :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  122
  А репортерката на А1 ја прасува на бабата
  -Бабо! Каде во Европа би отпатувале?
  -Па еве би отисла до Америка! :lol: :lol: :lol:
  -А пасош имате?
  -Аааа? Патос?
  Е патос бабо ама со патос дома да си седиш немат Америка... :lol: :lol: :lol:
   
  На LittlePinky, Vladus, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. mamicka

  mamicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  27
  ЧИТАЈ СЕГА ОВА ': plaza decko i devojka na odmor vo crna gora sednuvaat vo kafule i konobarot prasuva stacete popiti? децково -пиво
  а ти цуро па и ја ќупиво
  мозе ис цасу или из фласу
  абе НЕМА ВЕЗЕ МОЗЕ ИС ШИШУ
   
  На krofnicka27, Chocolate.me, Hopeful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. bubaaa

  bubaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  7
  Sredno medicinsko - na praksa vo bolnica i se javuvam na drugarka mi i ja prashuvam kade e. A taa mi odgovara: na ginekologija, ama ne znam dali dali vo zenskiot ili mashkiot oddel! :lol:
   
  На Quuen, Vladus, Alesii и 3 други им се допаѓа ова.
 19. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  :lol: :lol: :lol: :lol: na ova se smeev so solzi!
   
  На Arthur и gr8 им се допаѓа ова.
 20. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  хаха :lol:

  Една типка ја симнуваат од bmw [колата беше преубава]
  и сега оваа нешо се фура, излегува од кола.. ама незнаам како не забележа дека има отворено шахта! :|
  и.. излегува од колата со крената глава прави еден чекор .. и вториот чекор ПАЃА У ШАХТА! :lol: :lol: :lol:

  сите и се смееа! :lol:
  епа така и треба кога се фура.. мала спишти се доле! ;)

  МНОГУ ЈАКА ГЛЕТКА! :D
   
  На Arthur, Quuen, krofnicka27 и 6 други им се допаѓа ова.