Бисери

Дискусија во 'Насмевка' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  hehhe moja tema vo denot moram barem po edna da stropam a ovaa e edno so mi se sluci brzo
  sedime na uciliste i sredvame dokumenti za na ekskurzija i jas sigurna stanvam i go prasfam prof."profesore grupen pasos ke vadime?" i odgovorot hahahhahahahahhaha od cel klas (prasanjeto trebase da glasi grupna viza)
  isto taka za ekskurzijava me prasvat kaj treba da platime i jas mu vikam vo vnatresni :))(odgovoro trebase da bidi vo agencija)
  -dr eee vidija ovaa raskrsnica e so 2 ulici
  - sekogas koga odam na frizer frizi :mrgreen: a sakav da kazam sekogas koga odam na frizer vrni :roll: aj ke ve izvestam za sledni ko ke mi teknat :)))))))
   
  На Arthur, Sara123, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  91
  На час по историја, одговара една школска:

  -Колку дена траела десетдневната Крушевска Република?
  -Професоре не сум спремна за овој час... :mrgreen:
   
  На Arthur, MaggieTatum, Sara123 и 5 други им се допаѓа ова.
 3. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  109
  Ти си милионер,несакам јас стари.
  Ти си пензионер твојот не ме пали. :mrgreen: Хахаха.
   
  На Arthur, Quuen, MaryAntoaneta и 11 други им се допаѓа ова.
 4. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  109
  Одговара еден другар по социологија и наместо човечкиот организам,вели човечкиот оргазам.
  Професорот имаше ваква фаца :o !! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На Quuen, Sara123, Elenuskaa и 2 други им се допаѓа ова.
 5. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  109
  Мој бисери шо сум ги лупала као малечка:
  Кечап-Чекап
  Фрижидер-Фридижер
  бубачка-бабубачка
  бокс-бокш
  Мрш-трч Хахаха. за ова сум се газела од смеење :mrgreen:
  Има и многу другии. Али не се за у јавност Хаха :oops: :oops:
  Позз. ;) :lol:
   
  На daence.To и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  Ајде кај шо спомна шуГарБејби и јас да си кажам, за салфетка сум викала фифетка, за упаљач - паљапач. Брат ми за алва викал ламба, а братучека ми 5 години шо има, ко имаше една годинка негде за ТРГНИ СЕ ДА ПОМИНАМ викаше ПОМИНИ СЕ. :D
   
  На Leo girl, Arthur, GirlWithTheSunnyEyes и 4 други им се допаѓа ова.
 7. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.823
  Пол:
  Женски
  Брат ми кога беше мал си обожаваше да ги извртува зборовите и во една прилика дедо ми го однел на гости кај негов пријател турчин,и овој цел си иди дома ќефој и вика :лелеее колку пиштурчина видов тамуууу.И ден денес го нервирам со ова :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.272
  Допаѓања:
  28.107
  Ехее! И не само лингвистички лапсузи....
  Има еден, кој е повеќе моја лична смотаност,отколку лапсуз.
  Со другарки бевме да си купиме пиво и кикирики, и со кола тргнавме до тобако. Јас излегов да купам, и бидејќи надвор росеше, набрзинка купив тоа што треба и правец накај колата.
  Е арно што тргнав јас, но, другаркиве се поместиле 10 метри нанапред, и јас во брзање - гледам сребрена кола, беше 6 навечер и махинално отворам врата од кола да влезам.
  Внатре, што да видам - дечко и девојка се љубат.
  Погрешна кола!
  И таква, упс, извинете, викам, згрешив кола, изгледа не ми се тука паркирани другарките :oops: :oops: :oops:
  И таква, вцрвенета затворив врата и тргнав напред, и ги гледам другаркиве мои, прскаат од смеа.

  А лапсузи колку сакаш! Дај ми частична плаша - за пластична чаша.
  И мал милион други такви.... :lol:
   
  На Arthur, MaryAntoaneta, Hopeful и 9 други им се допаѓа ова.
 9. elena99

  elena99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  17
  дечко и вели на девојката “пољубио би те у коси, ал данас постим‘‘ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
  На Arthur, Quuen, Sara123 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  na edna prof: coek raka ke ti daj ti cela mu ja zemas?
  prof: aj citaj e neznajs do kaj sme sakas da pisis na fb i pratis e nemozi ni bel gejtc nemozi to a kamo li ti !
  prof po istorija:kazi mi ti mene sega neso za slovenite
  jas pojma nemam i odgovorot mi beshe kazvan ama nedoslusnat i glasese: novinarite vo toa vreme...
  prof:koj novinari be sloveniteee!!!
  jas:Pa profesore imalo i novinari :)
   
  На Arthur, MaggieTatum и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.745
  :lol: :lol: :lol:
   
  На meruska му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bisera.Sk

  Bisera.Sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  10
  Hahahahahahahaahahhahahahahahahahahahahahhahahhahahahahaha !!! :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dusicas

  dusicas Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  ili pak mamo daj mi kal i shapu :)) ( shal i kapu)
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.039
  Допаѓања:
  16.471
  Пол:
  Женски
  Ова е бисер на една моја другарка од средно: Сите луѓе се раѓаат живи,освен некои.
   
  На Arthur, Quuen, MaryAntoaneta и 5 други им се допаѓа ова.
 15. Blackberry

  Blackberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  13
  Лапсузи сакаш ли?Одам полека да не ја разбудам сестрами оти спиеше и само кога ми
  срипа наеднаш ми испаднаа цревата од страв. :mrgreen: Ја се тресам од страв а она се смее како нездрава :D
   
  На Alesii, dolly.doll, Lady-Love и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  169
  Мамо утре за ручек сакам пиче пелено-наместо пиле печено :lol:

  Одам јас во супермаркет и сакав да земам саламa,ама нели има таму некои огледала за да изгледа како да има повеќе продукти :) и јас наместо како човек да земам од тие пред мене,ја пуштив раката поназад и право во огледалото. :D Лелеее колку боли тоаа,прстите цел ден ми беа потечени :D
   
  На Leo girl, alexa_dimoska, Arthur и 11 други им се допаѓа ова.
 17. Lil-bitch

  Lil-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  22
  На час по географија:

  Наставничката: Ристе кажи ми од што зависи пренаселеноста?
  Ристе: Од расположението на луѓето.


  На час по историја:

  Наставничката: Гордана каде бил поразен Хитлер?
  Гоца: На Беласица настќничке.


  На хемија:

  Никола си игра со бакар и си прави обетки, ги реди на уши и наставничката го гледа. На тоа коментира: Никола оди кај директорот. Никола излегува и за 2 минути збунето се враќа и прашуваЧ Шо да му речам? и наставничката на тоа: Како ми стојат? :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Arthur, foreverMATH, meruska и 6 други им се допаѓа ова.
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски

  ауффф..лелел човекккк ме изнасмеа уште не можам да се смирам :D :D :D
   
  На Arthur, SexyGirl2 и Dushichka им се допаѓа ова.
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Му велам на професорот по ликовно: Процесоре што ќе цртаме? хехехе
  Еднаш професорката збореше како ќе се дотерувала за кога ќе ни бидела матурата и јас мислев нема да ме чуе пошто сите зборуваа и реков ти до тогаш дали ќе бидеш жива хахаха и таа ме чу фати да ми се дери :D :D
   
  На Arthur, Angelesss, WhiteButterFly5 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.305
  одамна еднаш една другарка одговараше географија,и професоров ја прашува како се вика за да и стави оцена, а оваа вика "северен и јужен пол".скроз поинаку го разбрала :D :D
   
  На alexa_dimoska, Arthur и Alesii им се допаѓа ова.