Бисери

Дискусија во 'Насмевка' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.160
  Пол:
  Женски
  Ај бидете мирни да не ви слезам горе .Професорот горе децата доле. :rofl:
   
  На MarchelineAmaru и Lady-Love им се допаѓа ова.
 2. beautiful87

  beautiful87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  111
  Moram da odam na zabar imam nadvoresen pankreas:)hahahaha namesto karies i mrtva ozbilna go povtoruvam toa nekolku pati dodeka ne sfativ sto zboram:)))
   
  На Alesii, Sara123, MarchelineAmaru и 3 други им се допаѓа ова.
 3. ana05

  ana05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  31
  Сега прво што ми иде на памет е во средно кога се успав,влегувам во кабинет и на професорката и викам:мамо,може ли да одам нашколо?Наместо,професорке може ли да одам на место. :|
   
  На foreverMATH, Sara123, Princess.S и 2 други им се допаѓа ова.
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.932
  Допаѓања:
  3.526
  Од дамна беше ова но ајде ќе го пишам
  Седиме на час по биологија и една другарка одговара за излачување
  Наставничката:Што се излачува преку устата
  Другаркава се чуди и еден тотално откачен другар и шепка : Мочка
  И другаркава кажува несвесно мочка и сите кога почнавме на глас да се смееме :D

  Наставничката по македонски : Имам вирус во звучникот :D
   
  На alexa_dimoska, foreverMATH, Alesii и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.879
   
  На gr8 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  22
  На историја :
  - Кој го основал Карпошовото востание?
  - Скендер бег! ХАХАХАХАХАХХА
   
  На Sara123, Elenuskaa и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 7. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Проф: Зошто не кажавте дека Дарко е отсутен?
  Ученик: Ам не го видовме професорке
  Проф: Како да го видите кога не е тука!? :D :D :D
   
  На foreverMATH, Sara123, Boka.A и 4 други им се допаѓа ова.
 8. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  239
  Се сетив и на уште еден :D
  Ученик: ...... и така Крали Марко си го јавал коњот и некој го мавнал по главата и паднал.....
  Проф: Со што го мавнале?????
  Ученик :Паааааа....... со чорап :D :D :D
   
  На AnaKlarc и Gi.ir.ll им се допаѓа ова.
 9. LaRuz

  LaRuz Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  prv cas sabajle vleguva prof. po geografija ide i se lupna vo skafot se vrti i mu vika izvini :D
   
  На alexa_dimoska, Quuen, narcis98 и 9 други им се допаѓа ова.
 10. viku

  viku Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  151
  од речникот на син ми:
  1. четврток.............чветрток
  2. шпагети..............пажгети
  3. печурка..............печкура
  4. температура.........пентура
  5. она што се врти.....вртенето
  6. мама Виолета.......Оливета
  .....и мн други
   
  На Elenuskaa и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 11. viku

  viku Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  151
  на час по филозофија во средно:

  проф. „деца, знајте што е кочина?“
  ние „неееее“
  проф. „пааа, како да ви кажам, кочина ви е, ...., кочина ви е......
  кочина ви е гулабарник за свињи!!!!
   
  На MaryAntoaneta, Vladus, princess11ska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  21
  1.запалена вода.
  2. едноо,двее...и се натакај до три.
  3.е од кај знаеш дека те видел кога рацете ти биле у џеб?
  4.слушај ја логичноства
  5.одам одам...коа глеам сум застанала.
  6.ја пешки она на штикли.
  7. си одам ја боса на штикли.
  8.америко-американските војни.
  9.округли коцки
  10.ај ќе играме шах на мали голчиња?
  11.изгаси ја ламбата оти ништо не те слушам...
  12.НЕ ПЛАНИРАМ ДА СЕ ДЕРААААААААААААМ !!!
  13.другата година,здравје ваа година...
  14.келавиот со плавата коса


  и уше многу се ама не ми текнуат сеа...:D
   
  На foreverMATH, AnaKlarc, Angelesss и 5 други им се допаѓа ова.
 13. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.932
  Допаѓања:
  3.526
  Наставникот по историја : Во блиска иднина на минатиот век :D
   
  На ariela09 и Vladus им се допаѓа ова.
 14. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Абе сеmафорот свири да за слу[нат глувите кога да поминат :D
   
  На Alesii, MarchelineAmaru и StarSky им се допаѓа ова.
 15. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  свастика е кукест к*р(крст) проф. по историја
  кога сум била бајааги мала: мама: princessofthedark што слушаш ти? Јас: ментал (метал)
  кепач-кечап
  маНгарин-маргарин и друго не ми текнува :)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ubavko

  ubavko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  TI SI ROGINAL NA MENE :D
   
  На narcis98 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  :D :rofl: :D :rofl:
   
 18. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.873
  Допаѓања:
  3.859
  Пол:
  Женски
  Што е паразитизам? - епаа..паразитизам е кога паразит и домаќин. (точка) :D
   
  На MarchelineAmaru и zapcencee им се допаѓа ова.
 19. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  :D :D ова нешто по биологија? :rofl: :rofl:
   
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.341
  Пол:
  Женски
  Сестра ми наместо ЧЕКАЈТЕ МЕ викаше ЧЕКАЈМЕ ТЕ :D
  Една другарка место таксена марка - максена тарка
  ко ќе ми текне ќе припишам
   
  На Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.