Бисери

Дискусија во 'Насмевка' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  268
  на факс, беше 11:55 часот (бидејќи предавањата беа по 2 часа, имавме по 10 мин пауза)...
  професорот: Ова беше се за Теоријата на изборот на потрошувачот (го заврши делот за кој ни зборуваше). Што следува сега (кое поглавје)?
  ние сите на глас: ПАУЗА !!!
  :lol: :lol: :lol:
   
 2. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
  Бисеров и не е некој бисер, подобро би го нарекла глупост. На факс, на предавање по книжевност учевме за една песна кај што имаше многу описи за нешта кои се состоеле од два дела или пак биле обоени во две бои. Во една од строфите имаше таков опис и професоров го спореди со боите на шарена крава ( демек кравава била симбол на природата) и сега објаснува дека најчесто сите природни нешта биле двобојни, па така и кравите биле шарени и дека многу ретко било да се види крава во една боја. И јас така несвесно, занесена, да не закаснам, се исилив и му викам : Јас имам видено крава во една боја! ко демек кој знае што е да видиш крава, ко некое чудо да сум видела и ми текна што направив, а тој ми вика: Добро, добро има и такви крави. Леле ми идеше да се земам и да се фрлам од некаде, се изрезилив.
   
  На Sara123, MarchelineAmaru и StarSky им се допаѓа ова.
 3. Paranormal

  Paranormal Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  17
  А јас на одмор со дечко ми у Охрид и отидовме во ресторан и јас му велам на него дека немам кредит на телефонот и во тој момент доаѓа келнерот и вика повелете и јас онака како од пушка ве молам две порции кредит и дечкото само Молам???? и онака една фаца направи хихихи а дечко ми се сваља од смеење.... :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На just me, sofiiija, Didi-13 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. LadyStyle

  LadyStyle Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  120
  У парк на тој што продава пуканки:
  Ај едни купанки од 10 ден.
  И овој:За купање када ќе си земиш :D
   
  На alexa_dimoska, narcis98, sofiiija и 5 други им се допаѓа ова.
 5. ubavko

  ubavko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Doktorke ke ima nesto grafis za mene :D :rofl: :rofl: :D
   
 6. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. Eli-sweety

  Eli-sweety Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  14
  На први час по историја
  раскажува сокласничката.... Студентската војна(наместо Студената).... Јуриј Гагарин се КАЧИЛ во вселената. :D :D :D

  Игравме карти и ѕвони телефонот и братучетка ми наместо АЛО... ЕДЕН :D :D :D

  На час по биологија
  Наука за ткивата.... ткивологија :lol:
   
  На just me, Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.726
  Допаѓања:
  5.142
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На zapcencee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  МаСКимално-МаКСимално ова во брзање
   
 10. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  :D :D :D
   
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  еден школски за една школска:
  -леле ане ама мрсна коса,сигурно користиш шампон брилијант.... :D :D :D


  друг школски му вика на едно друго дете:
  -море кога ќе се врте црквата?
  а ова:
  -кога ќе бидиш во топ кондиција!! :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sexy-bitch

  sexy-bitch Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  14
  ова е малку од поодамна.правиме муабет со сестра ми и татко ми како да ја затоплуваме детската соба дали со печка или со радијатор и татко ми вели :
  -подобро е со печка оти радијаторот не грее многу а троши многу струја
  а пак сестра ми вели
  -е добро бе тато од каде ќе знаат во евн дека се грееме на радијатор
  :D :D :D
   
  На foreverMATH, Alesii, Sara123 и 6 други им се допаѓа ова.
 13. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.465
  Еден другар од основно одговараше по општество во 4одд и вели : Најголема котлина во Македонија е Португалија ( наместо Пелагонија) :D
   
  На alexa_dimoska, mileystar и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 14. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.959
  Допаѓања:
  3.828
  ако не го знаеш пинот на телефонот,запиши си го во именик и немора да го памтиш :D
   
  На Alesii, meruska и EVA19 им се допаѓа ова.
 15. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  на дечко ми:
  -леле срце те изедило брунка на обравчето!(комарец) :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.867
  Јас вчера со другарките се расприкажав и кажував за еден што работи во Снупи ресторанот. И наместо да речам Келнер во Снупи реков Снупи во келнер :D И им викам, ме слушнавте шо кажав? :D :D
   
 17. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  21
  воа се некои мои киксови од брзо зборење :D
  -кусиче на блузи ракави
  -место цигарите тераат на сер*ње...цигарите пушат на сер*ње
  -види го џамон шо седнал на човекот.
  - X- коа ќе снимаме?
  Y-незнам...ај у петок?
  X-чекај бе...петок шо сме?
  -место зборувај,јас те слушам...слушај,јас те зборувам.
  -влегува брат ми во продавница да си купи кифла,на келнерката и ги става парите на шанкот и нарачуе ПАРИ !!! :D
  -две кила кило.


  и моментално толку ми текнуваат. :D
   
  На Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 18. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.959
  Допаѓања:
  3.828
  Ова од дамна беше ама сеуште се сеќавам.Одам да купам бурек со месо,влегувам и му викам на продавачот
  -Четвртинка бурек со бурек
   
  На just me му/ѝ се допаѓа ова.
 19. miamateva

  miamateva Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2010
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  21
  HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAH
   
 20. martinuska

  martinuska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  3.095
  Допаѓања:
  3.744
  Си се возам денеска во автобус и кај Охис се качуваат еден куп луѓе.
  А апаратчето за куцање карти не работеше.
  И шоферов ги кине картите и доаѓаат две жени.

  Жена 1 : Мајсторе не работи?

  Шоферотт : Не

  Жена 2 : Леле мајсторе не чука ова?

  Жена 1 : Е добро де што ако ти ја скини?

  Жена 2 : Е како да ми ја кини? Сакав да ја чукнам.

  Жена 1 : И јас сакам да се чукам ама нема.


  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: колку сакав да се смеам ама ми беше незгодно во фаца ке им се смеев :lol: :lol: :lol:
   
  На Alesii и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.