1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бисери

Дискусија во 'Насмевка' започната од magic, 10 декември 2009.

  1. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Кога одев да купам ѓевреци за мене и за другарка ми :
    Имате варени ѓевреци ?
    - Да, ама има само еден.
    - Епа добро тогаш дајте ми два.
    - Девојче се зезаш ?
    - Оууу извинете... :$
     
    На just me, Sara123, Elennaa и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас : Дајте ми пченка за 70 .
    Продавачката : Пченка со што ?
    Јас: Па со пченка . :rofl: :rofl:
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Ова со гевреците ме потсети кога бевме помали маалските другарки и глупирањето во блиската пекара :D
    Прво прашува едната другарка
    Имате Ѓевречиња?
    Пекарот - Немаме.
    Па веднаш по неа другата другарка не го слушнала прашањето најверојатно и одговорот :D
    А ѓевреци?
    Ова до ден денес уште ме смее :D
     
  4. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Голем лапсуз сум..особено кога пишувам нешто и брзам.Некаде можете да видите нема буква некаде пак цел збор испревртен зависи од расположението :D
    Сега пазам тука да не згрешам нешто :D
    Вчера и викам на една другарка сељани,некако чудно ми дојде,но ајде веќе го кажав :)
     
  5. ubavko

    ubavko Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    mogu se golemi ovie pinkbulive(pitbullive) :) :rofl: :rofl: :)
     
    На MarchelineAmaru и StarSky им се допаѓа ова.
  6. Ferhunde-L

    Ferhunde-L Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2010
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    14
    Мама: еее ма што ти кажа зоки?
    Тато :не сум јас ма :D
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ова на работа, колегата:

    Колега: Повелете.
    Господин: Еспресо и Бонаква.
    Колега: Од кисели води имаме само Добра вода. Може?
    Господин: Ти глув ли си ти реков Бонаква!
    Колега: А ти глув ли си ти реков дека имаме само Добра!?
    Господин: (засрамен) Може.. може..
     
    На Sara123, meruska, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Дајте ми пица со бурек :D
    пијам портокал :D
    дособен кревет :lol: :lol:
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  9. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    офф леле колку бисери имам од ко бев мала

    ко имав 2- 3 годинки не знам точно сум плачела и сум се дерела на глас скршете го телевизорот и извајте го бебето да си поиграм а тоа сум била всушност јас на ленти шо ме снимале :$

    инаку брат ми уште од ко се родив ме некеше и бегаше од мене и мојте стално за да не зближат и стално на брат ми ај седни до бебето и тој ајде со сила и јас еднаш поблиску до него појдов му се доближв и тој се оддалечва оди потаму од троседо јас пак одам тој пак бега и едно време иди до карјо и јас пак исто и брат ми наопаку в кош падна од тросет :lol: и јас дури сум се смеела и сето то снимано на лента и брачет ми ко ке дојдеше стално не тераше да ја пуштиме се газевме од смеа сите освен него (ама сам си го бараше- јас од мала злобна :devil: .. мајтап не сум злобна ама си го бараше :lol: )

    а и ко бев мала сум излегвала од креветче низ решетки навечер ко ке спијат сите и сум одела кај играчките да играм и ко сум потпораснала малку сум си ја заглавила глата :lol: и после сирените ја скршиле решетката мојте за да ме извадат :lol:
     
    На MarchelineAmaru и StarSky им се допаѓа ова.
  10. FortuneTeller.xD

    FortuneTeller.xD Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јули 2010
    Пораки:
    655
    Допаѓања:
    381
    на час по македонси,другарка ми анализира некој извадок од книга: „од неговите солзи се забележаа очи“ :o :rofl: :rofl:

    Сега брзо,мајка ми имаше направено торта и по цел ден ја јадав само неа.. и таа нешто ме „искара“ да нејадам, сум можела шеќераш да станам.. ии добро сега, јас си седам, одверме на време гледам во тортата, и иде баба ми, иначе шеќераш со години наназад ии си позема од тортата.. и мајка ми налутена и вика: „Добро мамо, па и ти сега пред малце јадеше.. внимавај малку на шеќерот.. знам дека ви се јаде,ве разбирам, млади деца сте и се тоа..“
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Summerlover, MarchelineAmaru, Lady-Love и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. son

    son Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    tepalka-petalka

    kako se vikase sendvicot so hot dog? :))))

    imas li poraka za kredit?

    sedi mirna da ne ti gi stavam prstite vo racete(namesto vo kosata:)
     
    На Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  12. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Јас мала:
    коњи - коњови
    шунка - пунка
    кафе - тафе, мафе

    На часот по историја: И така Хуните ја препливале планината Урал...
    На часот по македонски: И тој дел се состои од три текста..

    Ќе ми измерите ли две кила?
    Од што?
    Две кила

    Ене онаа што седи на завесата :D :D

    Има уште многу ама сега не ми текнува :D :D
     
    На MarchelineAmaru и StarSky им се допаѓа ова.
  13. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    хаха...кога бев мала докторката ме прашува од каде пијам вода...дали е од некоја чешма каде што извира и донасаме или пак од бунар....и јас мала како мала и викам па пијам јас вода и од шише и од чаша...и сега кога ке отидам кај неа ми текнува на тоа..хаха...инаку има уште бисери ама друг пат ке ги пишам сега ми се спие... :* :lol:
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    на час по географија
    -проф Која река тече под мостот на Вардар?
    -ученик Вардар
    -проф Сигурен си?
    -ученик ООооо не грешка сум, Треска де се збунив :D

    Исто на час по географија, истакнато карта на Африка, и профосорката ја прашува најмутавата уленичка некое прашање и оваа ќути, и професоркава и објаснува тоа е јужно, оваа уште ќути, и и вика покажи ми ги страните на светот и оваа почна да врти со раката во круг и вика на брзинка исток запад север југ, и на крај професорката и вика покажи ми ја Африка и девојчево се избаци, само момент да ја најдам каде беше :D ЛОЛ!

    Другарка: седиме кај неа негде после Нова Година, и снема стуја и запаливме свеќи и седиме така пиеме кафе, и оваа се избацува ееееј сеа да не ми беа расипани сијаличките ( а сијаличките од елката и прегореа) ќе ни светеа додека нема струја.... хахаххаха
     
    На Summerlover, Lilly8, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Тато на дедо: И сега по пат полека, немој да ја јуриш колана...
    Баба: Тој не ја јурит колана, тој мене ме јурит! :rofl:

    И како што има ДИгитрон (калкулатор) за мене како мала постоеше и ДИгитара. :D :D

    Температура-Тампаратумпара :rofl: Ако се сетам на некои други ќе ви пишам :D :D :D
     
    На martinuska, MarchelineAmaru и FortuneTeller.xD им се допаѓа ова.
  16. katakomba24

    katakomba24 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    533
    Мене еден брачед на профил на фб наместо да ми напише срц тој дрц... колку се имам смеено :lol: А за други лапсузи и не ми текнува баш во моментов....
     
    На alexa_dimoska и Hopeful им се допаѓа ова.
  17. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Ехе, ги имам мноогу и тоа не само мои, ама ај неколку ќе издвојам.

    Во осмо земавме списание Наш Свет и неколку деца од класот го читавме заедно. И сега да видам што постери ќе има во другиот број и гледам има подарок-џебен календар. И не знам што ми стана важно реков: На Сара и треба џебен календар да не се изгуби случајно. И си продолжувам да читам како ништо да не сум кажала, а сите ме гледаат збунети и ми викаат „Е што кажа сега!“, а ја си повторувам и на крај кога сфатив што сум кажала се згазив од смеење.

    После тоа бевме на музичко и пеевме ( а јас немам појма од пеење и ептен тивко пеев ) и откако завршивме со пеењето на другарка ми и реков : Ми ја слушна ли фацата? :^) И другарка ми кога зема да се смее, не исфрлија од час заради тоа.

    Нашата класна му вика на соученикот: Затвори ги очите кога зеваш - наместо затвори ја устата кога зеваш.
    По граѓанско учевме за сиромашни семејства и глад и јас почнав да зборувам како има многу луѓе што умреле од глад, а таа ми вика: Е како не од глад сигурно не умреле, ај донеси ми тука некој што умрел од глад. И ние сите ја погледнавме чудно, женава се усрами и почна нова тема.
    И наставничката по хемија беше многу уморна и вика: Деца ќе се качам горе. ( а училницата е на најгорниот спрат) и еден ученик вика: На кров ќе се качите наставничке?
     
    На Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
  18. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Еднаш отидовме со другарка ми во шопинг,ама во друг град.И така се шетаме,разгледувавме и влеговме во еден бутик.
    Јас влегов во просторијата за пресоблекување и почнувам да се соблекувам :D Арно ама се потпрев на ѕидот,а тоа уствари било лесно потпрено дрво :D и во тој момент некако падна завесата :D :$
    Ама за среќа немаше никој друг во бутикот освен продавачката :) а и бевме во друг град :D
    И ден денес се насмевнувам кога се присетам :)
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Во средно медицинско одговара една школска е еве го дијалогот:
    проф: Марија кажи ми кои се формите на полутечни лекови и како се употребуваат
    ученичка: Па тука спаѓаат масти,пасти сапуни,креми... и се за per os terapija (per od значи преку уста)
    проф: Ти да јадеш сапун,не јас !!!
    хахахаххахаха
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  20. HappyLady15

    HappyLady15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    проф. по историја ми вика:"ти девојце уцис историја или спански?? - и јас и викам:уцам историја на спански ; кога бев 6 одд ја обработувавме Вујко Вања и наставницката ми вика ај кажи ми кој е тој и ја и викам :vujko vanja bil vujkoi na vanja и усте мн вакви глупости имам казано ама сеа не ми текнуваат :)
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.