Бисери

Дискусија во 'Насмевка' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Кога одев да купам ѓевреци за мене и за другарка ми :
  Имате варени ѓевреци ?
  - Да, ама има само еден.
  - Епа добро тогаш дајте ми два.
  - Девојче се зезаш ?
  - Оууу извинете... :$
   
  На just me, Sara123, Elennaa и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас : Дајте ми пченка за 70 .
  Продавачката : Пченка со што ?
  Јас: Па со пченка . :rofl: :rofl:
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.867
  Ова со гевреците ме потсети кога бевме помали маалските другарки и глупирањето во блиската пекара :D
  Прво прашува едната другарка
  Имате Ѓевречиња?
  Пекарот - Немаме.
  Па веднаш по неа другата другарка не го слушнала прашањето најверојатно и одговорот :D
  А ѓевреци?
  Ова до ден денес уште ме смее :D
   
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  2.959
  Допаѓања:
  3.828
  Голем лапсуз сум..особено кога пишувам нешто и брзам.Некаде можете да видите нема буква некаде пак цел збор испревртен зависи од расположението :D
  Сега пазам тука да не згрешам нешто :D
  Вчера и викам на една другарка сељани,некако чудно ми дојде,но ајде веќе го кажав :)
   
 5. ubavko

  ubavko Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  mogu se golemi ovie pinkbulive(pitbullive) :) :rofl: :rofl: :)
   
  На MarchelineAmaru и StarSky им се допаѓа ова.
 6. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Мама: еее ма што ти кажа зоки?
  Тато :не сум јас ма :D
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.485
  Ова на работа, колегата:

  Колега: Повелете.
  Господин: Еспресо и Бонаква.
  Колега: Од кисели води имаме само Добра вода. Може?
  Господин: Ти глув ли си ти реков Бонаква!
  Колега: А ти глув ли си ти реков дека имаме само Добра!?
  Господин: (засрамен) Може.. може..
   
  На Sara123, meruska, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
 8. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  84
  Дајте ми пица со бурек :D
  пијам портокал :D
  дособен кревет :lol: :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  офф леле колку бисери имам од ко бев мала

  ко имав 2- 3 годинки не знам точно сум плачела и сум се дерела на глас скршете го телевизорот и извајте го бебето да си поиграм а тоа сум била всушност јас на ленти шо ме снимале :$

  инаку брат ми уште од ко се родив ме некеше и бегаше од мене и мојте стално за да не зближат и стално на брат ми ај седни до бебето и тој ајде со сила и јас еднаш поблиску до него појдов му се доближв и тој се оддалечва оди потаму од троседо јас пак одам тој пак бега и едно време иди до карјо и јас пак исто и брат ми наопаку в кош падна од тросет :lol: и јас дури сум се смеела и сето то снимано на лента и брачет ми ко ке дојдеше стално не тераше да ја пуштиме се газевме од смеа сите освен него (ама сам си го бараше- јас од мала злобна :devil: .. мајтап не сум злобна ама си го бараше :lol: )

  а и ко бев мала сум излегвала од креветче низ решетки навечер ко ке спијат сите и сум одела кај играчките да играм и ко сум потпораснала малку сум си ја заглавила глата :lol: и после сирените ја скршиле решетката мојте за да ме извадат :lol:
   
  На MarchelineAmaru и StarSky им се допаѓа ова.
 10. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  на час по македонси,другарка ми анализира некој извадок од книга: „од неговите солзи се забележаа очи“ :o :rofl: :rofl:

  Сега брзо,мајка ми имаше направено торта и по цел ден ја јадав само неа.. и таа нешто ме „искара“ да нејадам, сум можела шеќераш да станам.. ии добро сега, јас си седам, одверме на време гледам во тортата, и иде баба ми, иначе шеќераш со години наназад ии си позема од тортата.. и мајка ми налутена и вика: „Добро мамо, па и ти сега пред малце јадеше.. внимавај малку на шеќерот.. знам дека ви се јаде,ве разбирам, млади деца сте и се тоа..“
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Summerlover, MarchelineAmaru, Lady-Love и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. son

  son Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  tepalka-petalka

  kako se vikase sendvicot so hot dog? :))))

  imas li poraka za kredit?

  sedi mirna da ne ti gi stavam prstite vo racete(namesto vo kosata:)
   
  На Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 12. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Јас мала:
  коњи - коњови
  шунка - пунка
  кафе - тафе, мафе

  На часот по историја: И така Хуните ја препливале планината Урал...
  На часот по македонски: И тој дел се состои од три текста..

  Ќе ми измерите ли две кила?
  Од што?
  Две кила

  Ене онаа што седи на завесата :D :D

  Има уште многу ама сега не ми текнува :D :D
   
  На MarchelineAmaru и StarSky им се допаѓа ова.
 13. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  285
  Пол:
  Женски
  хаха...кога бев мала докторката ме прашува од каде пијам вода...дали е од некоја чешма каде што извира и донасаме или пак од бунар....и јас мала како мала и викам па пијам јас вода и од шише и од чаша...и сега кога ке отидам кај неа ми текнува на тоа..хаха...инаку има уште бисери ама друг пат ке ги пишам сега ми се спие... :* :lol:
   
 14. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.022
  на час по географија
  -проф Која река тече под мостот на Вардар?
  -ученик Вардар
  -проф Сигурен си?
  -ученик ООооо не грешка сум, Треска де се збунив :D

  Исто на час по географија, истакнато карта на Африка, и профосорката ја прашува најмутавата уленичка некое прашање и оваа ќути, и професоркава и објаснува тоа е јужно, оваа уште ќути, и и вика покажи ми ги страните на светот и оваа почна да врти со раката во круг и вика на брзинка исток запад север југ, и на крај професорката и вика покажи ми ја Африка и девојчево се избаци, само момент да ја најдам каде беше :D ЛОЛ!

  Другарка: седиме кај неа негде после Нова Година, и снема стуја и запаливме свеќи и седиме така пиеме кафе, и оваа се избацува ееееј сеа да не ми беа расипани сијаличките ( а сијаличките од елката и прегореа) ќе ни светеа додека нема струја.... хахаххаха
   
  На Summerlover, Lilly8, MarchelineAmaru и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Тато на дедо: И сега по пат полека, немој да ја јуриш колана...
  Баба: Тој не ја јурит колана, тој мене ме јурит! :rofl:

  И како што има ДИгитрон (калкулатор) за мене како мала постоеше и ДИгитара. :D :D

  Температура-Тампаратумпара :rofl: Ако се сетам на некои други ќе ви пишам :D :D :D
   
  На martinuska, MarchelineAmaru и FortuneTeller.xD им се допаѓа ова.
 16. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Мене еден брачед на профил на фб наместо да ми напише срц тој дрц... колку се имам смеено :lol: А за други лапсузи и не ми текнува баш во моментов....
   
  На alexa_dimoska и Hopeful им се допаѓа ова.
 17. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Ехе, ги имам мноогу и тоа не само мои, ама ај неколку ќе издвојам.

  Во осмо земавме списание Наш Свет и неколку деца од класот го читавме заедно. И сега да видам што постери ќе има во другиот број и гледам има подарок-џебен календар. И не знам што ми стана важно реков: На Сара и треба џебен календар да не се изгуби случајно. И си продолжувам да читам како ништо да не сум кажала, а сите ме гледаат збунети и ми викаат „Е што кажа сега!“, а ја си повторувам и на крај кога сфатив што сум кажала се згазив од смеење.

  После тоа бевме на музичко и пеевме ( а јас немам појма од пеење и ептен тивко пеев ) и откако завршивме со пеењето на другарка ми и реков : Ми ја слушна ли фацата? :^) И другарка ми кога зема да се смее, не исфрлија од час заради тоа.

  Нашата класна му вика на соученикот: Затвори ги очите кога зеваш - наместо затвори ја устата кога зеваш.
  По граѓанско учевме за сиромашни семејства и глад и јас почнав да зборувам како има многу луѓе што умреле од глад, а таа ми вика: Е како не од глад сигурно не умреле, ај донеси ми тука некој што умрел од глад. И ние сите ја погледнавме чудно, женава се усрами и почна нова тема.
  И наставничката по хемија беше многу уморна и вика: Деца ќе се качам горе. ( а училницата е на најгорниот спрат) и еден ученик вика: На кров ќе се качите наставничке?
   
  На Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 18. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  969
  Пол:
  Женски
  Еднаш отидовме со другарка ми во шопинг,ама во друг град.И така се шетаме,разгледувавме и влеговме во еден бутик.
  Јас влегов во просторијата за пресоблекување и почнувам да се соблекувам :D Арно ама се потпрев на ѕидот,а тоа уствари било лесно потпрено дрво :D и во тој момент некако падна завесата :D :$
  Ама за среќа немаше никој друг во бутикот освен продавачката :) а и бевме во друг град :D
  И ден денес се насмевнувам кога се присетам :)
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  230
  Во средно медицинско одговара една школска е еве го дијалогот:
  проф: Марија кажи ми кои се формите на полутечни лекови и како се употребуваат
  ученичка: Па тука спаѓаат масти,пасти сапуни,креми... и се за per os terapija (per od значи преку уста)
  проф: Ти да јадеш сапун,не јас !!!
  хахахаххахаха
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. HappyLady15

  HappyLady15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  проф. по историја ми вика:"ти девојце уцис историја или спански?? - и јас и викам:уцам историја на спански ; кога бев 6 одд ја обработувавме Вујко Вања и наставницката ми вика ај кажи ми кој е тој и ја и викам :vujko vanja bil vujkoi na vanja и усте мн вакви глупости имам казано ама сеа не ми текнуваат :)
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.