Бисери

Дискусија во 'Насмевка' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  17.134
  Пол:
  Женски
  Денешен кикс : Го прашував мм што сака за ручек стек или ЧОРАПЧИЊА (facepalm) ќебапчиња мислев :rofl:
   
  На Different7, YoungandBeautiful, ♡BuBaLe♡ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Rock\m/girl

  Rock\m/girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2016
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  92
  Пол:
  Женски
  Ја на брат ми: Затвори фрижидерот ќе се излади (facepalm)
   
  На hermosa и Arthur им се допаѓа ова.
 3. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.380
  Допаѓања:
  29.408
  Пол:
  Женски
  Седиме со дедо ми, и ми вика : Каде го остави тоа КАНТАЊОНОТ? И јас цела збунета, одвај да разберам дека сакал да каже КАНТАРИОН :D Леле уште се смеам :rofl:
   
  На alexa_dimoska и Arthur им се допаѓа ова.
 4. krofnicka27

  krofnicka27 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2016
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  7.875
  Пол:
  Женски
  Имам постара комшивка која е од Русија и веќе којзнае колку години е тука, ама никако да научи убаво македонски. И денеска одам во продавница и ја начекувам неа и и вели на продавачката "Има sprite во тегла?" И продавачката зачудена цела, мене ми иде да се изнасмеам.. И дури се разбраа дека мисли на лименка.... :rofl::rofl:
   
  На flawless_, CrazyGirl15, Ники. и 5 други им се допаѓа ова.
 5. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.809
  Допаѓања:
  25.506
  Работев во еден ресторан, и доаѓаа еден млад пар Турци, со малото. Многу фини луѓе. Не збореа нашки многу добро, оти нели од Турција.
  Секој ден пиеја чај, и нивното омилено - кроасан со срање...овааа сирење де.:rofl::rofl::rofl:

  Првиот пат кога ми кажаа, муцкава си ја изгризав да не пукнам од смеење, а понатака симпатично ми стана и ми беше жал, оти ми беше срам да им кажам т.е. не знаев како да им објаснам.

  На крај, се оправија. После тоа јадеа кроасан со сРње.:D
   
  На flawless_, CrazyGirl15, Ники. и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.509
  Пол:
  Женски
  Еј мамо знаеш дека онаа си ја скршила водата(ногата)?:clap:
   
  На CrazyGirl15 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.509
  Пол:
  Женски
  М:има чај ?
  Ј:да има од нане и од (шумски)морски плодови :clap:
  M:не знам веќе шо да ти кажам....
  Ј::rofl:
  J=јас
  М=мама;)
   
  На CrazyGirl15 и hermosa им се допаѓа ова.
 8. Elinora

  Elinora Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  426
  Пол:
  Женски
  Хахахахахахахаха најјак! :rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На ilyan и Arthur им се допаѓа ова.
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.099
  Допаѓања:
  17.215
  Пол:
  Женски
  На англиски курс порано место feather кажав педер не знам од кај ми текна...
  Другарка една во Тренд нарача кока кола од лимон.. и така
   
  На CrazyGirl15 и Arthur им се допаѓа ова.
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  17.134
  Пол:
  Женски
  Бев да купам цигари , ама ги немаше тие што ги пушам и и викам на продавачката дај ми вест тие црни со црвено ( вестот се скроз црни , марлборо се црно со црвено :drunk: ) , ме гледа женава и вика мислиш вест црно компакт ? Викам не , тие со црвено , црна кутија со црвено :?: . Ама тие се марлборо и ми покажува кутија :wasntme: . Пропаднав :$ . Оф викам да марлборо , не знам зошто се вест ги викам (facepalm) и збришав со брзина на светлината :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.249
  Допаѓања:
  20.533
  Пол:
  Женски
  На канал 5 кога играше серијата Величествениот, во најавите коа ќе лупнеа “Величенствениот”!
   
  На Kimberly11, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.
 12. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  2.761
  Допаѓања:
  13.438
  Пол:
  Женски
  Седев со мајка ми и и реков чекај малце да се чујам со министерот. И она ми вика со кој? :rofl: Со инструкторот де. Не знам од кај ми дојде министер да кажам..
   
  На Bitter-Sweet и flawless_ им се допаѓа ова.
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.326
  Допаѓања:
  17.134
  Пол:
  Женски
  До карантинов е :rofl: кај и да е , од фрижидер ќе излезе:rofl: .

  Да не бидам офтопик .

  Пред некој ден , имавме мајстор за врата дома , фамилија ми е човекот , и ме прашува :
  - Како сте по дома ?
  Јас како од пушка :
  - Одлична е вратата , и многу брзо бидна готова :)

  Човекот ми вика :
  - Абе внучке , вие како сте , вратата како врата , убава ќе биде каква може да биде , кога таква ја нарачавте :D .
  Му одговорив и ме снема со брзина на светлината :rofl: .
   
  На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.