Бисери

Дискусија во 'Насмевка' започната од magic, 10 декември 2009.

 1. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Бев помала.. 5то, 6то оделение. Прва симатија, прва љубов.. Деца |( кај одеше тој, секаде бев и јас..
  Еднаш беше кај мене тука во маало.. и како што седеше он на клупа ја да седнам до него паднав точно пред него колку што сум долга и широка :wasntme: :D Зини земјо голтни ме, Отвори уста и лапни ме ! :D :D
   
  На Sara123 и StarSky им се допаѓа ова.
 2. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Еднаш бев со мајка ми татко ми и брат ми во шопинг. И влеговме во еден бутик ама се качивме на горниот спрат. Гледавме што гледавме и сега да слезиме долу... Татко ми пред мене мајка ми зад мене, јас промашив една скала и по кратка постапка слегов долу. Цел бутик се ѕвереше во мене а јас засрамена не знаев што да правам. :$ :$ Ми дадоа вода со шеќер, ме седнаа на едно столче... И ден денес ми естрав да се качам горе во тој бутик... :lol:
   
  На Sara123 и StarSky им се допаѓа ова.
 3. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  234
  Пол:
  Женски
  Бидејќи една моја другарка на час по техничко џвакаше мастика и наставникот и рече:
  Плукни ја мастиката в уста наместо в корпа
  :rofl: :lol:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.052
  Допаѓања:
  8.614
  Езеро-езериња :D :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  228
  Јас еднаш наместо да кажам денес е Цветници,јас реков денес е Цветковци :D :D :D
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 6. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  532
  Ме буди денес брат ми, а јас: Ај ти пробај машина да крениш да видиш колку е тешко... :rofl:
   
  На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
 7. BlueEye

  BlueEye Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2010
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  29
  bracedami praese svadba i sea idi na gosti ja prsvame abe kolku luge ne vi dojdoja
  i bracedami abe imase mnogu a i mnogu umrea i ne dojdoja :D
   
  На Sara123 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 8. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.331
  Допаѓања:
  12.034
  проф. по историја: Кој го основал КАРПОШОВОТО Востание?
  Х: Скендер Бег. :D :D :D :D
   
 9. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  92
  Како мала ме пратија во продавница по Кристал маргарин и јас на продавачката и викам:Може ли Крастав маргарин :lol:

  Татко ми:Лелел колку е жешко тука
  Јас:Па уклучи ја климата ако ти жеже
  Тој:И утре ли ќе биде вака жешко викаш? :rofl:
   
  На alexa_dimoska, Hopeful, Alesii и 2 други им се допаѓа ова.
 10. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  625
  еднаш јас во прилеп и си ја заборавив здраствената книшка и требаше да ми ја прата по автобус.....а јас никогаш се немав возено во автобус и немав чекано на автобуска и немам поима како одат тиа автобусите....
  и јас си спијам така фино и звоне тел и татко ми:
  -стани да одиш на автобуска ти ја пратив книшката треба да ја земиш од автобусот што пишеТРАНСКОП(мислам беше)!!!!
  и јас аха и пак си легнав.....и после неко време станувам и викам леле од кој автобус требаше да ја земам книшката и одам со такси на втобуска и барам автобус ЈАСТОК!!!!!и таа на шалтерот ми вика моме ти уште ли спииш......јас кома неам поима каде сум како се вика автобусот......глупости ми се исмеаа после и шоферот и таа на шалтерот.... :D :D :D
   
  На Sara123, MarchelineAmaru, LightOFF и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
  Воспитувачка: Како се викаат луѓето што живеат во Америка.
  Дете: Па јас имам другарка во Америка се вика Лана

  Проф.: Раскажими за Хитлер
  Ученичка: ................ и така Хитлер сам се самоуби

  Проф.: Кажи ми за војната. Каква беше војната?
  Ученичка: Многу страшна

  Ученик: Професоре ме удираат од позади со ластици...
  Проф.: Дајте ги ваму ластиците!

  Воспитувачка: Ќе ги наброиш ли народите кои ги знаеш?
  Дете: Ќе ги набројам. Еден, два три...
  :rofl: :rofl: :rofl: има уште ама мака ми е да пишувам оти ладно ми студи
   
  На Westlife, Alesii, MarchelineAmaru и 2 други им се допаѓа ова.
 12. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  339
   
 13. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  401
  na cas po istorija...
  nastavnickata: Trajce kako se vikal konjot na Aleksandar Makedonski??
  Trajce:Paa..... Marko
  cel klas pagja od smeenje :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

  Vo avtobus:

  se kacuva edna zena ( verojatno za prv pat u avtobus) i vozacov ceka da kupi karta zenava, a ovaa se navednuva so muckata do aparatot za kucnuvanje na kartite i mu vika do aerodrom ke ve molam!!!! :tmi: :tmi:
  cel avtobus so solzi se smeese mislam :D :D :D :D
   
  На Alesii, Sara123, girl-in-love и 4 други им се допаѓа ова.
 14. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  339
  професор по македонски во средно прашува за отсутни..
  -кои се отсутни нека се јават :D :D :D :D
   
  На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.464
   
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  267
  како мала мајка ми ме прати во продавница да купувам киселина. и јас додека да стигнам си викам себеси “киселина, киселина, киселина...“ да не заборавам. скокав од среќна, не заборавив, купив... се вратив дома, но наместо киселина варикин сум купела |( :D :D (не можев да ги разликувам, не знаев која е во жолто а која во бело шишенце :tmi: )
   
 17. CrAzYShAkA

  CrAzYShAkA Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  65
  па вакаа бевме мислам 8 одд. и на час по географија влезе порфесорката и вика на една другарка ај сто се смееш пред карта збори за африка и ова кутии кутии и после неколку минути и вика а да ве прашам наставничке и оваа кажи далии во африка учат за нас и кога почна цел клас да се смее на глас и оваа и вика седи на местоо кец хахахха
   
  На Alesii, Sara123, martinuska и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 18. inuska

  inuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Денес во школо Даниел вака се изрази...

  Музичко: Наредниот час сите ќе седите по азбучен ред.
  Даниел: А може по број на дневник?
  Музичко: А што мислиш ти, во дневникот ве ределе на среќа :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На Summerlover, Sara123, meruska и 3 други им се допаѓа ова.
 19. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  1.089
  Пол:
  Женски
  Неодамна со другарка ми требаше да отидеме до една жена, да однесеме нешто. Таа жена има синови кои имаат кафич во нашиот град. Уште кога кренавме и кажав на другарка ми дека нејзините синови го држат тој и тој кафич. Ама изгледа нејзе од едното уво и влезе а од другото и излезе, бидејќи кога отидовме и низ муабет жената не праша дали излегуваме во тој кафич а другарка ми како топ: Ма нее ние не излегуваме таму, многу е глупаво :D :rofl:
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 20. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.764
  Разговор на две мои другарки во црква

  Д 1- Пу да ти е**м свеќите глупави, не се палат.

  Д 2- Ееее полека ма , пи*** ти мајчина у црква не се пцува.

  ахахахаха ова ме потсетува на „ Зајакот му рекол на магарето имаш големи уши “ :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На alexa_dimoska, martinuska, Alesii и 7 други им се допаѓа ова.