1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бифшите како пријатели?

Дискусија во 'Канта' започната од sandra.92, 9 јуни 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sandra.92

  sandra.92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2012
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  7
  Многу ме интересира, какво е вашето мислење и искуство на оваа тема. Искрено јас немаше да го пишам ова ако не ми се јавеше пред некој ден еден мој многу добар другар, кој случајно ми е и бифши, и мортус пијан да ми изразува љубов, па се запрашав..Дали може да постои пријателство со бифшите дечковци (или девојки) ? Како е тоа од нивна страна, дали ние ги повредуваме со тоа што сакаме да сме со нив но не во љубовна врска, или пак се надеваат дека можеби на крајот ние сепак ќе им се вратиме? Дали во тој случај ние треба или не треба да се дружиме со нив? Искрено јас многу го сакам мојот другар, но се мислам да прекинам да комуницирам со него само од проста причина што не сакам да го залажувам, и тој надевајќи се на нешто со мене, да си ги пропушта шансите на други места. Што мислите? :^)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  61.960
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.