1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Блиску до изневера

Дискусија во 'Врски' започната од enca.69, 31 јануари 2010.

  1. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Srcka tvoj zivot, tvoj izbor.Ti sama odlucuvas,pravis i posle mu ja mislis.Pravi sto ke pravis samo bidi sepak pretpazliva.Aj pa ke kazuvas dali imalo nesto so peacot ili ne ;)
     
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Mene samo mi e strav da ne doznae decko ti :? Ako ke ispadne nesto so pejacot, pazi samo nikoj da ne doznae za da ne go izgubis deckoto. A da bese nekoj decko na tvoe mesto, nemase ni malku da razmisluva,odma ke se smuvase so nekoja pejacka ako mu se pruzi takva sansa :) Ama zatoa ti ubavo si razmisli :) A zamisli da pomines edna vecer so pejacot i da ti kaze posle deka saka da ima vrska so tebe..Zamisli da se zaljubi stvarno u tebe. :) Pozz i pisi so ke bide.
     
  3. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.786
    Допаѓања:
    131.379
    Ако стварно сакаш - направи го тоа побрзо, и тргни го од глава. Всушност веќе и добро си испланирала.
    И не се замарај со принципи. Знаеш како викаат - никогаш не вели никогаш.
     
  4. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Сакам продолжение на темава ,ако може секако :)
    Што се случи понатаму ?
    Заплет,расплет?
    enca69? :?:
     
  5. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Да, и јас сакам продолжение, ајде апел до Енца :lol:
     
  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Кате кај ја оживеа темава бе :( :(
    Се мразам себеси кога ја читам...изгледам сосема поинаку од вистинската јас...мизерно ми е...просто...ама ете така сум се чуствувала.......
    КОнфузија , збунка пред мажење... :tmi:
    Расплетот беше, голема кавга со дотичната особа, после која тој го избриша неговиот официјален фб, јас го сменив бројот на мобилниот, и толку....незнам дали се каам или не...стварно незнам....
    Инаку пред 2 месеци се сретнавме во еден ресторан и се познавме....помина покрај нас (со колешка бев, која не знае ништо за ова) и ми рече само добровечер и пријатно јадење :| ....јас бев, благо речено изненадена, реков само фала и пријатно....пријатно бе :fubar: ...цццц....ама крајно се збунив и здткав..
    За 10 минути си замина....беше со 3 возрасни големи мажишта :rofl: :rofl:
    Тоа е се...
    п.с. Апел до феминките кои тогаш открија за која личност се работи, да си молчат....ако можеее :(
     
  7. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
    Добро си постапила што си го откачила пеачот и не си го изневерила дечкото :)
    Мислам дека нема потреба од каење бидејќи ако си прифатела да излезеш и се тоа ,можеби ќе дознаел дечкото и немало да бидете повеќе заедно и сега можеби ќе се каеше поради тоа ,а сега ти е убаво.
    Баш ваков завршеток сакав на темава - Среќен крај :)
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека си направила добар избор.....малку се изненадив кога прочитав дека си имала збунка пред мажење...., ама не те осудувам, кај мене немаше такви чувства, може затоа што бев бремена па бев насочена и кон идното мајчинство и кон свадбата...како и да е баш ми е мило што не си го изневерила дечкото (сегашниот сопруг)...Да може да се врати времево, јас би те советувала да ги прекинеш контактите со него и да си се сконцентрираш на свадбата...Поздравче
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Честитам! Поради среќен расплет на околности во кои вклучена беше караница со дотичната особа, ти не заврши како лесна groupie (http://en.wikipedia.org/wiki/Groupie) . Со среќа во бракот и се најдобро
     
  10. Stefanovskaana

    Stefanovskaana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    Zdr moi sakani prijatelki...Kako ste???? vaka sea imav decko odevme 9 meseci pa raskinavme bidejki na mene taka mi tekna mi se zasvigja dr dete...i eve posle nekolku meseci pak se smirivme no megjuvrme jas se muvam so eden dr decko i sea mojot bivsi mi prosti i se smirivme a detevo e mn dobro znaci no jas sepak mn me privlekuva onoj so koj se muvame....So bi me posovetuvale da go izneveram ili ne????plzz help sepak polesno mie koa vie ke mi kazete..pozz ly all
     
  11. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    мој совет е да му кажеш на дечкоти дека ни ти сама незнаеш што сакаш и да го ослободиш од таква особа---каква што си....
    значи да го ослободиш од тебе

    како бе се смируваш со еден се муваш со друг на крај сакаш трет..
     
  12. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
    Кој психо цццц

    Он топик: Зоза ја погоди ко што треба. Ослободи го од тебе
     
  13. Stefanovskaana

    Stefanovskaana Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    No nemozam da go oslobodam od mene bidejki koa ne e do mene mi znaci mnogu on e prviot decko kojsto odam kaj nego oma znaat negovite sekogas me postuva me saka i mi pomaga vo se a mislam deka i jas go sakam ama sepak mi se svogja i eden dr...So nego mislam deka ne bi imala sansi da bidam vo vrska so nego bidejki nekako mie po ozbilen po vozrasen e nezam kako da kaza...spored mene da si ostanam so bivsiot jas mislam t.e so deckomi bidejki dodeka ne bemve zaedno jas sekoj den zalev po nego...fala pozz
    [mod-kirilica:ww96cy0j][/mod-kirilica:ww96cy0j]
     
  14. dalaleylax

    dalaleylax Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки :) со дечко ми сме 4 години во врска, минатото лето беше надвор од државата 4 месеци, и фала богу јас си го дочекав верна. Сега живееме заедно, поточно сме цимери, но веќе подолг период нешто ме мачи. По принцин сум љубоморен тип, но се контролирам немам испади кон него и слично, си чувам се во себе, и плус му давам доста слобода значи дали за излегување само со другари или слично не правам проблем. Некогаш и ми пречи ама па она тотално врзување ко за синџир не ми се допаѓа ама ич. Е вака сега... изгледа тоа си излезе на површина, а можеби и не. Летото кај што работеше беа поголема група деца, и сега, уствари не сега, тоа и од кога се врати тој и пишува на една од колешките(која што исто така има долга врска) и дава лајкови, а мене на пример лајк ми нема дадено(ептен ретко), муабет па на фб и не ни правиме сега кога живееме заедно, а порано ептен слабо пишувавме и така. Значи денеска и ги вртам сликите и си гледам лајкови има давено кај неа, и пишува дури и навечер во 3 саат дури ние двајца пиеме тој и пишува. Веќе од ден на ден станувам се поладна и поладна кон него, а тој дури пред недела дена ми рече дека се загревал као демек јас сум ладната јас не го сакам. Неможам ништо да му кажам, ама многу се нервирам!!! Значи тој досега ми има дадено до знаење дека е принципиелен тип, дури и мислам дека ако ме има изневерено би ми кажал,и би ми рекол "јас те изневерив, сакаш да продолжиме или не" нешто во тој стил. Не би ме болело толку доколку таму само се имат изе*бено отколку сега ова ме уништува. Не сакам да покажам љубомора, од една страна а, од друга сомнеж после толку време поминато заедно. Поздрав
     
  15. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Додека вие 2цата пиете тој пишува со неа ..?! :^) Девојко колку и да не сакаш да му кажеш ке мораш затоа што и сама гледаш дека ладното однесување не влијае на него,а и зависи од тоа колку си била ладна кон него....не мора да му го прашуваш зошто како што туку додека пишува викни го покрај тебе...најди начин да го прекинеш нивниот разговор и да му дадеш до знаење дека треба тебе да ти обрне внимание а не до 3 сатот да разговара со неа. :*
     
  16. Dorothy25

    Dorothy25 Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Ќе го седнеш и убаво ќе му кажеш што ти смета кај него.Тој нека пишува нека има другарки таму пријателки ако му веруваш ок, но пишување во 3 саат НЕ !!! Тоа никако да знаеш да му речеш да му кажеш дека и тој да е на твое место дека ќе се чувствува неубаво, како што се осеќаш ти сега неубаво.Значи најди време и начин да седнете и убаво да разговарате.Поздрав и ти посакувам се најубаво и се надевам ќе не известиш што си направила. :*