1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болка во градите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од srcushka, 26 јуни 2010.

  1. La.loca

    La.loca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2015
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    7.811
    Пол:
    Женски
    Одвреме навреме чувствувам болка во долниот дел од левата града,некад и престанувам да дишам само за да не ме боли болката ми трае 2 мин а некогаш само неколку секунди? Искрено не ми е сеедно а од друга страна чувствувам страв? Дали ви се има случено вас? :/
     
  2. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    феминки пушам цигари 12 години , во последно време имав мн стресни периоди и последниве денови имам јака и силна болка во градиве и лошење , значи во тој момент ми иде на повракање и имам болка во левото рамо .... се прашувам дали е од стресот или од цигарите , прв пат ми се случува ова ...
     
  3. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.166
    Допаѓања:
    105.726
    Пол:
    Женски
    Од стрес ти е, имам доживеано! :u:Јас не сум пушач. Ако ти е шубе оди на лекар
     
  4. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    не ми е шубе да ти кажам али само за лошењето се мислев од што е ...
     
  5. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    Направи си барем Екг за секој случај:)мислам дека прават и матичните доктори ама ако можеш однеси го и некој интернист или кардиолог да го види бидејќи од досегашново искуство заклучив дека матичните врска немаат од читање Екг,или пак ако не дај Боже она забележи било какви промени би требало да те упати на интернист за Ехо и дополнителни испитувања.
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Ова се сериозни знаци кои ти ги праќа телото за да посетиш интернист во најмала рака.Се надевам не е ништо сериозно но предупредувањата кои ти ги праќа телото треба да ги сфатиш сериозно. Те молам не ги игнорирај знаците со она, ма ништо не ми е се е од стрес ќе ми помине. Но вреди ли да се ризикува животот само заради тоа што не ни се оди по билници? А што ако се случи нешто посериозно, тогаш како ќе најдеме време да појдеме?
    Животот е премногу драгоцено нешто за да го ризикуваме туку, така. Ако не за вас направете го тоа за вашите блиски. Јас воопшто не се плашам за себеси туку за оние што ќе останат по мене и на кои ќе им нанесам болка која никогаш нема да можат да ја излечат.
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    хмммм утре ке отидам на матичен да проверам ЕКГ , се надевам дека не е нешто посериозно :(
     
  8. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.084
    Допаѓања:
    56.315
    Пол:
    Женски
    За рамото не знам, ама другите симптоми укажуваат на киселини. Да не си легнала или си седела подгрбавена после јадење? A може и од цигарите да биде предизвикано. Зашто такви симптоми даваат желудичните киселини кога се враќаат низ хранопроводот, па имаш чувство како да те пече нешто на средина во градите, не ти паѓа на памет дека е во желудникот проблемот. Напиј се еден Ранитал ако имаш, ако ти помине значи тоа е.

    Секако, побарај упат и за интернист, мора да видиш што е работата.
     
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    не не се во прашање киселини , ми иде на гадење , на повракање кога ке се појави силната болка во градиве , преживеав големи стресови и нервози последниве два месеци , а и сум пушач ..... пијам хелекс еден сабалје еден навечер .... инаку сум била порано на антидепресиви препорачани од психијатар , и за секој случај да не се врати аксиозноста ми препорача доза со хелекс ....
     
  10. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    @anakonda88 Извини што прашувам дали направи Екг,има нешто ?
     
  11. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Да , направив
     
  12. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.499
    Пол:
    Женски
    Доколку некој/а има ваков проблем , да оди подитно на доктор!
     
  13. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Имам 23 години и пушач сум
    Пред некое време имав болки во градите. Еднашка ме болеше десно накај средината а друг пат левата града но константна болка со траење од пола саат ама како жаречка. И не ме боли кога ќе земам воздух или кога ќе се издишам туку постојано. Е сега незнам дали е само случајност или има врска имам приметено кога ќе јадам киви или кога ќе се возам во кола со клима . Дали е можно ако ете сум алергична на киви да ми се јавува така болка во градите ?
     
  14. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Алергија може кожни реакции, тешкотии при дишење да предизвика.
    Болка е најчесто од настинка.
    Може да провериш дали си на нешто алергична сепак да си сигурна.
    Мене цели 2 месеци ме болеше левата страна.
    Бев и на лекар се било од настинка а знам дека корсет фустан носев среде зима на свадба а многу беше ладно.
    Од тогаш и при промена на време некогаш чувствувам тапа болка.

    Појди и на доктор ќе те провери и најдобро ќе ти каже.
     
    На Marti96th му/ѝ се допаѓа ова.
  15. guardatela

    guardatela Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    85
    23 години имам непушач од секад ..доживувам некоја чудна силна болка во градите како да ми се полни плуќите со нечист воздух повремено ова кога ќе се изнервирам многу.. не знам како поинаку да објаснам..Хелп?
     
  16. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.256
    Допаѓања:
    3.016
    Пол:
    Женски
    Можно ли е од кревање нешто потешко ете децата јас знам да ги кревам и носам да ме стега кај градите баш насредина кај срцето..или? Дури еве спиејќи кога се вртам, преместувам или земам воздух многу ме заболува .. :|
     
  17. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.624
    Допаѓања:
    8.509
    Пол:
    Женски
    Да, можно е, исто од лошо спиење, лоша положба држење на тело, кревање тешко..
     
    На Kaley му/ѝ се допаѓа ова.