Болка во градниот кош

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Исплашена сум, 22 јули 2018.

1. Исплашена сум

Исплашена сум Нов член

Се зачлени на:
    22 јули 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво на сите! Јас сум нова се зачленив вечерва и ми требаше Ваше мислење, кое е добредојдено. Веќе три дена имам болки во градниот кош од лева страна, понекогаш па дури и во рацете ама не постојано туку на одредено време во одреден период од денот.Пред 1 ден правев ЕКГ и докторот ми рече дека се е во ред, блага тахикардија од возбуденост друго ништо.Ми рече да ми направел и ЕХО, но немало никаква потреба затоа што се било ОК.Како причини за болката ми наведе промаја или болки во желудникот кои се ширеле на таа страна..
    Сакав да ве прашам за мислење.Дали сметате дека е нешто сериозно или не? Ви благодарам многу !

2. martin01

martin01 Истакнат член

Се зачлени на:
    13 декември 2012
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    527
    promajata e najlosa. Mozi preladenost, mozi zgrcen muskul. srce ne e posto srceto neboli. magnezan neuro i omega 3 sekoj den. i ke pusti.

На vlatko spasovski и Исплашена сум им се допаѓа ова.
  3. Marti96th

Marti96th Активен член

Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    43
    Здраво
    Во средината на градниот кош накај десната града на момент имам болка и на допир ме боли точно како меѓу ребрата а исто така коа ке се допрам ко да имам нешто ко некое парченце
    Дали знаете што би можело да биде ? Дали се бели дробови или градата ?

4. Желба

Желба Истакнат член

Се зачлени на:
    17 февруари 2018
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    3.988
    Оди на лекар, вака кој може да знае што ти е. За секоја болка, па уште ако напипате нешто чудно, обавезно на лекар.