1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болка во дојките

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Victorya, 24 септември 2010.

  1. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Nezz... imav nezastiteni odnosi da, treba da dobijam slednata nedela pa cekam...inaku imam taka nekoi tapi bolki vo stomakot... li na leva ili desna strana ko da me pecka da me kluka nes.. tesko se osekam vo stomakot... ko.poduen a ne mi e... cesto mokram.. nezz so da mislam...
     
  2. Selest

    Selest Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2017
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    1.445
    Пол:
    Женски
    Јас имав ужасни болки во двете бремености и тоа баш во брадавиците. Често мокрење е исто знак. Провери си на тест да не те мачи мисла.
     
  3. Eveline

    Eveline Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Здраво, имам веројатно некое хормонално пореметување, последната менструација ми беше во декември. Не сум бремена. Некое време веќе ме боли левата града на допир, над брадавицата. Обично ме болат двете пред циклус но сега ме загрижува што е само едната и што е само на едно одредено место. Не можам да најдам некаква грутка или нешто различно од другата града. И тоа како да нема болка цело време, кога ќе чепнам прво боли па Имам 23 години, за 10 дена ќе одам на гинеколог на ехо па мислев таму да прашам и за ова. Во меѓувреме барам нешто слично не можам да најдам по интернет, па да прашам да не има некоја слично искуство? Помислувам на рак и само негативни мисли ми се вртат во глава.
     
  4. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    И мене истото ми се случува моментално точно на едно место од десната града накај средината на градниот кош
    Дали дозна што може да биде ?
     
  5. Eveline

    Eveline Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Не ме прегледаа ама ми помина само од себе. Може и јас сама да сум го иритирала местото цело време пипкав проверував. Почекај некое време види дали ке помине ако не оди на лекар.
     
  6. Sivata

    Sivata Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2015
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Devojki imam bolka i crvenilo na desnata grada od strana i pod gradata a voedno i doilka sum. Ve molam pomognete mi sto da prezemam i sto bi mozelo da bide i kade da se obratam. Momentalno stavam listovi zelka
     
  7. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    921
    Допаѓања:
    2.392
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки левата бардавица ме чеша кога носам прслук а и бардавици тогаш ми се цврсти го спблекувам одма сплавнуваат ајде малку ако може да ме посоветувате
     
  8. Eveline

    Eveline Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2015
    Пораки:
    124
    Допаѓања:
    378
    Пол:
    Женски
    Да не треба да добиеш па да ти се осетливи градите? Или прслукот не ти е точен? Пробај без преслук 2-3 дена види дали ќе биде подобро.
     
    На Isabel и macor24 им се допаѓа ова.
  9. macor24

    macor24 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    921
    Допаѓања:
    2.392
    Пол:
    Женски
    Па да требе да добиам но сепак сеуште ништо нема го соблеков прслукот и беше добро
     
  10. crvec

    crvec Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Здраво!ме инересира какво е тоацрвенило на градата.Во кој дел и како изгледа,дали се шири?
     
    Последна измена од модератор: 22 јули 2019
  11. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Здраво. Веќе 2 недели левата града ( имам мали гради) само доле лево на ќош да кажам ме заболува. Особено кога ќе се допрам пошо сум слаба коската ко да ме боли. Не осеќам грутка.ама незнам што може да биде. Гледам исто така дека почна лицево да ми се исфрла. Имам 23 години. И за една недела треба да добијам. Совет некој ако може
     
  12. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Веќе некое време градите ми се многу осетливи, ме болат на допир.
    Не сум имала ризичен однос а не ми е ни време за овулација.
     
  13. Lost angel

    Lost angel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2016
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.193
    Пол:
    Женски
    Sigurno nesto povrzano so hormoni

    Hormoni se toa ,a moze i nekoja cista ista maka imam i jas
     
    Последна измена од модератор: 4 мај 2020
  14. AndyRad

    AndyRad Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    428
    Пол:
    Женски
    Pisav i vo druga tema, no eve i tuka. Mene so toj problem mi pomogna caj od list od malina, se prodava vo vero, tinex..a i pravam caj od brusnica i sipinki i taka kako mesavina si go pijam i toa za dosta brzo vreme mi pominuva. Pijam okolu 3, 4 cajni filgani, ponekogas i dva dena od toj caj, ama mi pominuva. Cim se priblizuva ciklusot obavezno pravam od toj caj bidejki mi pomaga i za bolkata na stomakot.
     
  15. Korija

    Korija Активен член

    Се зачлени на:
    29 април 2020
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Здраво..Градите ми.жежат оган ми горат и осеќам ко грутки и видов сега брадавиицата насобрана кожата околу.Нз дали дека треба д ми дојди мест за 1нед околу или нешто друго не дај Бог.Имам поголеми гради да нагласам и само се мислам читам се плашам.Ве молам за мислење
     
  16. AndyRad

    AndyRad Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2019
    Пораки:
    370
    Допаѓања:
    428
    Пол:
    Женски
    Moj sovet e da si zakazes pregled, bidejki ova so grutkite mozno e da e cista, no ako osekjas peckanje togas ne e dobro, ili moze da e nisto. Ne koristi hemikalii, kremi, parfemi nekoe vreme i napij se nekoj caj od vreme na vreme, probaj da postis nekoja nedela bidejki treba da napravis reset na organizmot od vreme na vreme. Mene ova so zenskite raboti, postenje mi odgovara i veke nemam bolka vo gradite, ne me cesaat i ne me boli koga ke treba da dobijam. Cuvaj se draga, srekjno!
     
    На Korija му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Korija

    Korija Активен член

    Се зачлени на:
    29 април 2020
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам премногу...Да си здрава и жива
     
  18. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Kakvi se simptomite na cista na grada i kako se leci?
     
  19. Ivaphkare

    Ivaphkare Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2020
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки прв пат ми се случува по циклус сеуште да ми се отечени и болни градите, дали ви се случило, ме буни тоа од што може да биде. Хормонски??
    Пиев исто за прв пат Примолут нор за да се предизвика циклус и да правам хормонско испитување дали се се изремети од тие апчиња.
     
  20. calm-girl

    calm-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2021
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    895
    Пол:
    Женски
    Не знам дали на право место пишувам, но ако не пишувам префрлете ми ја објавата во соодветната тема.
    Дали е нормално само едната града да е тврда и на допир да боли?