1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Болка во мускулите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од unknown, 18 јули 2012.

 1. unknown

  unknown Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Брат ми е спортист, поточно се занимава со фудбал. Пред 5 месеци имаше воспаление на припојот на m.sartorius, одеше на ултразвук и повторно продолжи да тренира без никаков проблем. Претпоставувам дека кога почна да тренира ја штедеше десната нога (бидејќи таа му беше повредена), свесно или несвесно. Меѓутоа сега му почнаа припремите и сакал или не мора да вложува 100%, па по 3 недели активнен тренажен процес има болки во мускулите на десната нога, особено листот и местото каде што припојот му беше воспален. Бидејќи е во процес на припреми, никако не можи да паузира и да ја одмара ногата, најмалку уште 1 месец, па затоа Ве замолувам да ми кажете совети како да ја намали болката? Ви благодарам однапред. Со почит.
   
 2. plazma

  plazma Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 септември 2011
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  16
  Да пробате со маст Кетонал, Наклофен или нешто случно против болка.